Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálom magam mert olyan...

Utálom magam mert olyan vagyok mint anyám. Mit tegyek? Hogy változtassak?

Figyelt kérdés

sziasztook! 14 éves vagyok most. Megpróbálom röviden leírni. Megszülettem "anyám" 16 évesen szült engem meg. "Apám" ütötte verte, velem sem foglalkozott. Igazából én anyam anyukájánál (ő is ott lakott) nőttem fel. Nagyon szerettük egymást mamámmal.. persze anyám minden nap bulizott, palizott stb.,

Soha nem voltam neki fontos (sajnos így érzem). Mama elhunyt amikor 6 éves voltam... Mai napig nem fogom fel, hiányzik, minden nap utána mennék, mindent megadnék ha egy percre láthatnám. "Papám" elkezdett inni.. Anyám a mamám testvéréhez vitt aki anyám keresztanyja hogy vigyázzon rám. Egyszer hívott anyám h munkát kapott külföldön és nem tud mar elbucsuzni.. 2 évig se telefon,se egy üzenet.. Semmit nem tudtunk róla.. Nekem olyan volt mintha egyik napról a másikra elvesztettem volna mindenem... A családom és az egész életem... Persze nem volt és nincs is rossz helyem, imádom a családom (mamám tesója,unoka tesóim mamám családja részéről). Szóval apám családja is sz.arik rám, elmennek mellettem az utcán ahogy apám.. Na anyámra visszatérve.. 2 év után felhívott azt mondta nem volt pénze stb.. (VOLT)! Hazajött megpróbált közeledni felém de nem tudtam mit tegyek.. Utána "helyre jött" a kapcsolatunk de nem volt anya-lánya szeretet köztünk.. Összejött XY-al.. Nagyon jó ember volt.. Szerette anyámat,engem a család is elfogadta , egy kicsit úgy éreztem amikor elmentünk Balatonra 3 napra és a nyaralóban azt mondta a szomszéd hogy mennyire hasonlítok apámra (XYra) hogy van családom.. Annyira leírhatatlan ... Persze keresztmamáméktól (anyám kereszanyja, mamám tesója). És 1 év után anyám szakított vele azért mert egy régi szerelme (aki 2 évet volt börtönbe) összetalálkozott vele... Senki nem fogadja el, nem is ismerjük (lett volna alkalma bemutatkozni, meg akartuk ismerni) igazából nem mondom hogy rossz ember, nem az én döntésem.. Szóval pár héttel ezelőtt anyám meg a pasi el akart vinni nyaralni az ország másik oldalára. Nem akartam elmenni mert szinte anyámat sem ismerem, a pasit végkép.. Megmondtam nekik szépen.. Anyam azt mondta soha többet nem is keres mer nem örülök hogy elvinne nyaralni stb.. Mit vart!? Mai napig el hidegültek vagyunk egymástól.. Soha nem volt mellettem...soha nem volt anyám és apám.. Soha mem gondolta hogy faj amit mond... Soha nem foglalkozott azzal hogy kit bánt meg.. Ennek ellenére annyi düh és utálat van bennem (Isten bocsássa meg) annyi mindent elmondanék neki.. De valmiert nem akarom hogy bántsam.. Még a palit sem... Már hetek óta nem beszéltünk de jobb is így , el is akarom örökre.. És külsőre teljesen apám vagyok, de annyira utálom magam hogy minden mozzanatom olyan mint anyámé... Teljesen megtört a lelkem, eltévedtem.., nincs élet kedvem.. Gyomor idegen van egész nap. Több mint 2 hónap egy hívás se semmi, velem kellett volna legyen de nem kaptam támaszt... Nap mint nap Fb-zik fent van látom.. Nem nekem kell ráírni, nem? Ő nevet naponta míg én haldoklok a szívembe...


2014. júl. 16. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

A múltkor sem kaptál értelmes választ a problémádra?:(

Sajnos nem tudok jobbat,mint akkor...

2014. júl. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Húúú...hát nagyon sajnálom ami veled történt,de egy valamit tudnod kell!Te soha a büdös életbe nem leszel olyan mint az Anyukád,mert messze sokkal jobb ember vagy már most 14 évesen,mint ő x évesen!!!És tudod mért?Azért,mert te most is TUDOD,hogy amit anyukád csinál,az rossz dolog,és azt is TUDOD,hogy te nem akarsz ilyen lenni!És ami a legcsodálatosabb az egészben,hogy Te mind ezek ellenére SZERETED őt!!Ritka jó lelkű ember vagy,és baromi erős!!Szeresd Anyukád,de ne hagyd hogy befolyásolja az élethez való hozzá állásodat,mert Te jó uton vagy!Akár rá is írhatsz,de ha nem válaszol se törjön meg!Majd keresni fog..ha meg nem,te meg fogsz élni a jég hátán is!! ;)
2014. júl. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
van egy ismerosom alkoholista volt az apja kidobta megtanult komuvesnek annyira jo szakember lett hogy mar mos 40evesen 150millkoja lazan van , mind azert mert koran megedzete az elet , es kenytelen volt a sajat labara alni . Lehet hogy ez most kemeny neked de gondolj erre mint egy ugrodeszka , hogy eddig ment most is fog
2014. júl. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
jah es a legfontosabbat kihagytam , szep felesege van most szuletett meg a gyerekuk
2014. júl. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár nem segít ez rajtam:( csak jó volt kiírni . De nagyon szépen köszönöm.<3
2014. júl. 17. 00:38
 6/10 anonim válasza:
100%
ha szeretnel beszelgetni v vmi ak nyugodtan irjal :) hatha jol esik kidumalni magadbol :)
2014. júl. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ha helyedben lennék anyáddal megszüntetném a kapcsolatot. A genetika , genetika, ezzel nem tudsz mit kezdeni és próbáld elfogadni.

Mivel nem volt szoros a kapcsolatotok ezért nem hiszem, hogy belsőleg lenne bennetek valami közös és emiatt ne rágd magad, egyébként sincs értelme.

Anyám 6 évesen lelépett és 18. születésnapomig amíg el nem költöztem azt, hallgattam apámtól "olyan vagy mint anyád".

Lelkileg megnyomorított ezzel és sok mással is és jó sok időbe telt míg beláttam, hogy értelmetlen volt ezen gyötörnöm magamat, tulajdonképpen nem is ismertem anyámat. Akkor jött, ha kellett neki valami. Persze ez csak később esett le. 15 éve nem láttam. Egy ilyen anya csak feltépi a sebeket. Légy erős.

2014. júl. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mármint én voltam hat
2014. júl. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Nitókrisz ***** válasza:
Hasonlitani hasonlithatunk a szuleinkre, de ugyanolyanok nem leszunk :) Fel a fejjel es kitartast, te egy nagyszeru emberke vagy, legyel ra buszke es keress celokat magadnak az eletben, minden rendben lesz <3 !
2014. júl. 17. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%
Minden héten kiteszed ezt a kérdést?
2014. júl. 17. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!