Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szándékosan életképtelennek...

Szándékosan életképtelennek nevelt 22 éves gyereken hogyan lehet segíteni?

Figyelt kérdés
Na szóval... A szülei egyedüli gyereke, fiúnak született, az anyuka anno nagyon lányt akart. Valamelyest úgy is nevelhette, ugyanis a srácban semmi, szó szerint a férfiasság szikrája sincs meg (maximum a magassága). 22 éves, szűz, hisztis, ám végtelenül jó indulatú és érző szívű. Az anyjáék a homokba dugják a fejüket, nem akarnak a problémákkal törődni, sőt, mintha azt akarnák, hogy a gyerek maradjon életképtelen. Anyuka naponta hívogatja, ha valami nem tetszik neki a srác koleszába is odatelefonál a háta mögött, lejáratva ezzel mindenki előtt. Beleszólnak a baráti kapcsolataiba, nem örülnek, ha valaki segíteni akar, főleg, ha életképessé próbálná tenni az ember a gyereküket. Olyankor: befolyásolni akarják az ő kis ...-jukat(nem írom ki a becenevet, amit az anyjától kapott, lényegében a puncihoz nagyon hasonló becenéven szólítja...)A gyerek nagyon szenved, próbál kitörni, de nem megy. Ráadásul, valamelyest magáévá is tette ezt a borzalmas nevelést. Iszonyatosan hisztis, lusta, sajnos elég buta is, ugyanakkor tényleg rengeteget szenved, főleg a folyamatos bántás és kirekesztés miatt, ugyanis a társadalom első percben kilöki őt. Munkahelyről is egy nap után elküldték. Nem hiszem el, hogy ilyen szomorú, és magányos élet vár rá, arra az emberre, akinek nagyobb szíve van, mint egész Magyarországnak együttvéve! És nem, nem lehet a szüleivel normálisan beszélni, az anyja is egy életképtelen, 50 körüli hisztigép, aki 12 éves szinten mozog. Az apja normálisnak tűnik, de semmit sem tesz az anyuka baromságai ellen.

2014. júl. 2. 23:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

És az a hatalmas szíve miben nyilvánul meg? Mert akinek nagy a szíve, az ad és tevékenykedik másokért, nem hisztizik és kirúgatja magát mindenhonnan.

Szerintem te szimplán belezúgtál a legnagyobb idiótába. Gondolom, szép kis pofival áldotta meg mindehhez a sors.

2014. júl. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Skorpió87 ***** válasza:
46%
Valami normális baráthoz, rokonhoz nem tud menni a fiú lakni? Nem szabad tovább a szüleinél lennie! Simán elvehették volna a gyereket annak idején ilyen elmebeteg, bolondoktól. Szégyen gyalázat! Ennyit tudok írni, hogy mindenképpen fogadja be valaki, mert így csak max. segélyből fog élni, vagy a szüleinél bolond körülmények között. Én feljelenteném a családot azon nyomban! Ez bűn! Személyiség torzítás alapos vétsége, lelki terror, fenyegetés, ki tudja. Szóval, segítségre szorul a fiú. Valakinek segítenie kell rajta, de gyorsan! Ennyi! Még időben!
2014. júl. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Amit itt leírtál sehogy.Csak a szülőkről teljes elválás segíthet.Egyébként nem biztos h buta.Ez egy olyan helyzet,ami olyan,mintha napi szinten bedrogoznák.Én már csak tudom,én is így nőttem fel.

Azért az idióta robot hülyéért,amivé tettek anno,(de ez már a múlt)legszívesebben agyonverném.

A szülőknél mérgezőbb,ha ilyenek,nincs szerintem,mivel tőlük függesz,hozzájuk igazodsz,rájuk hallgatsz stb.

2014. júl. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Skorpió87 ***** válasza:
A fiú miről tehet, ha nincs észnél szegény? Mit várnál az ilyen frusztráltaktól? Miből gondolod, hogy a kérdezőnek tetszik? Arra nem gondolsz, hogy szimplán aggódik érte? Ha mindez még így is lenne, az az Ő dolga!
2014. júl. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
Első vagyok. Honnan tudjátok, hogy a szülei nevelték ilyennek? Valószínűbb, hogy ilyen a természete, és azért bánnak így vele, mert már kiskölyöknek is lusta és hisztis volt. Egy 22 éves felnőtt ember viselkedéséért nem a szüleit kell kárhoztatni.
2014. júl. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
5-ös... Ha tényleg gyerekkorától ilyen, akkor pont a neveléssel kellet volna helyrehozni. Szóval még ebben a nem túl valószínű helyzetben is a szülőké a döntő felelősség.
2014. júl. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Nem, nem ő volt a hibás, az anyja egy iszonyúan gáz ember, csak, mivel tanár szülők, mindenki a pozitívat feltételezi róla. Hajnal 3-kor is lehet vele lelkizni, sosem irigyel semmit senkitől, érzékeny nagyon. Igen, szép arcú, lányos, kedves. A férfiakra különösen is haragszik, mert azok sokat bántották. Az egyik nagymamája nagyon aranyos, az igazán szereti, de ő már nagyon idős, 90 feletti. A munkahelyéről a bambasága miatt rúgták ki, depizett is miatta sokat. Most keresünk neki pszichológust, aki tud segítséget nyújtani, mi kifogytunk az összes ötletből. :(
2014. júl. 2. 23:50
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, szegény tiszta zombi sokszor, senki sem lenne különb a helyében! Nem divat emo-s, nála komolyan ezek a problémák! Ahogy azt se játssza meg, hogy nem tud igazából fiú lenni... Egész életében hülyének kezelték, sokszor még a saját szülei is, az első hozzászóló véleményén megdöbbentem...
2014. júl. 3. 00:09
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Nőgyűlölő és vszleg randa,azért fikázta ezt az első.Legalábbis 50%ban igazam lehet,fröcsögött itt látatlanban.
2014. júl. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Mármint az első beíró randa,úgy értettem,hisz nagyon utálhatja a szép pofit.
2014. júl. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!