Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, (különösen anyák) ti...

Szülők, (különösen anyák) ti megengednétek a lányotoknak, hogy ha együtt megy egyetemre a barátjával akkor összeköltözzenek?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, hogy ilyen hosszú leszek.


Igaz, hogy az egyetemig még van egy évem, de anya már most kijelentette, hogy ő nem menne bele abba, hogy majd a barátommal lakjak.

18 éves vagyok, ő 20, és már egy éve együtt vagyunk. Nem egy olyan megbízhatatlan fiú, szerény és tudom, hogy szeret, de nem azért írom, hogy nekem adjatok igazat.

Amióta együtt vagyunk, nem próbálkoztam semmi olyasmivel, hogy esetleg egy év után itt aludhat-e, hetente is max 2 vagy 3 alkalommal találkozunk, akkor is 2-3 órára jöhet hozzám, és kizárólag, ha anya is itthon van.Anyukám valahogy másabb mint a mai legtöbb szülő, persze ez nem is baj. :)

De a lényeg, hogy jövőre egyetemre szeretnék menni, és mivel a legközelebbi egyetem is 70 km-re van innen, nem tudnék majd rendszeresen haza jönni. A barátommal már beszéltünk erről, és azt mondta, ha én elmegyek, akkor ő szeretne velem jönni, mivel addigra már 2 éve együtt leszünk, nem szeretnénk a kapcsolatunkat eldobni, nagyon jól kijövünk egymással. De azt hiszem ez érthető. Kintlakásba mennék, ezért úgy szeretnénk ha együtt lakhatnánk. Űgy könnyebb is lenne, jobban is érezném magam, nem lennék teljesen egyedül egy ismeretlen városban, olyannal laknék akiben megbízok, nem lakótárssal akit alig ismerek. A szüleim, különösen anya, azt mondja ezen ne is gondolkodjak mert, ő ezt nem akarja, mivel bármi megtörténhet... annyira felelőtlennek tart, hogy esetleg majd abbahagyom az egyetemet, vagy hasonlók. Pedig a barátom mellett is tanulok, iskola első vagyok. De ő nem igazán bízik bennem.Soha nem adtam neki okot erre, de nem bízik benne. Pedig ha a barátom nem jön velem akkor is megtörténhet bármi.


Ti egyet értetek anyukámmal?

Kicsit igazságtalannak érzem, elvégre már 19 éves leszek, tudom hogy nekem akar jót, de akkor is..


2014. jún. 13. 20:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerű; bebizonyítod, te is meg a párod is hogy felnőttek vagytok; dolgoztok iskola mellett, kivesztek egy garzont, vagy összeköltöztök több emberrel és eltartjátok magatokat. Ha keményen dolgoztok, akkor meg fog enyhülni.
2014. jún. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 A kérdező kommentje:
A barátomnak már most is van munkahelye, dolgozik. Ha jönne velem akkor ott keresne munkát.
2014. jún. 13. 20:34
 3/82 A kérdező kommentje:
Amúgy a szüleim úgy gondolják, hogy ők majd fizetik az egyetemet, de így az albérlet meg a rezsi sem lenne annyira sok ha nem egyedül lakom.
2014. jún. 13. 20:35
 4/82 anonim ***** válasza:
81%

Igazából egyet is értek meg nem is.


Egyrészt amiatt, hogy nekem anno megengedték, sőt, támogatták, és hiába voltunk már évek óta együtt addigra a barátommal, a nagy tiniszerelemnek 1 év együttélés után vége lett, kereshettünk új albérletet...


Később egy barátnőmmel éltem együtt külön szobában, és ilyen szempontból úgy gondolom, sokkal jobb lakótársként egy ismerős vagy barát, mint a párkapcsolat...amíg édesanyádék pénzéből megy, addig hadd döntsenek ők erről, mert valószínű, hogy ilyen fiatalon ennek még hamar vége lesz.

2014. jún. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
59%
Mivel felnőtt nő vagy, nem igazán értem, hogy miért foglalkozol az egyértelműen mindent túlaggódó anyukáddal. Azt csinálsz amit akarsz, ha össze akarsz költözni a pasiddal, akkor összeköltözöl vele, senki nem fog ezen megdöbbenni.
2014. jún. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
48%
5: akkor lenne felnőtt, ha nem anyuka fizeti majd a wc-papírt meg a kenyeret!
2014. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 A kérdező kommentje:
Nem anyukámék pénzéből menne, mert mint említettem a barátom dolgozik és dolgozna akkor is. Tudom, hogy sokan mondják ezt, de túl sok mindent átvészeltünk már, ahhoz hogy vége legyen a kapcsolatunknak. Én ettől egyáltalán nem félek. A barátnővel az a baj, hogy nincs olyan aki oda szeretne menni ahova én..
2014. jún. 13. 20:42
 8/82 anonim ***** válasza:
62%
6 A törvény szerint onnantól felnőtt, hogy nagykorú és én ebben hiszek. Mellesleg ismerek olyat akit 40 valahány évesen is az anyja tart el, akkor ő nem felnőtt?
2014. jún. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de nem az a kérdés, hogy felnőttnek vagyok-e mondható. A szüleim nem engednék hogy dolgozzak egyetem mellett, azért megyek, hogy tanuljak.
2014. jún. 13. 20:43
 10/82 anonim ***** válasza:
70%

ja, hogy anyuék fizeti a tandíjat, párod meg eltart...pfff kislány, ideje felnőni!

megint felnőttet akar játszani valaki

igen jogilag felnőtt, de az ne pattogjon, akit majd a pasija tart el, ő meg cserébe ugye tudjuk mit tud adni

2014. jún. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!