Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire átlagos, ahogy a...

Mennyire átlagos, ahogy a kolléganőm él? Minden kisgyerekes anyuka ilyen pörgős?

Figyelt kérdés
Fiatal fiú vagyok, nincs még gyerekem, nem vagyok tisztában a dolgokkal. Eddig úgy láttam, hogy ahol gyerek van ott nincsenek nagyon programok, csak a mókuskerék. Most elkezdtem dolgozni és az egyik kolléganőm (az egyetlen gyerekes a csapatban) nagyon meglepett. Majdnem minden héten van valami délutáni-esti programja barátnőkkel, minden hétvégén van programjuk a gyerekkel, néh a gyerek nélkül is kettesben a férjével.
2014. jún. 30. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Sok mindentől függ, hogy mennyire lehet programot tervezni a gyerek(ek)kel vagy nélkülük. Hány éves, mennyire nyugodt típus. Van-e a közelben nagymama vagy valaki, akire rá lehet bízni. Hogy alakul a szülők munkaideje...stb.

Az anyuka legalábbis csak akkor tud elmenni délután a barátnőkhöz, ha apuka időben hazaér és átveszi a gyereket. Vagy vigyáz rá a nagymama. Esetleg viheti magával, de ahhoz meg nyugodt gyerkőc kell, aki elvan máshol is. A hétvégi közös programnak is az a feltétele, hogy mindkét szülő ráérjen, és a gyerkőcökkel el lehessen indulni. Pl. egy hajfájós vagy fogzós babával elég nehéz, de mondjuk két ovissal már abszolút elképzelhető.

2014. jún. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Bár én még itthon vagyok a gyerekekkel, semmi furát nem látok abban, ahogy a kolleganőd él. Mi is minden hétvégén csinálunk programot a gyerekekkel, nálunk ez alap, a férjemmel kettesben havonta egyszer (jó lenne gyakrabban, de örülhetünk, hogy a nagymamák legalább ennyit bevállalnak), és barátnőzni is szoktam.

Hogy akkor mi lesz, amikor visszamegyek dolgozni, nem tudom, de nem hiszem, hogy nagyon más.

2014. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi probléma nincs vele, nyilván meg tudja oldani a gyerek felügyeletet. Talán ha barátnőzik, akkor apuka van a gyerekkel, ha meg hétvégén a párjával van, akkor lehet, hogy a nagyszülő tud a gyerekre vigyázni. De ahogy olvasom, a gyerekkel is mennek, tehát nincs ettől elhanyagolva. Attól, mert valaki szülő lesz, még nem szűnik meg önálló igényekkel bíró embernek is lenni, úgyhogy ha megoldható, akkor semmi gond nincs ezzel.
2014. jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ezzel semmi gond. Nagyon jól csinálja
2014. jún. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a terv, aztán majd alakul, ahogy alakul :)


Heti egy szombati közös este, csak kettesben (mozi, vagy kis sörözés, beülünk valahova, stb), havi 1-2 délután, amikor elmennék egyedül barátnőhöz, vásárolni, kikapcsolódni stb. Ugyanez a páromnak, ha van rá igénye, Ilyenkor a másik van a gyerkőccel.

A többi időt családi körben töltenénk, otthon/játszótéren/vagy valamerre kirándulva pl. Vadaspark.


A szombati kikapcsolódások idején anya, vagy egy MEGBÍZHATÓ bébisintér vigyázna a gyerekre.


Ez a terv, majd meglátjuk mennyire tartható.

2014. jún. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó ember a férje, aki támogató, okos és előzékeny. Nőként kezeli őt, nem anyaként csak, segít neki. Segít neki a család, fizet bébiszittert is.


Én vidéken nőttem fel, csak kövér, zsíroshajú 3 évig otthon levő, programtalan kismamákat/anyukákat ismertem. Aztán mikor 10 éve Bp-re költöztünk, rájöttem, hogy a világ azért nem ilyen, nem mindenhol ilyen!


Üdv a színes világban kérdező, ahol vannak másfajta emberek is, mint akik itt sírnak a gyakorin:))


27N

2014. jún. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez azért nem annyira meglepő dolog.
2014. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6-os: kis túlzással én is így képzeltem. Meg hogy onnantól otthon ülés van, minden hétvégén házimunka, hétköznap este meg vacsi-fürdetés-altatás. elég ijesztő kép :-(


Jó látni, hogy nem mindenhol van így, van remény :-)

2014. jún. 30. 11:25
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is két gyerek van, de férjemnek is és nekem is megvan az állandó önálló programunk és ugyanúgy járunk gyerekekkel és gyerekek nélkül is szórakozni... azért mert valaki gyermeket vállal nem kell besavanyodni otthon... természetesen olyan párt kell találni aki partner ebben :) mert nem minden feleség és nem minden férj nézi jó szemmel ha a másiknak külön programjai vannak... pedig szerintem mindenkinek szüksége van kikapcsolódásra...
2014. jún. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azt azért tegyük hozzá, hogy több külső körülménynek kell megfelelőnek lenni, hogy ezt az életformát lehessen tartani. Kell hozzá egy befogható nagymama, akinek a kora, életstílusa, egészségi állapota lehetővé teszi, hogy besegítsen. Ha ez nincs meg, akkor kell elég pénz ahhoz, hogy ki tudjanak fizetni egy bébiszittert.

És fel kell, hogy készítselek arra, hogy az esetek legnagyobb részében bizony a vacsi-fürdetés-fektetés az esti program. Amikor nem, az az üdítő kivétel. Egy dolgozó szülőnek ráadásul ideális esetben igénye is van arra, hogy az egész napos távollét után legalább napi 2 órát a gyerekével töltsön. Persze belefér, hogy néha nem, de az esetek nagyobbik részében azért mégis.

2014. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!