Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem fogadja el a barátoma...

Anya nem fogadja el a barátomat - nővéremét viszont imádja, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Először is az első háromszög: én-anya-barátom. 16 és fél éves vagyok, barátom 22 és fél. 2 és fél éve 'járunk'. Anya már az elején is ellenezte a dolgot, felhozva, hogy egyáltalán miért barátkozok huszonévesekkel (a legtöbb barátom 20 feletti, egyszerűen így jött ki, nem szeretem a korombelieket több okból kifolyólag). Aztán folyton bántott engem - hogy pár hónap, és úgyis vége (ezt körülbelül 3 havonta benyögi már az elejétől...), néha kérdezget, hogy akár össze is házasodnék vele, HA kibírja a kapcsolatunk? Én meg mondom hogy természetesen úgy állok hozzá, hogy ha semmi se áll közénk, akkor még szép! Válaszképp pedig kinevet, hogy ilyen hozzáállással miért nem megyek egyből apácának, ki kéne próbálnom több fiút is! Mikor kérdezem tőle, hogy miért hagyjam el a biztos jót a bizonytalanért, ő csak a vállát vonogatja.

Néha beszélget a barátom és ő, rövideket, akkor úgy tűnik, nem is olyan nagy a baj. De ha a barátom ajándékot hoz neki fintorog, meg minek kell ilyenre költeni a pénzt meg stb. Barátom próbálkozik bevágódni, semmi rosszat nem tett ellene, és nincs rám rossz hatással, sőt, mellette végre kialakult bennem egy jövőkép, ami eddig lehetetlen volt, mert anya mindig csak leszólt. ("Soha ne legyél anya, ne csináld ezt, ne csináld azt, csak hajléktalannak leszel jó", stb) Családi képeken természetesen szó se lehet róla, hogy megjelenjen, neki kell fotóznia minket + nővérem aktuális barátját is, mintha ő a család tagja lenne. Szerintem ez megalázó.

A második háromszög: nővérem-anya-nővérem barátja. Talán már együtt vannak egy éve. Érdemes tudni, hogy a kapcsolatai sose végződtek szépen, és akármilyen pasijai voltak, anya mindhez jó pofát vágott, kölcsön adott nekik (a legtöbbet nem fizették vissza természetesen, rögtön utána eltűntek), mindnél már házasságot tervezgetett. Mostaninál is. Nincs bajom a fiúval, de mégis rosszul esik, hogy anya mindent megad neki és a nővéremnek, miközben a nővérem folyton oltogatja és megalázza anyát. A nővérem 10 évvel idősebb, mint én, de mindig is (15-16 éves korától kezdve) problémás pasikat hozott haza. Sokszor előfordult a korkülönbség is, 20 feletti időszakában már 5-10 évesek is.


Kérdem én: mit tehetnék? Tudom, anya félt. De azt nem így kéne kifejezni, szerintem, mert ezzel mindkettőket sokszor megaláz a család előtt, ha azt is figyelembe vesszük, hogy nővéremmel teljesen máshogy bánik. Tudom, ez csak tinédzser általános hisztijének tűnhet, de... nem az.



2014. júl. 3. 15:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Abból amit leírtál nekem úgy tűnik hogy a nővéred a kedvenc. Ez az oka mindennek.
2014. júl. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Nekem te ennyiből, amit leírtál, sokkal érettebbnek tűnsz, mint a nővéred, vagy akár a saját anyád...Ezt abszolút pozitív értelemben mondom/ írom. Szerintem tojd le a véleményét,az idő majd vagy titeket igazol, vagy nem- de semmiképp sem anyukád véleményét. A nővéred NO COMMENT:)
2014. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Azt azért leszögezem, hogy nem a nővérem a "rosszfiú" véleményem szerint; neki rosszul jöttek ki a dolgok (a legtöbb pasiról utólag derült ki, hogy szemét, bár nem értem, hogy nem vette észre), anyát csak azért oltogatja, mert nagyon sokszor nem viselkedik jó anyaként, és ha erre rámutatunk, akkor ő megsértődik. De! Van, hogy ok nélkül szidja (például a múltkor mondta neki, hogy sose főz finomat, szóval neki ő ne hozzon semmi kaját... anya nagyon szomorú lett, rajtam és öcséimen ordítozta le később az ideget, pedig igenis jól főz!)


Bántó a dolog, mert akadt volna egy lehetőség, hogy ki tudjuk adni a padlást albérletbe. Barátomnak jól jött volna, hisz sose talál élhető minőségű albérleteket, márpedig neki ez muszáj, de ki szeretne olyan helyen élni, ahol télen penészes a fal nyáron meg megeszik őt a hangyák? Megkérdeztem anyától, kiadhatnánk-e albérletbe a padlást, mire azt felelte, attól függ. Rávágtam, hogy a barátomról lenne szó, egyből: NEM. Észérveket nem tudott felhozni ellene, mikor megkérdeztem, miért nem.

2014. júl. 3. 15:56
 4/17 anonim ***** válasza:
50%
Ebből tényleg úgy tűnik, hogy egyrészt a tesód a kedvenc, másrészt anyád rühelli a barátodat. Az én férjem anyja is utál engem, el lehet így is lenni, nem értem én sem az okát, de ha valaki nem szimpatikus, akkor ez van, nem tudja magát anyósom sem megerőszakolni, nem szeret engem és kész, más nőt képzelt el a fia mellé.
2014. júl. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem anyukád egyrészt elfogult a nővéreddel. Nem tudhatom, de talán a nővérem életstílusa közelebb áll hozzá? Másrészt, lehet melletted senkit nem fogadna el, és ez akár abból is adódhat, hogy nem szeretne "elveszíteni" valami fiú miatt. Persze a szereplők ismerete hiányában csak találgatok.

Szerintem próbálj keveset foglalkozni ezzel, maximum ha valamit nagyon igazságtalannak találsz, azt mondd meg. De inkább engedd el szó nélkül anyukád megjegyzéseit, ha csak teheted. Esetleg ha anyukád éppen olyan kedvében van, megpróbálhatod kikérdezni, hogy voltaképpen mit nem szeret a barátodban, mi ellenszenves neki benne, mint emberben?

2014. júl. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
74%

Nem olyan tiszta az, hogy csak félt.


"A" verzió: a nővéreddel szolidaritást vállal, mert párszor ráfutott a kellemetlenre a faszikkal ami bizonyára vele is megtörtént, illetve irígy is lehet rád, amiért neked jó kapcsolatod van.


"B" verzió: A nővéredtől egyszerűen fél, a sérelmeit pedig csak rajtad tudja vagy meri megtorolni (ez gyakran öntudatlan, és nem szándékos, egyébként). Esetleg a nővéred tud valamit anyádról amit te nem, ez tovább súlyosbítja a viselkedését.


"C" verzió: Anyádnak titkon tetszik a fiúd, esetleg nem csak titkon tetszik neki de te ezt nem tudod, és féltékeny.


Ha megkérdezed tőle ezeket, a válazának természetéből és stílusából rájöhetsz miről van szó, ha elég értelmes vagy. Az is elképzelhető hogy egyik sem, és rájön, hogy nincs igaza, illetve leszokik erről - sok normális anya ezt tenné, reméljük a tiéd is ilyen, és egyszerűen csak beleszokott a kezdeti előítéleteibe.

2014. júl. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
Hol van itt az apa? azaz az anyaa férfipartnere ?
2014. júl. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
28%

szerintem se foglalkozz anyukád megjegyzéseivel ha esetleg vége lesz a kapcsolatodnak az nem azért lesz mert anyud megmondta hiába is hajtogatja najd ezt! nekem is ugy tűnik amit te csinálsz az nem jó, kivételezik a nővéreddel...

apukád mit szól ezekhez? nekem hasonlo helyzetben apu lenne a támaszom

2014. júl. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
11%
A barátod roma?
2014. júl. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
B#sszál te is a nõvéred pasijával.
2014. júl. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!