Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bármit is csinálok anya...

Bármit is csinálok anya szinte mindig talál benne kifogást. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
14/L
2014. júl. 12. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Ő azért van, hogy neveljen, ne haragudj rá ezért, a legjobbat szeretné neked, hogy tökéletes legyél, ezért csinálja ezt. Sajnos nemigen tudsz tenni semmit. Mondjad neki, hogy azért néha dícsérjen is, mert így elkeseredsz és depis leszel, hátha megérti.
2014. júl. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Engedd el a füled mellett, nem tudsz vele mást csinálni. Figyeld csak meg, ha szóvá teszed, te leszel a szemét, hálátlan dög.
2014. júl. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Igyekezz a lehető legjobban megcsinálni mindent, amit csak teszel. És igyekezz anyukádtól elvonatkoztatni, mert amit csinál az önbizalomromboló, hibakereső, szemét és aljas dolog (nevelésnek előadva és "mert én cska jót akarok neked" szósszal leöntve).


Magyarul, ha te úgy látod, hogy az jó, akkor jó és mondd meg anyádnak is.


Ha pedig továbbra sem hagyja abba a cseszetetést (aminek az a lényege, hogy te nem lehetsz nála jobb), akkor meg kell neki mondnai, hogy köszönöd a kioktatást, és talán mutassa meg, hogy hogyan csinálja ő, és TE verd bele a csúfot, hogy az nem jó. Hogy miért? mert csak, te úgy látod, hogy nem jó és kész (ez vissza-agreesszió, és anyád nagyon megérdemli).


Anyádnak van 20 vagy 30 évnyi előnye és rutinja veled szemben. Ezt felhasználni azért, hogy tönkretegye az önbizalmadat, aljasság. Éppen emiatt a folyztonos hibakeresősdi miatt nincs a maygaroknak önbizalmuk és nem mernek megmozddulni. Anyuka azt hiszi és azt szeretné, hogy mindig tőle függj, mert csak ő csinálhat meg valamit jó, te nem.


A legjobb, amit tehetsz az, hogy ignorálod a folytonos hibakeresését, szemétkedést, és úgy csinálod, ahogyan TE jónak látod. Én ezt tettem annak idején, és remekül bevált. :)

2014. júl. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2014. júl. 13. 08:08
 5/5 Aspartia ***** válasza:

üdv a klubban, nekem is ilyen anyám van. a mai napig basztat a hülyeségeivel, önbizalmam nuku, mindig a hibáimat sorolja, ha esetleg felhoz valami pozitívumot már fel se tűnik, de őszintén szólva nem is tudom elhinni neki, hogy komolyan gondolja...

hogy mit tegyél ellene? passz...bármit teszel lefogadom csak ordibálni fog veled. olaj a tűzre..

2014. júl. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!