Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el neki? Félek...

Hogy mondjam el neki? Félek hogy haragudni fog vagy hasonló. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Barátommal 10honapja vagyunk együtt es hat ketszer lefeküdtünk egymással. Ovszert használtunk. Hogy mondjam el anyukámnak hogy , mi történt ? Baratom tegnap este mondta el az anyukájának, o jol fogadta . De az rn anyukám eleg maradi ezen a téren. Hogyan kezdjek neki? Nagyon nem jo a kapcsolatunk. Köztünk sose volt meg ez az anya lánya kapcsolat igy nem tudom mit csináljak.

2014. júl. 13. 10:40
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
17L
2014. júl. 13. 10:44
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem kötelező elmondani, én se beszéltem erről soha a szüleimnek. Egyszerűen nincs meg a bizalmi viszony velük, nagyszerű, hogy a génjeinket tőlük kapjuk, de az nem jelent kb semmit. Én a legjobb barátnőmmel beszéltem ezt meg annak idején.



25\L

2014. júl. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Muszáj megmondani? Mármint 17 évesen nem vagy már kislány, ha óvszerrel csináljátok, ráadásul nem is éjjel-nappal, hanem alkalomszerűen ez szerintem teljesen normális és csak rátok tartozik.


Szerintem egyszerűen ne mondd el, maximum ha rákérdez, akkor csak közöld, hogy igen, voltunk együtt, de mindig védekezünk.

2014. júl. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
miert kene elmondanod?
2014. júl. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam el. Hasonló volt a kapcsolatunkkal anyukámmal.

De most már biztos lehet abban hogy némi életet élek, hiszen a második babankat várom a férjemmel. :)

2014. júl. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az első és legfontosabb: mindig védekezz!!! Nincs valaki megértőbb a családban? Nővér,apa, nagynéni...? Ez a dolog nem fog javítani az anyukáddal való kapcsolatodon. Esetleg arról beszélj neki, hogy tervezitek, ne mondd, hogy már megtörtént- és figyelt mit reagál.
2014. júl. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Én is úgy gondolom, hogy nem rá tartozik. Tizenhét éves vagy, nem tizenhárom, ráadásul felelősen csináljátok. Nem hinném, hogy köze lenne hozzá. Ha rákérdez, ne tagadd le, de magadtól nem érdemes szóba hozni. Mit csinálsz, ha kiakad rajta, és eltilt benneteket egymástól?
2014. júl. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

Mi köze hozzá? Amíg normálisan védekeztek, meg nincs baj, semmi.


Ha baj lesz, azt mondd el, arról tudnia kell.


Egyébként én sem lennék kíváncsi a gyerekem nemi életére. Ha kérdez, segítek, persze, de nem érdekel, kivel mit csinál (nyilván, ha nem hetente mással, de ha igen, az is az ő dolga, míg védekezik).

2014. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

Azért az elég durva, hogy itt mindenki arra biztatja a kérdezőt, hogy ne mondja el... Az én anyukám összetört volna, ha ilyesmit titkolok előle, és meg is értem. Én elmondtam neki, mikor lefeküdtünk a barátommal, mert úgy gondolom, ez hozzátartozik a mi bizalmi kapcsolatunkhoz. Ha valami probléma adódik, az az egészséges, ha a gyerek az anyjához fordul, nem pedig őt megkerülve a párja anyjához, vagy a barátnőihez, csak azért, mert anyu elől titkoljuk, hogy már szexelünk... Kérdező, szép dolog, hogy szeretnéd neki elmondani, és én biztatlak rá, hogy mondd el! Ezzel megalapozod a későbbi kapcsolatotokat, és ha felnősz, hidd el, nagyon fogsz örülni annak, ha tudtok majd beszélgetni, és meg tudsz vele osztani dolgokat! Nyilván nem azt, hogy épp milyen pózban szexeltek, hanem akármilyen felnőtt élethez tartozó dolgot. Az pedig szintén nem utolsó szempont, hogy ha bármilyen tanácsot szeretnél kérni tőle, sokkal könnyebb lesz beszélgetni ilyesmiről.


Menj oda hozzá, kérd meg, hogy üljetek le, mert szeretnél vele beszélgetni egy kicsit néhány dologról. Mondd el neki, hogy ezt azért osztod meg vele, mert szeretnéd, ha bizalmasabb kapcsolatotok lenne, könnyebben tudnátok beszélgetni, és később fordulhatnál hozzá tanácsért, segítségért. Ha kulturált, érett felnőtt módjára adod elő magad, akkor egy értelmes anya biztosan jól fogja lereagálni. Mutasd meg, hogy felelősségteljes vagy, mondd el, hogy védekeztek, és nyugtasd meg afelől is, hogy nem bántad meg, minden rendben van.

2014. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Utolso válaszoló .

mindenfele keppen elfogom neki mondani de nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Nem tudom hogy fog ram nézni ez utan. Felek tole egy kicsit. Sose volt jo kapcsolatunk pedig én annyira vágytam ra. De nem tudom mit csináljak. Hogyan kezdjek hozzá ?

2014. júl. 13. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!