Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Több pénzt kellett volna...

Több pénzt kellett volna kérnem? Hogy mondjam meg neki? Mit csináljak, hogy megkapjam a kártyát?

Figyelt kérdés

Szóval, röviden annyi, hogy jövő hétfőn indulok nyaralni.

Apát felhívtam, hogy kapok-e tőle költőpénzt és mondta, hogy mennyit szeretnék. Nem tudtam, és mondtam 40 ezret, mert hogy az azért nem olyan sok. Rögtön rámondta, hogy oké.

De én csak azért mondtam ennyit, mert azt hittem, hogy itthon még van 30 ezrem, de utána eszembe jutott, hogy azt elköltöttem.

Viszont van egy bankkártyám, amin van egy bizonyos összeg, csak a kártya még nincs aktiválva, anya meg nem adja ide, mert hogy azt nem fogom elbulizni és elvásárolni. De az csak vésztartaléknak lenne nálam, hogyha esetleg nem lenne elég pénzem valamire.


Hogy mondjam meg apának, hogy lehet, hogy pénz kellene?

(nem beszélünk túl sokat)


2014. júl. 10. 12:42
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
30%
Hova az istenbe mész, hogy 70.000 kell?
2014. júl. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
52%
menj el dolgozni,ne szüleiden élősködj...
2014. júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

A kaját nem kell fizetni (all inclusive ellátás), múzeumokat és az ilyen helyeket én kerülöm, így belépőket sem. De akkor is félek, hogy mi lesz, ha nem lesz elég.

Franciaországba megyünk.

Hova menjek 16 évesen dolgozni?! Diák vagyok, gimibe járok.

2014. júl. 10. 12:46
 4/53 anonim ***** válasza:
32%

Apáddal nem is beszélsz, de azért legombolsz róla 70 ezret?

Én minden zsebpénzt igyekeztem megszolgálni, segíteni a házi munkában, ház körüli munkában, nyári munkákat vállaltam. A pofám szakadt volna le, ha apámmal nincs is semmilyen jó kapcsolatom, de mégis kérek tőle ennyi pénzt.

Amúgy áruld már el, hogy hova mész és hány napra! csak, hogy képben legyünk, hogy jogos-e a kérelmed és tényleg ennyi pénzt kell-e.

2014. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 Andizsuzsi ***** válasza:
21%
Egyedül mész nyaralni???
2014. júl. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
84%
Franciaország 16 évesen all inclusive ellátással? És mi lesz a program, hogy a múzeumokat meg az "ilyen helyeket" kerülöd? Gondolom buli, ivás... Arra tényleg nem biztos, hogy elég a 70 ezer, de az is kérdés, hogy milyen épeszű szülő engedi el ilyenre a gyerekét 16 évesen.
2014. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
50%
Mondd el apukádnak azt, amit ide leírtál. Hogy rosszul emlékeztél, hogy van még 30 eFt-od és szeretnél még annyit kérni tőle a biztonság kedvéért. Esetleg felajánlhatnád, hogy ha nem lesz rá kinnt szükséged, akkor visszaadod neki.
2014. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

A Francia Riviérára megyünk, 8 napra.

Nem egyedül megyek, anyával és a férjével. De ez kb. annyit jelent, hogy együtt foglalták le a szobákat és együtt lépünk be a hotelbe.

Engem nem zavar, hogy ennyit kérnék apától. Karácsonyra is iPhonet kértem, amikor utoljára nyáron láttam. És megvette, plusz kaptam egy nagyobb mobilnet csomagot. Ő sem erőlteti a jobb kapcsolatot, azok után, amit tett, én sem.


Köszi 7.-es, szerintem ezt mondom, hátha bejön.

2014. júl. 10. 12:52
 9/53 anonim ***** válasza:
35%

16 évesen külföldre mész szülők nélkül nyaralni és szerinted 40 ezer forint nem sok pénz??? Látom, a te szüleid is nevelés helyett inkább pénzelnek...

40 ezer forint nagyon sok pénz és nem igaz, hogy egy 16 éves gyereknek nem elég! Jó lenne, ha megtanulnád a pénz értékét, mert felnőttként nagy pofára esésben lesz részed!

2014. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
18%

Húzd le apádat, amennyire csak tudod!

Kérj tőle minimum százezret. Nehogy már ő elszórja a pénzt olcsó nőcskékre, meg a többi gyerekére, miközben te még egy jó kebabot sem tudsz megenni frankföldön...

2014. júl. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!