Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apuka nem látogatja a kislányu...

Apuka nem látogatja a kislányunkat, aki viszont állandóan sír utána, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két éves a kislányunk, apuka másfél hónapja úgy döntött, jobb neki nélkülünk. A munkahelye fél órára van onnan, ahol mi most lakunk, mégse jön soha, nem is keres, nem is kérdez a kislányról. Két hetente elviszi, de volt már, hogy elfelejtette a láthatást, és egyébként csak a nagyszülők miatt viszi el. A kislányom minden nap kérdezi mikor jön apa, hol van apa, és most már minden nap sír is. Ma már a gondozónéni is szólt, hogy a lánykám egész nap sírt a bölcsiben. Apuka most hozta vissza vasárnap lányunkat a láthatásról, és a kislányunk zokogott a búcsúzáskor, úgy kellett kiszedni a kezéből. akkor apuka azt mondta a lányomnak, hogy jön a héten. Azóta nem hallottunk róla semmit. Nagyon fáj, hogy ennyire nem érdekli a lányunk és fáj, hogy a kicsim ennyire szenved. Mit tegyek? Mit mondjak a lányunknak? Miért nem képes legalább egyszer eljönni hozzá egy fél órára? :( :(

2014. júl. 31. 19:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem, hogy apuka miért döntött úgy, hogy jobb neki nélkületek?
2014. júl. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
dióhéjban annyit, hogy egy váratlan anyagi helyzet miatt a családjához költöztünk, ahol viszont szinte sosem találkoztunk, mindig volt valami feszkó, egyre többet veszekedtünk és így egy veszekedésnél tulajdonképpen megbeszéltük, hogy ez így nem működik. Az egyik kommenthez annyit hozzáfűznék, hogy nem tudom miből gondolod, hogy nagy baba utáni vágyam volt, vagy, hogy a gyerekem apja mindig ilyen volt...Jós meg sajnos nem vagyok, hogy a jövőbe lássak. Köszönöm a jó tanácsokat, hogey legyek őszinte, akkor már csak azt szeretném kérdezni, hogy egy két éves gyermeknek, hogyan tudom ezt úgy elmagyarázni, hogy megértse, de ne fájjon neki még jobban? Eddig azt mondtam neki, hogy Apa máshol lakik, de amint tud jön hozzád, hogy lásson és, hogy nagyon szeret téged, de most nem tud annyit veled lenni, mint eddig. Illetve, ha munkaidőben kérdezte, hogy apa hol van, akkor azt mondtam neki,hogy dolgozik, mert végül is olyankor tényleg dolgozik.
2014. júl. 31. 20:45
 13/15 anonim ***** válasza:
83%

Szia, szerintem a leg fontosabb akár mennyi idős is a kilány meg kell próbálnod elmagyarázni neki az ő szintjén mi történik. Gyerekként ezt akár gyermekkori traumaként is megélheti, fontos, hogy minden tőled telhetőt megtegyél, ha már az a másik lény nem érdemli meg az "apa" illetve a "férfi" jelzőket.


Le kell alacsonyodnod a gyerek szintjére és el kell meséld neki AZ IAZAT, azt, hogy mi történt. Csernus Imre egyszer egy 4-5év körüli gyereknek ezt úgy magyarázta, hogy anya és apa között kinőtt egy virág, a szeretet virága. Anya azt hitte apa locsolja, apa azt hitte anya locsolja és közben egyikőük sem locsolta, így a virág elhervadt, és sajnos ez a virág csak egyszer nő ki két ember között, ez az a virág ami összetart két embert.


Rá kell jönnöd, neked kell tudnod értened a lányod nyelvén, hogy mi a legmegfelelőbb út arra, hogy ezt elmond neki, de jobb ha tudja az igazat. A sírás egészséges, hidd el, jobb ha sír, mintha magába folytaná a feszültésget. Próbáld elterelni a figyelmét, foglalkozz vele, amikor ezt a szabadidőd megengedi és próbáld mindenképp éreztetni vele, hogy te mellette vagy és neked elmondhat bármit. Akármilyen pici, a lelke hatalmas és sérülékeny. Mond el, neki, hogy ez neked mennyire fáj, és, hogy nem vagy Istenből, nem tudsz tenni ellene semmit, de te mellette vagy. Fontos, hogy foglalkozz vele és légy őszinte hozzá.


Idővel viszont szükséged lesz valakire aki helyetesíti az apukát, mert nagyon fontos, hogy példaférfi is legyen melette miközben felnő, akire felnéz. Ez viszont már a te feladatod. Nem kell feltétlenül, most összegyere akárkivel, sőt, gondold meg 2x, de gondoskodj róla, hogy lányként tanulja meg azokat a dolgokat amikre sosem kérdez majd rá, hanem válaszként kell megkapja, van rengeteg apró férfi illetve férfi-nő interakció amiből eltanulja majd a megfelelő viselkedésformát.


Jelenleg a te feladatod, hogy a NEM OKÉ "apuka" miatt ne a kislány érezze magát NEM OKÉnak! Ezért kell, hogy elmagyarázd neki, mi a helyzet. Öleld meg, nyugtasd meg és próbálj vele beszélni és merj te is beszélni az érzéseidről neki, nem számít hány éves. Fontos, hogy lássa, hogy van kire felnéznie, és azt is, hogy vannak ettől függetlenül érzéseid!


Sokat tanulhatsz ha Csernus Imre előadást/hangoskönyveket hallgatsz youtube-on, sok sikert! :)

2014. júl. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez a virágos történet nagyon jó :) :) Ezt biztos, hogy fogom mondani.

Minden tőlem telhetőt megteszek, hogy megkönnyítsem neki a dolgot. Amikor együtt vagyunk, igyekszem sok programot csinálni, sétálunk, játszóterezünk, parkba megyünk, állatokhoz viszem, énekelgetünk meg persze sokat játszunk és igyekszem vele mindent megbeszélni, megosztani. Eddig is nagyon sokszor mondtam neki, hogy szeretem, de most még többször. apukájáról soha nem mondtam neki vagy előtte semmi rosszat, erre is nagyon odafigyelek.

Egyelőre még csak nem is tudok arra gondolni, hogy legyen másik férfi az életemben. Tisztában vagyok vele, hogy a gyermekemnek szüksége van férfi mintára, de egyrészt még mindig szeretem apukát, másrészt nekem nevelőapukám volt és komoly lelki traumákat okozott, aminek még most is iszom a levét. Tudom, hogy ettől még lelhetek én is szerető társra, aki a gyermekemet is szereti, de még nekem is fel kell dolgoznom ezt az egészet.

Őszintén erre még eddig nem gondoltam, hogy beszélhetek a gyermekemnek arról, hogy ez nekem fáj. Valahogy úgy voltam vele, hogy ez tabu, de most, hogy így írod igazad van.

Köszönöm szépen ezt a sok jó tanácsot, meg, hogy írtatok :) Csak nagyon elszomorodtam mert soha életemben nem gondoltam volna, hogy ez lesz, és, hogy nem fogja keresni a lányát, főleg, hogy vele ezt csinálta az apja és tudja mennyire fáj :(

2014. júl. 31. 21:22
 15/15 anonim ***** válasza:
94%

anya úgy csinálta anno, miután elváltak, hogy folyamatosan rápirított apára, hogy attól a gyerekeit ne felejtse el, anyatigrisként viselkedett, hogy mi ne sérüljünk.

és lám hatott apára (úgy néz ki, olyanok a férfiak mint a gyerekek)mert azóta le a kalappal, büszke vagyok apára, és meg van köztünk így is a szoros kapocs, csak megtanultam "látatlanban" biztos lenni a szeretetben. tehát amikor nem hív, nembeszélünk is tudom a szívében vagyok és ő is nekem.


szóval ezt tanácsolnám.


de kérdezőből is kiindulva én és szigorúan ÉN (tehát nem tanácsként) de lemondanék a láthatásokról már előre, pont ezért ogy ne kavarja fel a gyerek érzelmi életét és nem lennék erős végignézni azt, hogy krokodil könnyek legyenek a gyerekem szemében az apja miatt.

2014. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!