Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért megoldás egy fiatal...

Miért megoldás egy fiatal (20-as) nőnek az, ha gyereket vállal (akár többet is) nagy munkanélküliségben?

Figyelt kérdés

Leginkább anyagi szempontból tettem fel ezt a kérdést, s azért, mert eléggé sokan a környezetemben ezt konkrét megoldásnak találják, reménykedve, hogy a munkaerőpiac változni fog a következő 3-5 évben.

Ezt főleg olyan régiókra értem, ahol alig vagy szinte egyáltalán nincsenek (többnyire biztos) munkahelyek és/vagy sem a hölgynek nem volt lehetősége munka szempontból jobban kibontakoznia pl. az elmúlt 6-8 évben, vagy pedig nem is az a nagyon szorgalmas típus. Párja kb. ugyanabban a helyzetben van. Nem hiszem, hogy csupán csak a GYES miatt vállalna gyereket.

Komoly válaszaitokat előre is köszönöm szépen. Megkérlek, ne jellemezzetek a kérdés miatt.



2014. júl. 26. 08:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mifelénk inkább kimennek külföldre dolgozni. Nem is értem, miből nevelik fel, ha nincs munka?
2014. júl. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Azért mert nem megy tovább tanulni, nincs munkája, így szül, hogy azt mondhassa ő is elért valamit, hisz gyereket szült.
2014. júl. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 intrepid ***** válasza:
90%
Megélhetési gyerekszülés. Leginkább a cigányokra jellemző. Azután majd csak lesz velük valami.
2014. júl. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván becsúszik a baba.... :)
2014. júl. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Mert felelőtlen és nem gondolkodik. A gyereket nem lehet csak úgy visszaadni. Egy életen át támogatni kell, akár anyagilag is. A családi pótlék, a GYED-GYES, a rokonok kinőtt ruhái édeskevés.
2014. júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

Azért ez a helyzet árnyaltabb szerintem. Sokak szerint én is az általad leírt kategóriába tartozom.


23 évesen szültem a lányom, mire ö három éves és 8 hónapos lett,megszületett a fiam.

1 szál érettségim van, a munkahelyem a terhességem 8ik hónapjában megszűnt,gyedet nem kaptam,csak gyest. Ergo 5 éve itthon vagyok csak gyesen, 29 éves vagyok.


Biztosíthatlak,nem azért szültem 2 gyereket,h megéljek. Mégis,az alapján,ami "látszik",nyilván mindenki ezt gondolja.

2014. júl. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#6


azért szülted mert van egy férjed ki el tud tartani. Ez esetben nem is gond. De mi van azokkal ahol nincs a férjnek se munkája a gyerekeket meg futószalag módra csinálják.

2014. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy úgy gondolják, ez lenne a megoldás. Csak vágynak gyerekre és úgy gondolják, úgysem lesz jobb soha.
2014. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
7: az már külön kategória. Egyrészt azért szülik halomra, mert nincsenek tisztában a fogamzásgátlással (szoptatás alatt nem lehet teherbe esni, a megszakítás megbízható, bizonyos napokon nem lesznek terhesek stb); másrészt mert nincs pénzük gumira/tablettára.
2014. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%

8-assegyet értek.


Valahogy úgy lehetnek vele, hogy vágynak gyerekre már, van hol lakniuk, azt tudják is fizetni szűkösen, akkor mire várjanak, amikor kilátástalannak látják, hogy éveken belül valamivel jobb legyen. Aztán ki tudja, lehet tényleg szerencséjük lesz, és később könnyebben találnak munkát. Egy barátnőm 30 éves, nincs gyereke, most keres állás. Sok helyen azért nem vették fel, mert biztos a közeljövőben elmenne szülni. A tesóm meg simán talált állást 3 gyerek mellett. Én is fiatalon szültem, mondjuk volt munkahelyem, és vissza is vettem, mikor a 3. két éves lett. Szóval én azt látom, hogy sokszor szívesebben felvesznek már gyerekes nőt, mint olyat, akinek még nincs, de már kor szerint tervezheti a családalapítást...

2014. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!