Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyuék nem...

Mit csináljak, ha anyuék nem adnak pénzt?

Figyelt kérdés

Eddig sose volt gond ezzel, ha kértem kaptam. Most viszont arra hivatkoznak, hogy apa nem kap elég munkát. Szeretnék elmenni vásárolni, ráadásul lelkileg se vagyok túl jól. Tudom, elkellet volna menni diák munkára,de igy nyár közepén már lehetetlen,szinte az összes hely betelt. Nyár elején meg nem gondoltam volna, hogy ez lesz.

Másnak biztos nagyobb problémája is van,de én képtelen vagyok megérteni.

17/L


2014. júl. 17. 22:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Mit nem lehet érteni 17 évesen azon, hogy _apád nem kap elég munkát_? Nem adnak, mert nincs miből. Ez van. Vagy keresel melót most (igen, lehet találni, csak nem kényelmeset, de rengeteg helyen keresnek pincért, takarítót, legalábbis felénk) vagy beletörődsz, hogy a lelki problémád most nem vásárlásban éled ki. Én az elsőt javaslom, jót tenne neked!
2014. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

"Mit csináljak, ha anyuék nem adnak pénzt?"


Leszállsz a magas lóról, és felfogod, hogy apukád kevesebbet keres, és meg kell fogni a pénzt. Más szóval: összébb húzod a nadrágszíjat..

2014. júl. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Mire kell pénz? Vásárolni? Ugyanmár, én sem kapok most pénzt, mert másra kell.

Nekem nem szabad dolgoznom, orvosi okok miatt most nyáron, ezért sincs pénzem, rég voltam vásárolgatni, mégsem hisztizem. Jelentkezz be munkaközvetítőhöz, még mindig akad munka. Mezőgazdasági munka bőven. Ha kell pénz ilyen "fontos" dolgokra, dolgozz. Nagylány vagy te is...

17L szintén. :)

2014. júl. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Komolyan ez a gondod? Neked kell a lelkednek, hogy vásárolj, apád meg nem kap elég munkát, azért nincs pénz. Örülj, hogy kapsz kaját.
2014. júl. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Nincs és kész, mit nem lehet ezen érteni? :D Én a helyedben kölcsönkérnék nagyitól/testvértől.

Amúgy mit akarsz vásárolni? Mert ha létszükség, akkor eladhatsz/zálogosíthatsz valamit. De ha azért akarsz vásárolni, hogy a "rossz" gondolatokat elűzd, akkor jobb ha tudod, hogy a piások, drogosok, vagdosók agya is hasonlóan működik (nem is beszélve a "boltkórosokról" - nézz utána, van ilyen!) és akkor neked inkább segítség kell, nem pénz.

Ja, én néha úgy szerzek egy kis zsebpénzt, hogy ruhát varrok vagy alakítok át a környékbelieknek. De voltam már kerítést festeni, gyümölcsöt szedni... Csak nagyon kell teperni a melóért. Diákmunkát én se találtam soha.

Ha gondolod írj privit - pénzt nem tudok adni, de jó hallgatóság vagyok ;)

2014. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Menjel.el napszamra kislany!!es megtudod.hogy a.penzt nem csak.kolteni kell hanem.meg keresni is!!17 evesen .nehogy mar ez miatt belelkiz itt mert vasarolhatnekod van !!!!

Anyam borogas.....

2014. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
5-ös vagyok, 18/L
2014. júl. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Amúgy csak ruhát akarok vásárolni. Utána fogok nézni a munkáknak alaposabban, bocsánat a nyavajgásért,csak akkor is rosszul esik,ők már befizették a külföldi nyaralást,most meg jönnek ezzel.
2014. júl. 17. 22:35
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Hát igen, mert azt, hogy mire költik a pénzüket ők döntik el. Ha majd te is keresel, arra költöd, amire akarod. Speciel megértem őket. Ha igényeid vannak, fedezd. Ennyire egyszerű az élet.
2014. júl. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Argloss ***** válasza:
90%

Már nem vagy gyerek. A nagyobb szabadsággal több felelősség is jár, már nem támaszkodhatsz mindenben a szüleidre.

Kicsit járj utána, hogy milyen költségekkel jár az élet és akkor könnyebb lesz megértened, hogy miért nem adhatnak neked mindig pénzt...

2014. júl. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!