Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tw vennél a gyermekednek...

Tw vennél a gyermekednek kocsit, ha megtehetnéd, és erre vágyna? Miért nem vesz egy ilyen szülő saját autót a gyereknek?

Figyelt kérdés

A haverom megcsinálta a jogsiát, és már előtte mondta, hogy ahogy meglesz kap saját autót. Van elvileg fél millió ftja saját pénze.

Meglett a jogsi, és mindig mondta, hogy nyáron kap, még jár az apja munkába járóy autójával. Aztán tavaly nyáron iy azt szajkózta, hogy már nézik a használt autókat.

Idén 20 éves, és még mindig nincs kocsija az Pja autóját használja.


Miért nem vesznek neki autót, ha erre vágyik, és megtehetik? Nem rosszul állnak anyagilag, bár nem vagyok látnok, nem látom a számlát mennyi nulla van raj, de nagy házuk van. 3 autó, cigi, pia erre mindig van pénze, nem küldik el dolgozni, otthon van... Átlag felett élnek.


Miért nem kap autót vajon? Lehet nincs is fél millió zsebpénzze? Csak szajhos?


Te vennél a gyermekednek autót, ha megtehetnéd, és erre vágyna? Ne egy audit képzelj el, hanem egy opelt, golfot egy használt 10-20 éves autót.



2014. jún. 20. 20:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%
Ha megtehetném és erre vágyna, akkor igen.
2014. jún. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%
elég egyértelmű hogy csak a szája jár ha már 3 éve ezt szajkózza... én kaptam annak idején egy 20 éves skodát amikor meg lett a jogsim, csak azért hogy meglegyen a rutinom... nekem kellett már tankolnom bele, de kaptam... olyat amit nem kellett sajnálni ha meghúzom vagy valami baja lesz... (hozzáteszem sose húztam meg :) ) szóval igen... ha megtehetném biztos veszek én is majd a gyerekeimnek egy öreg kocsit hogy ne csak jogsijuk, de rutinjuk is legyen... (bár ha van 3 autó és igazából bármikor elviheti valamelyiket akkor nem.. nincs értelme egy 4.-nek) nem egy ismerősöm van akinek van jogsija de azóta se (10-20 éve) nem vezetett és már nem is mer a rutintalanság miatt...
2014. jún. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
25%
Természetesen igen.
2014. jún. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%

Lehet,hogy vennék,ha valamit le is tenne az asztalra a tanulmányi eredményeiben is.Azért szerintem a semmiért ekkora ajándék nem jár,sőt még a tanulmányi eredményét is magának csinálja.

Meg én úgy gondolom,hogy meg kell dolgozni saját magunknak a nagy dolgokért!És annak,hogy ténylegesen örüljünk az adott dolognak,és magunkénak tudhassuk!Hogy:"igen,ezaz én érdemem!"


És én is ezt szeretném magamnak mindenben,mert már 18 éves elmúltam,és szeretnék önállósodni,ha vége lesz ennek az időszaknak.

2014. jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
55%

Talan pont azert allnak jol, mert nem szorjak a penzt.


Vannak tanulmanyok rola, hogy a gazdag szulok gyerekei kevesebb zsebpenzt kapnak. Mert a szegeny nem ismeri fel hol a hatar (pont emiatt szegeny).


En ha megtehetem majd, a gyerekem eletkezdeset (lakas kezdoreszlet/onero) ill. tanulmanyait fogom tamogatni, mert ez a legfontosabb. Egy hasznaltautot, egyeb nem letfontossagu dolgokat erjen csak el szepen onerobol, nem baj az ha megtanul dolgozni.

2014. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
29%

Vennék ha lenne fiam, hisz a gyerek boldogsága, előre segítése az életben a legfontosabb, hisz azért csinálja meg az apja/anyja.

21F

2014. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
62%
Az én 22 éves fiam pár hónapja tette le a jogsit. Sajnos én nem vagyok olyan gazdag, hogy vegyek neki autót, de a családi autót (ami egy 2002-es A3 audi) neki adtuk ajándékba. Mi csak így tudtuk megajándékozni egy kocsival. Hál istennek ennek is örült.
2014. jún. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja,mondjuk még én 18 évesként sem vagyok ilyen telhetetlen...,hogy ilyet kívánjak.
2014. jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
25%
Ha megígértem, akkor vennék.
2014. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
34%
Nem vennék neki, de a jogsit sem állnám, és sajnos már ott tartunk, ha a jogsit tudja fizetni, abból az összegből már egy használt kocsit is vehet. Tanuljon meg dolgozni, spórolni, akkor lesz kocsija. (nekem is saját keresetemből lett jogsim, és rettentő büszke voltam)
2014. jún. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!