Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell bántani a kérdezőke...

Miért kell bántani a kérdezőket? Itt mindenki mintagyerek volt, tökéletes szülőkkel?

Figyelt kérdés

Olvasgatom ezt a kategóriát, amiben gyerekek/kamaszok panaszkodnak, hogy cselédnek nézik a szüleik, meg mindenért kiabálnak velük, meg rossz a szüleikkel lakniuk.

És szörnyűlködöm, hogy itt hogy kiosztják szegényeket!

Hogy "A te hibád, amíg a szüleiddel laksz addig úgy urgrálsz ahogy fütyülnek! Akkor menj a híd alá! Akkor kezdj el dolgozni!"


Igen, egy 15-16 éves elköltözik a szüleitől és napi 12 órázni fog... Valószínű!


Itt mindenki tökéletes pedáns gyerek volt akire a szülei egy pisszenést nem mondtak?

Vagy miért nem lehet együtt érezni velük?

Jó még egy kicsit beléjük rúgni igaz? Hogy jobban menjen az alvás!



2014. júl. 20. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Az emberek 70%-a egy icipicit sem megértő. Nem tudja elképzelni azt, amit Ő nem élt át. Elképzelni!!!! se nem ám átérezni!!!!

Itt a munkahelyemen történt meg az eset, hogy egyik kolléganőm férje meghalt. El kellett mennie szabadságra, ügyet intézni, feldogozni ezt az egészet stb. (Csak 1 helyettesítő van, ha valakinek a helye több napra kimaradNA akkor mindenki bevállal a helyéből egy kicsit).

Erre a másik kolléganőm kijelenti Őt ez nem érdekli Ő akkor is elmegy szabira Tesz rá, hogy ki megy a helyére, mert Neki különösebb dolga nem volt.

Na? Felnőtt érett emberen NŐK és ANYÁK még egymással se megértőek, nem ám a gyerekekkel. Gyerek az valami alsóbb rangú minigyökér, sajnos. Mikor iskolás voltam én is rengeteget szenvedtem ez miatt, hogy a felnőttek már el is felejtették, hogy milyen gyerekkoruk volt, külön éltek stb, én meg még mindig otthon hallgatom, hogy egy sz@rházi vagyok.... :(

Szóval a felnőttekben a tolerancia ZÉRÓ!

2014. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Mondok egy másik példát: sok itt a gyik-en az olyan kérdés, emelkedni vagy csökkenni fognak-e a pontok ezen vagy azon a szakon. Nagyon sokan lehülyézik a kérdezőt, pedig ezek a "válaszadók" ugyanúgy halálra izgulták magukat és kérdezgették a felsőbb évesektől, hogy vajon nőni vagy csökkenni fog-e a ponthatár.


Egyszerűen az ilyen beszólogatók elfelejtették, hogy milyen volt gyereknek lenni...

2014. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 t_GaRami_a ***** válasza:
84%

Nem csak itt. Facebookon borzasztó, ami megy. Valaki elgépel egy betűt és beszólnak neki, hogy: "te hülye gyökér vegyél nyelvtan könyvet".


Volt egy kérdés, ahol az illető meg írta, hogy egy előbbi kérdésében a kutyaugatásra panaszkodott és a kutyások beszóltak neki, hogy a kutya élete többet ér, mint az övé.


Ilyen az internet. Főleg ahogy írtátok. Egy 12 éves egy felnőtt szemében kis pisis.

2014. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj ide kérdező!


Én megértelek, tényleg van olyan, amikor jogtalanul rúgnak bele a kérdezőbe De! Azért szerintem az esetek 60%-ában meg jogosan.


Én is unom az olyan kérdéseket, mikor anyuci apuci kedvenc gyermeke azért sír, mert 17 évesen nem kapja meg a hőn áhított telefonját, és milyen gonoszak a szülei. Ilyenkor én is odaírom, hogy "Menj el dolgozni, és tartsd el magad, hidd el,egy idő után nem a telefon lesz a legnagyobb problémád!"


Vagy mikor 23-24 éves fiatal srácok sírnak, hogy nincs munka, mert hát a nagy szakmájukkal ők nem vállalnak be minden "szar" melót, apuci meg nem hajlandó odaadni a kocsit,hogy azzal menjen bulizni (bár munka nélkül nem tudom hogy van pénze bulira) milyen szemét....


Vagy még viccesebb:


16 éves kis srác a múltkor azon sírt, hogy az apja vett egy 100 ezres telefont, és ő mennyire ki volt akadva, hogy hát minek neki olyan drága telefon, mikor ő is olyat szeretett volna, jelenleg sajnos az a legnagyobb problémája, hogy hogyan vegye rá, hogy cserélje el az ő 30 ezres telefonjára.....


Szóval én nem voltam minta gyermek, de reális elvárásaim voltak a szüleim felé...

2014. júl. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Tévedsz. Az ide írogató gyerekek, felnőttek, kamaszok és negyvenesek zöme nagyon erősen sérült, nemhogy tökletes gyerekkora lett volna.


Létezik egy lélektani kifejezés: "azonosulás az agresszorral".


Ez azt jelenit, hogy HABÁR maga is áldozat volt, őt is verték annak idején, agyba-főbe, annyira azonosult az agresszorral (ez egyfajta énvédelem, nemcsak gyereknél, felnőttnél is, hogy ne bántsák), hogy annak ellenére, hogy a lelke mélyén elítéli, amit a gyerekkel tesznek, mégsem az áldozat mellé áll, hanem az agresszor mellé, azaz a bántalnazó szülő mellé - és a gyereket fogja hibáztatni.


Azért nem áll az áldozat mellé, mert akkor önmagának is szembe kellene néznie a SAJÁT valahai fájdalmaival, traumáival és erre képtelen.


Ezért nem tudnak velük együttérezni és ezért fordulnka rögtön olyan ember ellen, aki a gyereket segíti.

2014. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
persze,és azt honnét veszed,hogy teljesen az van,mint ahogyan leírják.sokan picsogni járnak fel,holott semmi oka sincs,csak unatkoznak szegenyek,mert ott van az internet,s akkor sírni kell milyen szar az életük 13-17évesen.semmi életcéluk sincs,meg spontán nehezükre esik kivinni a szemetek maguk alól,és máris az ugráltatásnak vélik.komolyan,ennyi idősen még netem sem volt.kimentem egész nap játszottam az utcán a szomszédokkal,vagy elmentünk biciklizni,esetleg este dumálgatni a játszótérre.azon felül,hogy nem haltam bele ha szüleim elvittek az építkezésre az új házunkhoz,egy picit "segíteni" nem betont kellett hordanom a hátamon... ki is várná egy 1 tinitöl egyébként,hogy napi 12órában rabszolga munkát végezzenek.Ha meg ilyenen felhúzod magad,az is téged minősít,már bocsáss meg :$
2014. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Ezt én is megtapasztaltam, hogy aki jó és idilli caládban nő fel plusz esetleg beleverték, hogy a család szent, az nem fogja tudni elképzelni, milyen rossz szülők mellett felnőni. Jön a duma, hogy de eltartanak, meg a maguk módján szeretnek... de ezt én nem vagyok hajlandó jó szülőségnek venni, ha közben olyanokért vertek el mind a két karomon végig telefonkönyvvel úgy, hogy mindkét karom tiszta kék lett, csak azért, mert kulturáltan (kérem, köszönöm, szeretném) azt merészeltem mondani, hogy szeretném tanulás előtt megnézni a délutáni sorozatot. Meg hogy hájas disznónak hívtak és nyilvánosan megszégyenítettek...
2016. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!