Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Anya nem...

Mit csináljak? Anya nem hallgat rám, és félek helytelen döntést hoz.

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy áruljuk a házunkat mert anya el akar menni innen mindenáron. Amikor megvettük ezt a házat, anya vett fel kölcsönt : svájci frankosat kb. 2 milliót és rendes kölcsönt szintén több milliót. A svájci frankos azóta nem hogy lejjebb ment volna, hiába törlesszük már legalább 3 éve, hanem felment és már 3 millióval tartozunk. Már 11 éve élünk a házunkban, nagyon szeretjük, de anya az utóbbi időben nagyon megváltozott és teljesen kifordult magából, mert MINDENÁRON el akarja adni a házat az adósság miatt. Az ingatlanos meghatározott egy irányárat amiből még szépen kitudnánk fizetni a kölcsönt, meg még egy házat is venni, de anya nem egyezett bele, mert hogy szerinte annyiért nem fogják megvenni és rögtön lejjebb vitte a ház árát a felére!!!Ez a nagymértékű felelőtlenség nagyon kiakasztott. Ráadásul, ha ennyiért el tudjuk adni, akkor abból nem kapunk semmit, ha kifizetjük az adósságunkat és hármunknak nem találunk semmit. Most így bőven jönnek a vevők, hisz ők sem hülyék tudják mennyit érne a ház valójában, és erre fel anyám még azt is mondja nekik minden egyes alkalommal, hogy nem baj MEHETÜNK MÉG LEJJEBB ha tetszik!!!! Kiakaszt a viselkedése mégis mit gondol mit kapunk annyiért? Semmit. Próbáltam beszélni vele szépen, kértem gondolja át, de nem hallgat rám mert a szemében egy kis senki vagyok, nehogy már a lánya mondja meg neki mit csináljon. Sosem hallgatott a tanácsaimra és az anyjára se büszkeségből. A saját vesztébe rohan. Mit tegyek?

2014. júl. 18. 23:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos nagyon úgy tűnik hogy te nem túl sok mindent tehetsz
2014. júl. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
De mégis?! ezt nem teheti!
2014. júl. 18. 23:32
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
Beszél egy felnőttel, akinek a véleményére hallgat anyukád.
2014. júl. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok és senkire se hallgat, még az anyjára sem.

Megtudom valahogy akadályozni az adás-vételt ?

2014. júl. 18. 23:36
 5/27 anonim ***** válasza:
80%
Ha másik szülőd már nem él a ház 1/4-e a tiéd.
2014. júl. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
80%

Vagyis ha egyke vagy, csak akkor a tiéd.


Másik "csúnya" eljárás anyukádat cselekvőképtelenné nyilváníttatni. Nem vagyok jártas az eljárásban, de pszichiáter kell, hogy kimondja, hogy beszámíthatatlan. Bár nem tűnik annak.


Illetve kérdezz meg egy ügyvédet, jogászhallgató ismerősödet.

2014. júl. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Egyke vagyok, az anyukámmal élek együtt
2014. júl. 18. 23:49
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Ki van tulajdonosként a tulajdoni lapon?
2014. júl. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Apámmal elváltak neki nincs joga a házhoz. Anyám azt hangsúlyozza, hogy csak őt illeti a döntés, de nem tudom jogilag van-e ill. lehetne-e beleszólásom, és ha van akkor hogy élhetek vele?
2014. júl. 18. 23:55
 10/27 A kérdező kommentje:
Anyukám a tulajdonos.
2014. júl. 18. 23:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!