Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit rontottam el? Én vagyok a...

Mit rontottam el? Én vagyok a hibás? Hogy hozhatom helyre?

Figyelt kérdés

Van egy lány(12) akit jelenleg én nevelek,életkoromat nem szeretném elmondani a sor rosszindulatú ember miatt,elég fiatal vagyok. Nem Magyarországon élek,DE magyar vagyok.

A lánynak meghaltak a szülei úgy került hozzám.


Női gondokba otthon vagyok eléggé...

Viszont derültek ki dolgok.

Iskolába volt orvosi vizsgálat,olyan oltás beadása előtt ami nem volt kötelező és én nem is egyeztem bele,be akarták adni nekik(van akinek sikerült) meg akarták fogni a mellét a kislány rendes nevén Zsófi felnyomta a falra az orvost aki kicsit magasabb volt tőle,felöltözött és elment.(Utánna persze iskolaváltás volt)

Nem is ez a lényeg hanem kiderült tisztasági betétet hord,oké,nincs gond. mióta nálam van mindig elkérte az árát,sejtettem hogy menstruál de nem,nincs meg neki még.

8-9 éves korába még anyukája adott neki felfázáskor és szerintem azóta hordja folyamatosan.

A napokba elfogyott(kiderült-lebukott a platinumnak a jellegzetes illata miatt) a tisztasági,és kiverte a cirkuszt,hogy én nem szeretem őt,nem figyelek rá,nem fontos nekem,hogy neki jó legyen stb....

Vettem neki,jó.

Este vacsi utánn rákérdeztem mi is a gond...

Pasira,szexre,havira,folyásra-semmi. oké,nem is akar pasit...

Rákérdeztem akkor minek a betét,tök csendbe erre elkezd ordítozni ha neki jó nekem miért ne stb...

Aznap este velem aludt de én mentem dolgozni és akkor is kivágta a cirkuszt megint rá 1-2 napra nagyon görcsölt,idegbeteg volt,sírt....

És mondta hogy fogamzásgátlót akar,elszomorítottam,hogy kevés az esélye hogy nem fog attól megjönnie mert szedi. 2 perc hatásszünet,mondta akkor injekció. leültettem elmondtam neki mivel jár,stb(volt barátnőm endometriozis miatt tapasztalta) ismét elgondolkozott csend. megint elkezdett veszekedni hogy akkor spirált kér,meg ha nem kapja meg nem szeretem stb...

Arról is kapott okítást,hogy ha fel is raknák ki kéne tágítani a méhszáját mint ab. előtt és az se garancia hogy nem jön meg....

Felment a szobájába kisírta magát.


Folytatódott a cirkusz.

Kapott másnap egy fogamzásgátló tablettát(tudtam mi fog történni) rá kb 5-10 perc múlva kihányta.

Azóta nyugodt,csak félek,hogy tudja itt milyenek az orvosok és pár ezer forintnak megfelelő pénzért felírják neki bármelyiket(tabletta,injekció)...


Én rontottam el valamit?

Placebo tablettán gondolkozom azóta,hogy jó ötlet lenne e átverni?


Hogy tudom helyrehozni a dolgokat?


Tudom,szar szülő vagyok,megkaptam már.


2014. júl. 14. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Női gondokba otthon vagyok eléggé... íNem nem vagy :(

Keress valakit aki segít a lánynak, mert te kb. mindent elrontottál amitt csak lehet ilyen esetben.

Nem vagy szar szülő, csak gondolj arra, hogy ilyen dolgokat egy 12 éves nem a nevelőapjával akarja megbeszélni!!!!!

2014. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Épp az a gond,hogy lenne kivel,de ő vele se... senkivel.

Mit kéne tennem?

2014. júl. 14. 14:00
 3/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem tudom hány éves, vagy de tényleg nem vagy otthon a női dolgokban. Nálunk a tisztasági betét alap. Nem azért mert valami baj van, egyszerűen kell a komfortérzethez. Most nem akarok belemenni a biológiai dolgokba, (szerintem a lány sem akar,ezért durcizik, mert nem érted meg magyarázat nélkül, hogy kell és kész), de az a lényeg, hogy a hüvely tisztul, tehát mindenféle fertőzés meg egyéb nélkül is van egyfajta áttetsző váladék. Ennyi.


Írtad, hogy korábban fel volt fázva, nem tudom azt rendesen kezelték-e, vagy okos problémát?

Ha igen volt-e laborvizsgálaton, nőgyógyásznál..stb?


Fogamzásgátlót miért akar, ha még nincs pasija? Placebót nehogy adj neki, mert ha lesz barátja (és te nem tudsz róla), és nem védekezik, mert tabit szed, akkor sokkal nagyobb baja lehet.


Nem feltétlenül vagy szar szülő, csak nem tudod mit kezdj egy kamaszlánnyal. Ha nagyon tanácstalan vagy, keresd fel a védőnőt (csak van a közelben) és kérj tanácsot.

2014. júl. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Még valamit nem értek. Az a baja, hogy 12 évesen nem jött meg ( a többi lánynak meg már igen és mondjuk cikizik), vagy attól fél, hogy terhes?

Ha meg akarod nyugtatni, hogy nincs vele semmi baj, esetleg elvihetnéd nőgyógyászhoz, ha ő is akarja.

2014. júl. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tudok a folyásról,csak az se egészséges ha 12-24 óráig nem cserél...


Tudtommal kapott akkor injekciókúrát...

Nem nagyon tudok ilyen dolgokba sokat sajnos,nálam ritkán beteg,kivéve mikor hisztizik felmegy a láza de az más.

Azért akar gyógyszert mert fél hogy megjön neki és fájni fog stb. Próbáltam megnyugtatni,sőt más is,akkor váltott "üzemmódot" és kiakadt...

A sokk miatt amit elszenvedett nem a pasikhoz vonzódik,beszélgettünk szerelmi témába kötetlenül én is elmondtam ő is,és megnyugodtam én is ti is nem is lesz pasija. undorodik tőlük.


Védőnő itt luxus.

A nőgyógyásszal meg már az iskolába találkoztam.

De már kerestem másikat,egy fiatal "lányt" aki kb 17nek néz ki,magánrendelés ha gond van elviszem.. ha engedi.

És tisztaságiból is csak 1 fajtát hajlandó....

2014. júl. 14. 14:17
 6/12 anonim ***** válasza:

Honann van neki fogamzásgátló?

Nincs az az orvos, aki egy nem menstrualó lánynak vagy akár12 évesen felírja ( külföldön se)

Miért hanyta ki?

Nem okoz hányingert, aszervezet sem löki ki..

A tisztasagi hordásával semmi fond, akkor sem, ha nem menstuál, hiszen ennyi idősen már jelennek meg iylen olyan folyások, a tisztasági ezekhez elég, nem kell vastagabb betét, vannak nők akiknek a komfortérzetükhöz kell a két vérzés közé ( én speciel csak tampon mellé szoktam használni)


Biszont az orvosnál történt reakciója, és az a teny, hogy bármi féle védekezési módszert szeretne ( tabletta, spirál..stb) nekem az a gyanúm, hogy szexuálisan zaklatják, úgyhogy az illető nem védekezik.

Retteg tőle hogy terhes lesz, még mielőtt megjönne neki.

A kirohanásai is erre utalnak.

Nem faggatni kell, mert az nem segít, hanem megkérni, hogy mondja el, hogy miért gondolja azt, hogy az jó neki, beszéljétek meg.

És vidd szakemberhez!!!

2014. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Gyomrával vannak gondok kis kora óta.

Barátnőktől szerezhette.

Azt mondta azért kell neki bármi,hogy ne legyen meg neki mert fél tőle.... a fájdalomtól meg ami vele jár...

Szexuálisan se én nem zaklatom se más,az biztos.

2014. júl. 14. 14:23
 8/12 anonim ***** válasza:
Vagy valami trauma érte, vagy elkényeztetted, de ezt az érzelmi zsarolást a részéről ne vedd komolyan. Ennyi alapján nekem nem te kezdesz ellenszenves lenni...
2014. júl. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Meghaltak a szülei,az apja halála után az anyja drogozni kezdett majd meghalt... megölték az apja halálát meg látta videón...
2014. júl. 14. 15:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Hogy-hogy látta videón? Ezt nem értem. Szegény lány.

Akkor itt a legnagyobb baj nem a betéttel meg a tablettával van. Elsőként pszichológushoz vidd. Biztos a lelki trauma miatt fél a fájdalomtól és ezt valahogy összefüggésbe hozza a menstruációval. De én nem vagyok orvos, jobb lenne,ha szakember látná, és tudna valamilyen terápiát ajánlani neki.

Milyen közeli rokona vagy? Tudom, hogy nem akartad leírni, de hány éves vagy? És hol laktok? Írtad, hogy valahol külföldön.

2014. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!