Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak anyámnak, hogy...

Mit mondjak anyámnak, hogy megengedje a telefot?

Figyelt kérdés

Tehát már az 5-6 éves gyerekek is okostelefonnal rohangálnak.

Nekem meg van egy szar 4 éves telefonom, ami nem csinál szinte semmit, csak telefonálásra jó.

Nem nagyon értenek az ilyen ketyerékhez a szüleim, szóval azt hiszik hohy nekem egy nagyon jó telefonom van.

Anyámnak mondtam, hogy rendelhetek e egyet, azt mondta van kettő telefonom is, minek akarok többet. Ja van még egy másik sz@r telefonom, egy alap telefon amit csak azért vettünk, hogy tudjunk ingyen beszélni. Naponta 2 órát utazok buszon, szóval jól jönne egy okostelefon, hogy ne unatkozzak.

Még meg se mondtam az árát, bőven van rá pénzem, jobbat os vehetnék mint ami kinéztem, csak azt félnék elvinni iskolába, meg buszon elővenni.

Teljes mértékben megvan rá a pénzem, de muter nem annyira akarja, faternek nem mondtam, mert az lenne az első kérdése hpogy mennyibe kerul, aztán nem tetszene neki az ára, és csak kicsit ideges lenne, de beleegyezne. De hogyan mondjam nekik, muternak is pl.?


2014. júl. 9. 11:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%
Igyekezz ne a legdrágábbat venni, akkor hamarabb beleegyeznek. Mondjuk az internetet biztosan ismerik, mondd, hogy tudsz az új telefonnal netezni, ha ez meghatja őket.
2014. júl. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
22%
hany eves vagy? honnan van ra a penzed? esetleg dolgoztal vagy ossze gyujtogetted? Mennyibe kerulne a telefon? es milyen markaju?
2014. júl. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
60%

Ha van rá pénzed, vedd meg.


Csak halkan megjegyzem, ha 2 órát utazol, közben meg is tanulhatnád a leckét.

2014. júl. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

16 vagyok.

Ösztöndíjból van rá saját pénzem.

50 ezer környékén van a telefon.

2014. júl. 9. 11:37
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
Ha a saját pénzed, és te teremtetted elő (akár tanulással, akár munkával), akkor elvileg nincs közük hozzá, hogy mire költöd. De gondolom más a szüleid értékrendje, és úgy gondolják, hogy felesleges egy telefonra ennyit költeni, és lehet, hogy más, sokkal értelmesebb dologba is fektethetnéd. Meg persze az sem mindegy, hogy most veszel egy telefont, 2 hét múlva pedig mész hozzájuk pénzt kérni, hogy el tudj menni a haverokkal nyaralni, meg ide-oda. Nem ismerem a háttered, vagy hogy alapban mennyi pénzt költesz/adnak, így nem tudom, hogy miért is nem rajonganak az ötletedért. Tehát, elviekben megvehetnéd, de azért nem árt leülni a szüleiddel, és elmagyarázni, hogy miért is lenne fontos neked ez a telefon, ők miért nem akarják, és érvekkel-ellenérvekkel átbeszélni a problémát.
2014. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
34%
Nekem 2 okostelefonom van, de buszon ülve inkább könyvet olvasok.
2014. júl. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Nem szoktam a szuleimtol penzt kerni, mindent saját pézből veszek.

Vettem egy motort, benne van 80 ezrembe, és nem zavarja őket, saját pénzembol tankolom, mindenemet saját pénzből veszek, ruhát is.

2014. júl. 9. 12:10
 8/27 anonim ***** válasza:
30%
50 ezer az nem kevés pénz, bár okostelefonban mérve valóban nem is annyira sok. Az is igaz, hogy a te korosztályodban ciki egy régi, ócska telefonnal rohangálni. Én megengedném neked, de azért azt is kalkuláld be, hogy a bérletedet is megvehetnéd ebből, hiszen azt biztosan anyádék fizetik. Egyébként a vodafone-nál láttam 12 ezerért is okostelefont, feltöltőset, menőzni nyilván nem lehet vele, de azért okostelefon.
2014. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

12 ezres okostelefon nem sokkal jobb mint a mostani gagyi telefonom.

Az 50 ezres telefon se egy túl nagy durranás

2014. júl. 9. 12:16
 10/27 anonim ***** válasza:
96%
vegyél inkább egy tabletet annyiért, több értelme van
2014. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!