Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Itt a családi kapcsolatok...

Itt a családi kapcsolatok kérdéskörben ha valaki az anyját anyámnak nevezi, annak rögtön neki esnek egyes kommentelők! De az apám megnevezést teljesen természetesnek tarják. Miért ez a kettős mérce?

Figyelt kérdés

Szerencsére az apákat ez nem zavarja!

Miért nem olvasom az apák hisztizését, hogy vasárnap csak délután köszöntötték meg őket, mint korábban volt ez az anyák esetében?



2014. jún. 18. 19:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
En is anyámnak hivom az anyámat, mert igy tanitott meg,mi van ebben?
2014. jún. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
legjobb bnőm rendszeresen anyám-ként emlegeti anyukáját. a sztorihoz hozzátartozik, hogy vajdaságiak, és ott ez egy teljesen elfogadott forma mindenféle plusz jelentés nélkül.
2014. jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Én sem értem...

Múltkor egy krdezőnek válaszoltak, és ott írta.. Hogy " az anyád...."

Úgy lekiabálta a kérdező, hogy neki anyuKAJA van nem anyja.. Hogy csak na.. Én meg pislogtam..

Igaz éd ésesanyamnak hívom,mde szemtől szemben is, úgy szoktam meg, hogy édesanyázom, és édesapázom a szüleimet..vagy egyéb becenéven szolítom őket..

De a helyes, tárgyilagos szó az anya, es az apa.. H k akarjuk emelni, hogy biológiai szülők, akkor elé lehet tenni az "édes"-t is, de a többi becézés..

Én sem értem..

Hm.. Ez van..

Valakiben negatív érzete van az anyád szónak, gondolom a "kur..va anyád" "anyád" rövidítése miatt, vagy nem tudom

2014. jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
32%

Ezért kell anyunak hívni :D

akkor anyum lesz, ami nem hangzik olyan csúnyán :D

2014. jún. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
Na akik ezen kiakadnak azok az ősanyák, akinek az a legnagyobb sikerük az életbe, hogy képesek a fajfenntartásra. Mert, hogy a megnevezésen nem múlik semmi az biztos.
2014. jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

4-es, akkor az apát meg apumnak kell szólítani, "hogy ne hangozzon olyan csúnyán"!

Vagy ez már nem szükséges?

2014. jún. 18. 20:05
 7/25 anonim ***** válasza:
97%
Mifelénk is anyámozunk... és Após mindig hozzáteszi viccesen: neanyázz-neanyázz! :D
2014. jún. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
42%

Azért, mert olyan káromkodás van, hogy "Anyád!', de olyan nincs, hogy 'Apád!'.


Nekem az apád sem tetszik, de az anyád kifejezetten irritál, és nem vagyok ősanya, még csak anya sem :)

2014. jún. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
8%

Az "anyám" nem szép szó, inkább édesanyám, anyukám, anyu.

Az apám valamiért elfogadottabb, mint az "anyám".


Én sem szeretem, soha nem is használtam. Szerintem kulturálatlan, aki azt mondja, hogy "anyám".

2014. jún. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Trollnok


"Azért, mert olyan káromkodás van, hogy "Anyád!', de olyan nincs, hogy 'Apád!"


Trollnok, nincs igazad! De ha megengeded, most inkább nem idéznél ilyen káromkodásokat:-)

2014. jún. 18. 20:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!