Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyaek nem akarnak elengedni...

Anyaek nem akarnak elengedni tovabb tanulni (kozepiskola) csak a helyi gimnaziumba! Hogy tudnam ezt megeszelni veluk?

Figyelt kérdés

Jovore leszek nyolcadikos. En minden fele keppen el szeretnem menni a "varosbol".(en inkabb falunak mondanam) Egy kozepiskola van, nem valami eros, es nem valami jo iskola. Mindenkit felvesznek oda aki a "varosbol" valo. Mindegy milyen jegye van. En szeretnek egy jobb iskolaba menni, mert megtehetem, engem felvennenek oda. De anyaek nem akarnak mert "biztos rossz kornyezetbe keverednel, meguknal, nem erdekelne a tanulas". Ugye kollegiumba lennek, ezt sem engedik, mert hogy "ott sem biznak az emberekbe". Nem fogok tanulni stb. Mindig azt mondjak hogy nem bennem nem biznak hanem a kornyezetembe. Amugy is feltenek nagyon, a tobbi baratom vonattal mehet a mellettunk levo varosab, en csak ugy ha ok visznek es aztan ott veluk is leszek. Hiaba mondok nekik barmit, nem engedik.

Hogy lehetne ezt megbeszelni veluk?


2014. júl. 6. 22:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
11%

én sokmindenben láttam utólag, hogy nekik volt igazuk és hallgathattam volna rájuk

ez a pár év úgy is elrepül

2014. júl. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon erősnek és határozottnak kell lenned a szüleiddel szemben.

Nekem életem legjobb döntése volt, amikor a nyamvadt kis porfészek szülőfalucskám semmiresejó gimije helyett egy nagyvárosi elit gimibe mentem. Végig jó tanuló voltam és elsőre fölvettek arra az egyetemre ahova menni akartam. Szerencsére a szüleimnek eszébe sem jutott, hogy hátráltassanak, hanem mindenben támogattak. Természetesen koleszos voltam, ahol az első félév nagyon sz@r, de ha beleszoksz, önállóságra, kreatívságra nevel és persze rengeteg barátod lesz. :)

Viszont van egy barátnőm, aki szeretett volna velem jönni, de a szülei nem engedték, pontosan ugyan amiatt, amiért téged sem akarnak. Már 11.es volt mikor észbe kapott, hogy azzal amit ott tanult, nem fog tudni olyan érettségit írni, amivel fölveszik az általa vágyott egyetemre. Akkor kezdett kétségbeesetten magántanárokhoz járni (ami ugye nagyon sok pénz), majd egy éven át folyamatosan stresszelt, feszült volt és ideges. Végül sikerült neki szerencsére.

Neked most azt kell eldönteni, hogy úgy szeretnél bemenni érettségizni, mint én, nyugodtan és lazán, vagy úgy mint a barátnőm, hogy egy merő görcs vagy. Ha az előbbi, akkor nincs mese szembe kell szállnod a szüleiddel és nem szabad meghátrálnod. Nem szabad engedned a "nem is szeretsz minket" meg egyéb zsaroló szövegeknek sem.

Nézz utána annak a giminek ahova menni akarsz, az ottani diákok egyetemi felvételi arányának, a versenyeken elért sikereiknek. Nézz utána a koleszának is. Ha ezeket összegyűjtötted akkor állj velük a szüleid elé, magyarázd meg miért is lenne számodra előnyös a hely. Plusz azt is mond el, hogy egy nagyváros számolatlanul nyújtja neked az egyéb lehetőségeket is, sportolás, színházak, könyvtárak, csak ki kell nyújtanod értük a kezed.

Igazán kívánom neked, hogy sikerüljön és te is életed legjobb döntései közé sorolhasd! =)

2014. júl. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem tehetsz mast, megbeszélés veluk. Ha egy iskola gyenge, azzal a tanárok jobban tisztaban vannak, mint bárki más, ugyhogy szerintem nyugodtan beszélj egy tanárral, vagy nagybatyaddal, hogy abból tenyleg ne legyen konfliktus, hogy a hata mogott más tanárhoz fordultal. Ha a kepessegeid valoban kimagaslóak, akkor Eleve nékik kellett volna javasolniuk, hogy egy jobb iskolában lenne a helyed.
2014. júl. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!