Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy érhetném el, hogy szüleim...

Hogy érhetném el, hogy szüleim ne legyenek velem lekezelőek?

Figyelt kérdés

Úgy beszélnek velem mint egy taknyos kölyökkel, pedig nem az vagyok már. Azt tudom, hogy mindig a "kislányuk" leszek, még 40 évesen is, és tudom, hogy "felettem állnak a táplálékláncban", de mégis annyira bánt, hogy lenézőek velem, egyáltalán nem vesznek emberszámba, kisgyerekként kezelnek. Semmiben nem kérik a véleményem, olyanban se, ami érint, a legapróbb dolgaimba is beleszólnak, és megmondják mit csináljak és hogyan, és akármit szólnak hozzám, mindennek kötekedős-leszólós hangsúlya van. Azt hittem ez normális, és egy szülő ilyen, de a barátom anyukája teljesen "egyenrangú félként" beszél vele, megnevelte, de mégis emberszámba veszi, teljesen máshogy áll hozzá. Kikéri a véleményét dolgokban, képes vele beszélgetni emberként. Az új barátaim közül mindenkinek ilyen szülei vannak.

Mit tegyek, hogy szüleim szüleim tudomásul vegyék hogy felnőttem, és ne legyenek lekezelőek?

Ha simán próbálok velük erről beszélni, akkor nem tisztelem őket, meg nehogy már nekem álljon feljebb, stb... Tudom hogy a szüleim, és tisztelem is őket, csak hát mégis.

20/L


2014. júl. 19. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én szüleim is ilyenek, különösen apám. De eddig még nem sikerült velük zöld ágra vergődni, pedig már 25 vagyok és pénzt is keresek. De még mindig ugyanaz a rendszer, mint 16 éves koromban. Este 10-kor takarodó, nem lehet saját véleményem és sorolhatnám. A válasz pedig mindenre az, hogy ha nem tetszik, akkor el lehet költözni. Hát úgy látszik, ez az egyetlen megoldás, mivel nem tudunk normálisan együtt élni, nekem ez meg így nem jó, hogy 25 évesen egy kis taknyosként kezelnek. Ráadásul úgy beszélnek velem, mint aki nem segít otthon semmit, pedig ez egyáltalán nem igaz, nagyon sokat segítek nekik, de úgy látszik, nem hatja meg őket. Alig várom, hogy saját külön életem legyen. Teljesen megromlott velük a kapcsolatom. Sőt, sose volt igazán jó.
2014. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt: remélem, neked több szerencséd lesz. Bár ha olyan fanatikusak, mint az én szüleim, akkor lehet, a költözés a legjobb megoldás. Vagy az, ha pénzt keresel és haza is adsz nekik. Nálam ez bevált, bár attól még ugyanúgy lekezelőek, de legalább nem piszkálnak.
2014. júl. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
első ha pénzt is keresel,pár havi bevételből simán ott tudnád őket hagyni,mondjuk azért már az megalázó,hogy 25évesen este 10kor takarodót fújnak othon.én tuti otthagynám a francba őket... vagyis ahogyan leírtad,biztosan.
2014. júl. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A válasz pedig mindenre az, hogy ha nem tetszik, akkor el lehet költözni."


Annyi eszed sincs, hogy erre magadtól rájöjj?

2014. júl. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!