Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Reggelente nyári...

Szülők! Reggelente nyári szünetben meddig engeditek aludni a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
Gyerekek véleményére is kíváncsi vagyok hogy őket medfig engedik aludni nyáron.

2014. júl. 16. 09:28
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
97%

Gyerekként 10nél tovább sose aludtam, akkor is csak azért, mert előző nap mondjuk strandon voltam (falu, egyedül simán elengedtek, mert mindenki ismert mindenkit) és a sok ugrálásban a barátokkal elfáradtam estére, tehát nem simán sokáig voltam fent.


Kamaszként viszont volt, hogy délig aludtam, na akkor mondjuk már néha veszekedtek velem, hogy átalszom a napot aztán meg este nem bírok aludni. Valahol igazuk volt, mert éjfél, hajnal 1-2nél hamarabb sose feküdtem le, mert még nem voltam álmos. Így magamtól álltam át, főleg augusztustól a max 10ig alvásra. Utána nem volt annyira szörnyű a szeptemberi fél 7.


De egyébként alapból mindig hagytak a szüleim aludni, főleg, hogy ők korán elmentek dolgozni én meg otthon maradtam, így szerintem úgy voltak vele, legalább addig se töröm össze magam :D

2014. júl. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
98%
És akkor mi van ha ők akkor már a földet túrták? Az egy más kor volt! Akkor a jószág miatt ez szükséges volt. Ez mára csak egy hülye berögzülés ettől a generációtól!
2014. júl. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenkinek ment/menni fog a zöld!
2014. júl. 16. 09:54
 14/28 anonim ***** válasza:
98%
Mondd meg nekik hogy ne sajnaljak, ingyen van :)
2014. júl. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
86%

"Mindig azzal jönnek hogy ők ennyi idősen már reggel hatkor már kint kapálták a földeket."


És Neked is kell most járnod? Mert abban az esetben érthető. Amúgy meg hagyjanak aludni, amíg szeretnél, bírsz. Cserébe napközben mosogass el, törölgess le, vagy olvass kötelezőket. Ezek nem olyan hosszadalmas dolgok (az olvasás még jó is) és a szülnek lehet segítség....


Amúgy engem is felkeltettek, igaz olyan 8 körül, de az akkor is rossz, ha az ember aludna 10ig. :D

2014. júl. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
97%
Mi gyerekként bármeddig alhattunk. Ha lesz gyerekem, én is hagyni fogom.
2014. júl. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
88%

A lanykam altalanosba jar, a hetkoznapokban mindig 6:00kor szol az ebresztoje. Annyira beallt igy a szervezete, hogy hetvegen es a nyari szunetben is ekkor ebred, percre pontosan, persze ebreszto nelkul. Mindig mondom, pihenjen meg, o meg nevetve valaszolja, hogy nem tud visszaaludni.:)

Mellesleg en meg minden nap 7:00kor kelek, es ez azert jo, mert akkor mar szabad a furdoszoba:) (A lanyom es en is nagyon sok idot eltoltunk a reggeli szepitkezessel:))

2014. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg van olyan, aki még ebbe is beleszól?
2014. júl. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
71%
engem is felkeltenek 7 ora körül, mondván másnak már lejárt a munka ideje, nincs idö henyélni..illetve kapálni, füvet nyirni, gyomlálni, gyümölcsöt szedni reggel kell - a nagy meleg elött..igy 9 orára már le van tudva minden..délután pihenhetek. ez van kis gyerekkorom ota nálunk, megszoktam. persze, ha városban laknánk, vagy nem kertesházban, lehet hagynának aludni.
2014. júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
89%
Bárcsak a gyerekeim tovább aludnának, mint reggel fél 7. :( Mondjuk este kárpótolom magam, mert alszanak már 9-kor, enyém az idő, csak épp tízkor már döglődök.
2014. júl. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!