Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el tőlem hogy...

Miért várják el tőlem hogy mintagyerek legyek?

Figyelt kérdés

Mindig azt adtam az embereknek amit ők nekem. Nem félek kinyitni a számat és harcolok az igazamért akkor is ha 15 vagy 30 éves emberről van szó mert senkinek nem fogom magam hagyni. Amúgy is így sokkal jobban tisztelnek és kevesebben mernek hazugságokat terjeszteni. Néha én keresem a bajt de legtöbbször az talál meg csak utána szívok, suliba kicsit máshogy bánnak velem mint a többiekkel mert muszáj kimondanom amit gondolok de sokszor hallgatom a viselkedj szót és gyakran megy el ezzel a fél óra. Azt hiszik hogy ha előadást tartanak jobb lesz? A nevelő szüleimmel sem túl jó a kapcsolatom, nem akarom őket közel engedni magamhoz mert nem tetszenek. Tőlük is állandóan hallgatom a szöveget. Tudom hogy néha eltúlzom a dolgokat, kicsit agresszív vagyok és néha igazuk van de nem tudok és nem is akarok megváltozni. Van sok barátom akik elfogadnak, szeretnek és számíthatok rájuk és vannak olyanok akik a pokolba kívánnak. Ennyi nekem pont elég. Először mindenkivel normális vagyok utána már csak rajta múlik. A nevelőszüleim folyton ki vannak akadva hogy mert más gyerek. Kit érdekel más gyerek? Nem vagyunk egyformák ezt már nekik is elmagyaráztam egy párszor. Ők azt akarják, hogy reggel menjek el suliba, ne csináljak semmit, órák után menjek haza, tanuljak estig utána meg aludjak. Amúgy nem is érzem jól magam otthon akkor minek mennék haza? Miért nem lehet elfogadni?

17/F


2012. nov. 5. 16:06
 1/4 anonim válasza:
56%
Mert a szülők ilyenek. Nem értenek minket -.-"
2012. nov. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Az ember társadalomban élő lény, óvodás korára már illik megtanulnia azt, hogy nem teheti meg mindig az amihez kedve van. A társadalom alapja, hogy minden közösségnek vannak szabályai, amiknek a betartása adott esetben kényelmetlen, de be nem tartásával nagyobb kockázatot vállalunk, mint az a kényelmetlenség, mint amit a betartásuk jelent. De néha nyerhetünk is!


Neked pl. most a nevelő-szüleidnek kell megfelelned, nekem meg a munkahelyen a főnökömnek, egy farkasfalka egyik egyedének meg a falkavezető alfa-hímnek. Ha a szabályokat feszegeted veszthetsz, de néha nyerhetsz is.

2012. nov. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Saját magad ellen beszélsz... Miért fogadjanak el olyannak, amilyen vagy, ha Te se fogadsz el másokat olyannak, amilyenek?

Nem engeded közel a nevelőszüleid, csak mert nem tetszenek, és próbálnak belőled tisztességes embert nevelni és rávenni, hogy tanulj (abban az esetben, ha bántalmaznak, vagy alkoholisták még megértem, egyéb kifogás nem nagyon lehet)?!


És igen, egy társadalomban élsz, ahol vannak ún. viselkedési szabályok, ezt vagy képes vagy Te is elfogadni vagy mástól se várd, hogy Téged elfogadjon...

2012. nov. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Igaz, hogy már 6 éves kérdés, de miszály válaszolnom rá.

1. Megváltozni nem lehetséges. Ezt jól látod. Aki ezt nem fogadja el, az nem szereti önmagát. Lehetséges viszont pozitív irányba fejlődni, de az ember alaptermészete adott.

2. Kifordul a gyomrom ettől a tankönyvszagú „társadalomban élünk“ dumától, amit mr #1 és mr #2 tol. Az érvelésük mellőz minden gondolkodást: Azt mondják, amit nekik is, és ők elfogadták minden további nélkül.

Igen, társadalomban élünk, rendben van, de attól még egyének vagyunk. A társadalmat egyének alkotják, egyének közössége. Természetesen vannak bizonyos íratlan szabályai, de én abszolút igazságosnak találom, hogy mindenkivel úgy bánjanak, ahogy ő bánik másokkal (esetleg kaphat némi türelmi időt, hátha nem akkora barom, mint amilyennek elsőre mutatja magát…).

Ez a „fogadjunk el mindenkit“ meg a másik véglet, amikor gyakorlatilag jókeresztény módon tűrte aláírjuk saját halálos ítéletünket azzal, hogy nem lépünk fel radikálisan mindenféle gazember ellen…

_______________________________________________

Most 22/23 évesen hogy tekintesz vissza 17 éves korodra?

Te hová jutottál azóta?

(Én 18/F vagyok, és érdekel mi lett veled, mert az alapján, amit 6 éve írtál, nem tűntél elédegettnek/boldognak az élettel úgy általában, továbbá te is abba a kisebbségbe tartozol, akik különvéleményen vannak sokmindennel kapcsolatban, ahogy én is :) Tudom ez a válasz kissé OFF-topic, de szerintem muszály volt megírnom, mert az előző válaszokat felháborítónak tartom.)

2018. nov. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!