Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolkodik így a...

Miért gondolkodik így a barátom? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Egyszer feljött a gyerek téma. Barátom mondta, hogy ő nem akarna, max úgy, hogy "felcsinál" egy csajt aki majd neveli, neki ne is kelljen vele foglalkozni, max csak akkor ha már olyan tízen éves lesz...Szerintem ez elég bunkó gondolkodás. Azért lehet ilyen, mert őt sem nevelte az apja soha?

2014. júl. 4. 08:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Azt megértem, hogy most nem akar, ha még fiatalok vagyok. Az fura, hogy soha. Bár olyan is van. De az, hogy felcsinál valakit és ne kelljen vele foglalkozni, nagyon gáz.

Sajnos nem csak az ilyen, akinél gondok voltak otthon, de biztosan az is befolyásolta, hogy ilyen lett.

2014. júl. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen, mert még gyerek, nem tud/mer felelősséget vállalni. Térjetek vissza a témára 10 év múlva, vagy keress egy komoly embert.
2014. júl. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%

Benne lehet a pakliban a gyerekkora. Vagy szimplán így gondolkodik, igazság szerint a férfiak nem a gyereknevelésre lettek kitalálva, az már csak társadalmi szokás lett a civilizáció révén. De nézd a jó oldalát, legalább nem kertelt.

Azért ezek után remélem nem tervezel vele hosszú távra, lánykérést, családot, stb? Kivéve, ha te szeretnél lennél a felcsinált csaj...

2014. júl. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
26 éves :/...
2014. júl. 4. 09:03
 5/15 A kérdező kommentje:
Eleve házasodni sem akar, szóval ez nálunk nem téma. Jól elvagyunk, de ennyi... Nem hiszem, hogy terveznék vele hosszú távra, max akkor ha komolyodik. Csak szerintem akkor is gáz, hogy ilyen eszébe jut. Ennyit érhetnek neki a nők..
2014. júl. 4. 09:04
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Az én baráti köröm is ilyen korú. Jó, ha 3 fiút tudok mondani, aki készen áll az apaságra.

A többi tuti majrézna. Még agyilag nem értek fel a szerephez.

A másik, hogy amikor helyzet elé állítják (tehát tényleg jön a baba), akkor úgy is meg fog változni a hozzáállása. Most csak a szövegelés megy.

Nálunk is volt egy srác, akiknél becsúszott a kicsi. Előtte folyton hallgattuk, hogy ha neki terhes lesz a barátnője, akkor azonnal abortuszra küldi, 40 éves koráig neki nem kell gyerek, mert élni akar.

Most boldogan tologatja a kicsit a parkban és ő a világ legbüszkébb apukája.

2014. júl. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha ilyen, legalább kimondja, magadra vigyázz, hogy ne legyél "áldozat". Persze van olyan is, ahol becsúszott a gyerek, mégis házasság követte, és akár boldogan élnek, míg meg nem halnak. De a barátodhoz hasonlóan sokan vannak, akiknek ilyen a hozzáállása. Tudom, mert én is ilyen "felcsinált csaj" vagyok, pedig nem is voltunk már fiatalok (32-33). És a ráadás, hogy én nem akartam apa nélkül gyereket -félreértés ne essék, nem kesergek ezen, túlléptem, rendesen nevelem a fiam, csak emlékszem az akkori érzéseimre-, kész lettem volna megszakítani a terhességet. Csak hát az "úriember" 5 hetes terhességnél épp majd kibújt a bőréből, és így meg úgy fogjuk hívni, én pedig elhittem, hogy egy hollywoodi mesébe csöppentem. Majd 10 hetes elmúltam (már ugye a 6. héten szívdobogás, 10. héten egész babaformájú a magzat), mikor bejelentette, hogy ő bizony meggondolta magát, mégis vetessük el. Nekem addigra ez maximum pillanatokra fordult meg a fejemben, de komolyan már nem tudtam volna átgondolni. És az illetőt eszem ágában sincs a fiam közelébe engedni se most (óvodás még), se kamaszkorában - pedig valószínűsítem, hogy egy olyan pillanatban, amikor legkevésbé sem várom, felbukkan, de ezek után ne akarjon már a gyerekemnek hízelegni 1 percig se! Innentől, hogy a gyerek egy teljesen apuka mentes övezetben nevelkedik, neki ez a természetes, nagyon vidám, kiegyensúlyozott gyerek, akinek egy hébe-hóba felbukkanó s...gfej csak felkavarná a lelki világát.
2014. júl. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Áldozat biztos nem leszek, mert nagyon figyel ő is arra bevettem-e a bogyót stb, jobban fél attól, hogy terhes leszek, mint én magam. Egyenlőre nem engem szán áldozatnak :D
2014. júl. 4. 10:58
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Igen, azt nem mondtam, hogy azt én is szedtem...tudod rá is van írva, hogy 10000-ből 1 esetben nem hat...és nem, nem ezért a haragom, hanem az 5. és 10. hét közt eltelt idő miatt ;) mert ez a "terv", amit barátod is elmondott, dugába dől, ha a "csaj" az 5. héten terhességmegszakítást kér - ráadásul akkor még ez egy injekció is lehet, és mivel a 6. hét végén kezd el dobogni a szív, nemis lehet tudni, hogy megmarad-e vagy nem....ha nem fogamzásgátlő mellett lett volna, akkr lehet, hogy a 8. hétig észre sem veszem, ahogy ez másutt történni szokott
2014. júl. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Magyarán szólva igen, ha rögtön úgy reagál, elkocogtam volna, beadattam volna egy szurit, és elhitettem volna magammal, hogy egyébként sem maradt volna meg....tényleg nem szép ezt így kimondani, puszta tényközlésnek szánom...de persze az okosabbak még a 12. hétig is kibírják, mert utána már akkor se lehet elvetetni, ha egyébként az anya olyan, hogy megtenné
2014. júl. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!