Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Baj az, ha csak a saját...

Baj az, ha csak a saját szobámban szoktam takarítani?

Figyelt kérdés

Ma is ez volt, de kb minden ilyen alkalommal ez van.

Kitaláltam, hogy na ma rendet rákok a szobámban, kiporszívózok, letörlöm a polcokat, bútorokat stb.

Erre anya meglátja, aztán elkezdi nekem magyarázni, hogy porszívózzak már ki mindenhol a házban meg itt takarítsak, ott azt csináljak, emitt sepregessek... Apa vagy a nagyapáim sose csináltak ilyet, pirítóst nem tudnak megcsinálni, nemhogy vasalni vagy egy porszívót bekapcsolni. Na jó, utóbbi lehet menni, de csinálni képtelenek lennének, bizonyára elvből is. Gyerekkorukban sem csináltak ilyet sose.

Erre anyám nemhogy örülne, hogy nnnna, ha kell, legalább a fia tud vasalni, szokott porszívózgatni, hanem még ugráltat tovább, és még neki esik rosszul, ha nem csinálom meg.



2014. júl. 5. 12:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Miert vagy kiakadva?

Porszivo mar a kezedben. Nem torik el a derekad, ha segitesz otthon.

Igen, anyadmaskepp akar nevelni, nem ugy mint apad, nagyapad volt, hogy kiszolgaltattak magukat a noi rokonokkal. Vege azoknak a napoknak. A nok is dolgoznak mamar.

Ne csinald, de ne varj kajat, ellatast, eltartast.

2014. júl. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen ez, a 45+ faterok általában semmit sem tudnak otthon csinálni, olyanok mint valami nagy gyerekek.
2014. júl. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

De pont ez az, hogy a saját szobámban meg tudom csinálni, tehát meg vagyok rá tanítva, nem leszek magamra utalt.

Egyébként sokszor főzni is én szoktam, mert szüleim nagyon sokat dolgoznak, ezért általában rendelt kaják vannak itthon, amiket annyira nem szeretek :/

2014. júl. 5. 12:31
 4/25 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem kicsit baj, nálunk mindig is a férfiak porszívóztak, apukám is és a férjem is. Ettől nem lesz egy papucs a férjem, de tudod milyen jól esik, hogy kérés nélkül heti egyszer kiporszívózza a lakást? Szerintem anyukád is hálás lenne érte és a leendő feleséged is. Cserébe a párom kap egy kiegyensúlyozott boldog feleséget. Anyud is lehet, hogy utána kedvesebb lenne veled ha mindig magadtól megcsinálnád.
2014. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
15%

Ha már elővetted a porszívót azt végig lehetne tolni a lakáson.


Viszont az egész a "majd kialakul ki mit csinál" kategória szvsz. Elsőként megmondhatod hogy "majd ha a saját szobámban végeztem", és mire végzel addigra úgyis elfelejti.

2014. júl. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
85%

Hát igen:) az "én szobám":)meg az én szennyes ruhám,stb:)

Nálunk mindenki mindenben részt vesz. Igy nem csak Anya trógerol, egész hétvégén. És,ebéd után, ifjak mosogatnak.

Bizony:)

2014. júl. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%
Nem azért de közös házban élsz és abba a közösbe nem csak a szobád tartozik bele.Nem baj ha segítesz a szüleidnek! Jó dolog hogy a sajátodat kitakarítod,de tudod a többi részhez is ugyanúgy közöd van ugyanúgy laksz benne.Különben ha anyádék is így gondolnák akkor neked lenne a szobád,ott bent szarhatnál,fürödhetnél old meg magadnak kb :) Szóval nem árt ha picit nem csak magadra gondolsz.
2014. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

De nálunk nincs piszokság sem, vagy hogy is mondjam, nincs konkrét fizikai oka, hogy takarítsak a házban. 2 házzal arrébb lakik egy idősebb néni, ő szokott jönni takarítani meg vasalni, mosni, mikor mit kell csinálni. De már eltört egy csomó poharat, csillárt is vert már le (ne kérdezzétek, az asztalra rakott fel sámlit, arra meg egy széket, hogy elérje, mert le akarta törölgetni, erre leejtette az egészet, utána meg itt sírt egy fél napon át. Na jó, akkor sajnáltam kicsit, de azóta az én szobámba be nem jöhet, ott én takarítok, tartok rendet.

Most nevelési célzattal nem teljesen elég, ha csak magamnál ügyködök? Semmi értelme szerintem ennek a szekírozásnak.. A szobám is tele van virágokkal, azokat is én gondozom, metszem, a kertben is van külön részem, ahol az én virágaim vannak. Szóval szerintem tudok gondoskodni dolgokról, nem vagyok ilyen szeleburdi. Akkor mégis minek?? :/

2014. júl. 5. 12:52
 9/25 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező!

Ha te is olyan korban lennél, mint a szüleid, akkor neked is jó esne, hogy kitakarítanának neked.:)

A többi válaszolónak is igaza van egyébként.

2014. júl. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy akkor legyen az én teljesen saját részem, oldjak meg mindent ott, de pont az ilyenekre is értettem, hogy apáéknak se kellett ilyesmiket csinálniuk. Ő is együtt élt a szüleivel végig, míg tanult, és nem volt ilyen házias. Meg tényleg tanult sokat, szóval nem az volt, hogy mittom én munkával kompenzálta vagy ilyesmi.


Nem azt mondom, hogy élősködni akarok rajtuk, és ők sem így gondolják, hiszen a tanulás bizonyára nagyon jó befektetés, de pont szembeállítva magam apáékkal, láthatná anya, hogy nnna én még ""jobb"" is vagyok. Most csak egy szólás jut eszembe, ami mondjuk erős ide, de végül is ilyesmire gondolok, hogy a kisujjam nyújtom, erre az egész karom kéne.

2014. júl. 5. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!