Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy megértse...

Mit csináljak, hogy megértse és megengedje?

Figyelt kérdés

Sürgősen sulit szeretnék váltani. A szüleimnek rengeteget meséltem már, hogy mennyire rossz iskola és hogy rosszul érzem magam ott. Sem a közösség sem a tanárok nem szimpatikusak. A tanítás színvonala rettentő, szinte semmit sem tanulunk a legtöbb tanárral. A közösség is ellenséges. Nagyképű, buta lányok-fiúk, becstelen tanárok stb... (persze van egy-két kivétel). Egyszóval NEKEM nem szimpatikus ez a "suli" és utálok oda járni.

Teljesen tisztában vagyok vele, hogy egy ÁTLAGOS iskola milyen Magyarországon, de ez sokkal alatta van.

Nézegettem sulikat persze, de ebben a kisvárosban ahol élek csak ez az egy van. Van kettő suli ami tetszik és az eszemnek, szorgalmamnak megfelel. Sokkal többre vagyok képes, de ebben a suliban még úgy is ötöst kapok ha semmit sem tudok és h*lyeségeket írok például egy dolgozatban. A tanárok nagy része egy kivételezős p*csa...Utálatos az egész!! -.- (Ha akartok ezzel kapcsolatban kérdezni, mert nem értetek velem egyet vagy kíváncsiak vagytok valamire akkor írjátok nyugodtan.)


Beszéltem már erről rengeteget a szüleimmel, de mindig sikertelenül. Állandóan felidegesítem magam mert mindenre nemet mondanak, meg sem hallgatnak és nem nagyon nézik az érdekeimet. Azt mondják hogy a mostani sulim megfelel nekem és ugyanolyan érettségit ad mint bármelyik...dee például egy JÓ suliban több van bármelyik évfolyam végén a fejemben mint itt és máshol, normálisabb helyeken meg kell "harcolni" egy ötösért és örülsz neki stb stb...

Szeretnék főiskolára menni és nyelveket tanulni. de ha nem engednek más helyre akkor ez nem lesz egyszerű itt...



2014. aug. 3. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Azt írtad, hogy a kisvárosban ahol élsz csak ez az egy suli van. Akkor mégis hova mennél, melyik suliba?

Azt írtad, hogy szinte a semmiért dobálják az ötöst. Akkor mi a gond? Attól még tanulhatsz magadtól, mert csak úgy dobálják az ötösöket. Így legalább kitűnő bizonyítványod lesz, és ahogy a szüleid mondják: ez az iskola is ad érettségit, ugyanolyat mint bármely suli.

Az igazság az, hogy engem sem győztél meg mint szülőt, hogy miért is kéne a suliváltás.

2014. aug. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg a jó oldalát nézni a dolognak, mert van neki. Használd ki, hogy mindenből ötösöket kapsz, tanulni magadtól is tudsz. A tankönyvek ugyanazok minden iskolában (vagy legalábbis ugyanaz van bennük) színvonaltól függetlenül. Megtanulod magadtól, nyelveket is tudsz tanulni magad is, ha pedig megengedhetitek magatoknak akkor járhatsz nyelvtanárhoz is. Az ötös bizonyítványod (szinte) biztos belépő az egyetemre.

Saját káromon is tudok neked példával szolgálni. 23 éves vagyok és kitűnő tanuló voltam általános suliba így evidens volt, hogy jó hírű gimibe megyek tovább (akkoriban az országos listán a 4. legjobb iskola volt). Az akkori legjobb barátnőm is okos volt, de elég lusta, szóval olyan hármas-négyes tanuló volt. Ő egy szakközépbe ment ami hírhedt volt arról, hogy nulla tanulással is jó jegyeid lehetnek mert a tanárok sz@rnak rád.

Gimi első évébe még összejártunk néha a barátnőmmel beszélhetni kivel mi van a suliba, ő alig tanult, mutatta milyen dogákat írnak és csak néztem milyen ovis dolgokat kell tudniuk és mire kapnak jó jegyeket. Én bezzeg reggeltől estig tanultam (ezért is szakadt meg a kapcsolatunk) mert elvárás volt. A jegyeket pedig nem úgy kaptuk, hogy mivel mindenki tudta a dolgozat kérdéseire a választ ezért mindenki ötöst kapott hanem aki 30 mondatban fejtette ki a választ az 5-ös, aki 10-ben az csak 4-es.

Az érettségi írásbelije ugye központi tehát azzal nem volt gáz, de szóban rengeteget követeltek, csupa apró betűs dolgokat. Végül 4,4-es átlaggal érettségiztem ami a suli szintjéhez nagyon jó, de az egyetemi pontszámításnál nem azt nézik, melyik suliból jöttél hanem, hogy mennyi a pontod. Orvosira akartam menni, de sajnos nem vettek fel, biológiára mentem és jelenleg is ezt tanulom, szeretem meg minden, de nem ez volt a nagy álmom.

És kb 2 éve jött a nagy pofára esés, általános sulis barátnővel összefutottam és kikérdeztem mi lett vele, hát majdnem hanyatt estem amikor közölte, hogy harmadéves az orvosin :O Elmesélte, hogy elkezdett utolsó évben szorgalmasan tanulni és bár az írásbeli kémiáját kicsit eltolta, a szóbelire a tanár a 100%-ot adott neki a botlások ellenére, mert lesz@rta az egészet.

Na bumm, ennyit a jó suliról.

2014. aug. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tudok egyedül is tanulni, bár egy tanárral azért teljesen más. Segít feldolgozni, plusz információkat ad stb stb...


A tanárok hozzáállásával, a borzalmas közösséggel van a bajom. Jó, tudom, hogy ha nekem mindenki borzalmas ebben a suliban akkor talán velem van a baj, de nem. Vannak persze normális, rendes gyerekek de a nagyrésze a lányoknak mérsékelten mellőzi a tanulást és ezerrel megy az utálatos kibeszélés meg a jópofizás a szemedbe, nyaliznak a tanároknak és a nagyszámban sikerül is elérniük egy két tantárgyból a színötöst. Az összes fiú meg CSAK arra megy hogy mindenki meglegyen neki... ennyi. A tanárok lopják a gyerekeknek szánt tejet...a titkárságon ha valamilyen papírért lemész gusztustalan embertelen módon beszélnek vele, de persze semmit sem dolgoznak csak esznek-isznak a melegben. Nem egy tanulóról mondható el abban a suliban, hogy eléggé szűrös élettel rendelkezik. Írok egy példát: Az egyik 15 éves fiú részegen teljesen bedrogozva száguldozott a megyeszékhelyben majd a rendőrök üldözték. Az apja kocsiját lopta el. Nekiment egy hatalmas betonfalnak és széttörte teljesen az autót. Ez csak egyetlen példa volt.

Az osztályfőnökömet meg ki nem állhatom. Rengetek tanár pikkel rám teljesen nyílvnánvalóan...stb stb.

Volt olyan is hogy egy töri témaáróra kettest kaptam, de előző napokon több órát tanultam rá és a/4 es lapon 3 oldalt írtam...de kettes.


Szóval ezzel van a bajom na meg a rengetek romával...akiket inkább a legosszabb c*gányokhoz sorolnék. Ismerek nagyon rendes aranyos romákat akikkel tényleg semmi probléma. De itt rengetek a legeslegrosszabb fajta roma. Drogot terjesztenek szinte a 15 felettiek mind cigizik...

2014. aug. 4. 00:11
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Az első totál butaságokat ír. Természetes, hogy egy építő közösségben akarsz tanulni, ahol lehet. És lehet, hogy ad érettségit a suli, de ha egyszer semmit nem tanulsz meg a négy év végére, akkor lehet, nem is jön össze. Hogy tanulj magától? Ha az csak így menne, nem lenne az iskola intézménye. Én utána érdeklődnék abban a suliban, ahová menni szeretnék, hogy mik a feltételek, hogy átmehess. Mi a szüleid ellenérve, hogy mért nem mehetsz máshova? Azon kívül, hogy szerintük tökéletes ez a beteges környezet?
2014. aug. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

#1 válaszolónak


Az érettségit talán megkaphatja, de a tudást nem. A tanárnak mintegy példaképként kéne állnia a tanulók előtt, akire felnéznek, aki részletes válasszal tud szolgálni, ha egy tanulónak kérdése akad az anyaggal kapcsolatban. Az otthoni tanulás nem olyan egyszerű. A plusz ismereteket internetről sem lehet beszerezni, hiszen annak a fele sem megbízható információ szempontjából. És például egy nyelvtanulás? Főleg, hogy ma már talán a takarítók szintjén elhelyezkedő foglalkozásokon kívül az összes igényel igen magas nyelvvizsgát. Azzal a tudással, amit a gyermek az iskolában szedhet magára, sosem lesz nyelvvizsga, ehhez iskolán kívüli plusz információ szerzés is szükségeltetik. Most egy kiemelkedő színvonalú oktatással rendelkező intézményről beszéltem, mi lehet a helyzet ebben az iskolában?

Egy kis ráköltéssel gond nélkül lehet járni távolabbi helyre is (anyagiaknak nem állunk ismeretében), egyszerűen ennyire nem érdekli a szülőket a gyermekük? Arról nem is beszélve, hogy a rossz légkör miatt örüljenek, ha nem lesz belőle kész idegroncs a lelki terror után, mire meglesz az az érettségi.

2014. aug. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is ugyan azt tudom mondani, mint az egyik előbbi válaszadó. Általánosban kitűnő voltam, így erős gimibe mentem. Ott viszont olyanok voltak az elvárások, hogy 2. félévkor pl. 5 tárgyból megrántottak. Bejárós voltam, nem tudtam aludni, nagyon pofára is mentek a tanárok. Tudtam, ha maradok, egyetemre az életbe nem kerülök be ilyen jegyekkel. Ez egy gimi volt. Eljöttem a városomban lévő szakközépbe. 3. évvégén érettségiztem középszinten ötösre németből, amiből 2. évvégén kettest adtak (és nem az egy év alatt tanutam meg). Bioszból, amiből megrántottak 2. évvégén, 4. félévkor előrehozottaztam, 78%-os lett... Szintén félévkor emelt német, szintén ötös lett, így meglett a nyelvvizsgám is, simán kerültem be arra a szakra, ahova szerettem volna. A régi osztályomban voltunk 36an, 8 embert vettek fel államira a felsőoktatásba.


Szóval a gyengébb iskola nem feltétlen rosszabb iskola, ha szorgalmas vagy, jobban jöhetsz ki ott a dolgokból.


Ja, és csak nekem lett a régi osztályomból olyan munkahelyem, amit tanultam.

Többiek vagy munkanélküliek, vagy hoszteszek, benzinkutasok, pincérek...

2014. aug. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért nem engednek el, mert ez a suli helyben van és szerintük ugyanolyan érettségit ad, a tanárok mindenhol ugyan olyanok szerintük. A társaság/közösség őket meg nem érdekli. Egyébként egyetlen barátom sincs a suliban és kisebb koromban, amikor még nem tudtam kezelni ezt, rengetegszer jöttem haza sírva persze úgy hogy senki ne lássa. Kiközösítenek...stb. Nagyon rossz.......
2014. aug. 4. 10:30
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

ma 00:29

A legtöbb iskolában a tanár nem tanít, csak kiadja a napi tananyagot, esetleg mondja, hogy nyisd ki a könyvet a 33 oldalon. A tudást nem csak az iskolában kapod meg. Nyilván egy iskolában ahol komoly oktatás zajlik, ott valamivel könnyebb, de akkor meg az a gond a diáknak, hogy mennyire meg kell szenvedni a 4-5 jegyekért.

Egy gyenge iskola nem feltétlenül rossz.

Ha hosszabb távú terve van a diáknak, akkor a gyenge iskolában is tud haladni az anyaggal. otthon tud tanulni. Az internet szinte mindent elmagyarázz ha bármi tananyagra kíváncsi. De el lehet járni könyvtárba is.

Azt, hogy a kérdező nézzen utána milyen feltételek vannak a suliban, addig teljesen felesleges időpocsékolás amíg a szülei rá nem bólintanak, hogy átmehet.

Mivel nem te, nem én, sőt senki nem dönthet a szülei helyett, így a döntés a szülei kezében van. Ha ők úgy látják, hogy a kérdező részéről csak a szokásos tini hiszti van amikor mindenki sz*r, a tanárok, diákok is, addig nem fogják a döntésüket megváltoztatni. (én nem azt mondom, hogy a kérdező hisztizne, mielőtt nekem esnél)

Addig marad az a suli ami van.

Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb szülő nem igazán akarja , hogy a gyereke messzi suliba járjon, így lehet a másik hátrány az, hogy az adott kisvárosban nincs másik suli.

2014. aug. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs egy barátod sem, ha gondot okoz a barátság kialakítása, és kiközösítenek, akkor nem iskolát kell váltani, hanem neked kell a változni. Hiába mész át másik iskolába, ha ugyanaz maradsz mint eddig, akkor ott sem lesz barátod, ott is ki fognak közösíteni.
2014. aug. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Itt az van ha te sem válsz kibeszélős nyalizós pics*vá akkor kiközösítenek. A másik helyen persze teljesen megnyílnék, úgy lesz és itt meg nem is akarok szóval ez ne legyen gond, oké?:?

2014. aug. 4. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!