Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám azt akarja, hogy hozzákö...

Anyám azt akarja, hogy hozzáköltözzek, én nem fogok. Mit csináljak, hogy megértse?

Figyelt kérdés

14 éves koromban költöztem Pestre, apához. Anyával az utóbbi időben nem találkoztam túl sokat, de ha igen, akkor is csak veszekedtünk.

A téli szünetben töltöttem náluk egy kis időt, de csak azt hallgattam mindenkitől, hogy mennyire megváltoztam, rám sem ismernek. Anyával és a mostohaapámmal összevesztem emiatt, mert szerintük nem normális, hogy mennyit vásárolok (kedvenc hobbim, rengeteg ruhám és kiegészítőm van), hogy válogatós vagyok (csak mert nem eszek meg mindent, amit elém tesznek) meg ahogy viselkedek...

Normális az életem, imádok itt élni, nem akarok vidékre költözni, ahol semmi nincs.

Tegnap felhívta apát és veszekedtek, hogy mégis apa hogy engedhet meg nekem mindent, nézze meg inkább a jegyeimet és azt, hogy folyton hiányzom a suliból és hogy teljesen megváltoztam.

Persze, hogy megváltoztam, már nem én vagyok a duci, fogszabályzós lány, aki irigy azokra, akik szép és márkás ruhákat hordanak. Már én vagyok az, akire mások irigyek és nem akarom ezt az életet feladni.


Anya azt akarja, hogy a második félévet már ott kezdjem, náluk.

De én nem megyek oda, a téli szünetet sem bírtam ki velük, hazajöttem 3 nap után.


2014. jan. 11. 20:04
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
72%
Úgy tudom hogy már neked is van beleszólásod a dologba, tehát akaratod ellenére nem kényszeríthet a muterod!
2014. jan. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
59%
Anyád jogosan van kiakadva. Mert apád egy hiszis cicussá tett, akinek korlátlan pénze van.
2014. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
81%

Mit csinálj? Talán viselkedj normálisan.


Gondolom lekezelő, bunkó paraszt módjára viselkedsz azokkal, akik nem felelnek meg az elvárásaidnak. És lehet tanulni sem ártana, mert most apád megvesz neked mindent, de később a 2 szép szemedért nem fogsz szép ruhákat kapni. Maximum egy ideig...

2014. jan. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

SzombathelyiSrác

Én ezt tudom, de nem akarok vele veszekedni mindig ezen.


# 2

Nem ismer, semmi nem tud rólam. Attól nem lesz jobb a kapcsolatom vele, mert próbál magához láncolni.


# 3

Nem voltam se lekezelő, se bunkó. Csak kicsit fárasztó volt folyton azt hallgatni, hogy mennyire megváltoztam, milyen "nagyvilági" lettem és hasonló dolgokat olyan emberektől, akikkel alig beszélek. Emellett még a nagyanyám is fújta, hogy hogy öltözködöm, miért kell műkörmöshöz járnom, folyton a mobilomon lógok, miért iszom alkoholt,stb.

Persze, hogy sok lett és egy idő után már nem csak illedelmesen mosolyogtam.

Van 2 nyelvből nyelvvizsgám, a jegyeim azokból a tantárgyakból jók, amiből érettségizek majd, külföldi táncversenyekre járok, szóval szerintem eléggé rendben van az életem.

Az pedig nem igaz, hogy "a 2 szép szememért nem kapnék szép ruhákat". Elég sok olyan lányt/nőt ismerek, akik erre rácáfolnak.

2014. jan. 11. 20:26
 5/28 anonim ***** válasza:
67%
2-es mindent elmondott! NÉzz magadba. Egy elkényeztetett idióta plázacica lett belőled!
2014. jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
71%
#2es vagyok. Lehet nem ismerlek de a szövegből meg lehet állapítani milyen személyiség vagy. Nem tudom hány éves vagy de nem kell ennyire rázni magadat. Nekik ez szokatlan. És talán nem szóltak volna meg ha kicsit visszafogottabb vagy míg itt tartozkodsz. A telefonon túl is van élet. Lehet én szájba is vertelek volna ha ott kockulsz miközben beszélgetni is lehetne. De csak h ne rosszat mondjak egy elismerésem: nem tegeztél le, látod maradt még benned rendes falusi lány szokás. :-D Am 20 vagyok szal tegezhetsz. ;-)
2014. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
68%
Anyukád jogosan aggódik, de nem kényszeríthet, meg amúgy is úgy néz ki a stílusod alapján, hogy végleg el lettél rontva emberileg. De már elég nagylány vagy ahhoz, hogy magad dönts az életedről, ha szellemileg még éretlen is vagy, talán az is maradsz örökre.
2014. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
83%

Tehát ellátogattál vidékre a "családodhoz". Egész végig picsogtál, hogy milyen hely már ez. Mikor alkalmatok lett volna beszélgetni, akkor facebookon lógtál. Bár nem tetszett a "tanya", de a piát nem veted meg, ezért befeküdtél az egyik hordó alá a pincébe és csodálod, hogy nem értékelték. Öltözködésedre nem tudok mit mondani, mert nem láttam. De a nagyihoz nem illik p**a villantó gatyában mászkálni.


Egyébként, akik rá tudnak cáfolni a 2 szép szemedért mindent dologra...nos ők a k**vák, kitartott agyhalott nőcik és hozzájuk hasonlóak.


Nyilván túloztam 1-2 helyen, de azért, hogy vedd észre magad.

2014. jan. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
68%
Azzal nem leszel nagyobb ember senki szemében, hogy menőzöl apuci pénzével. Kapj akkor pár ruhát a két szép szemedért amikor felnőtt leszel már. Anyud csak jót akar neked, hisz nem becsülöd a pénzt. Nehéz lesz így megdolgozni érte. Ha normális válaszokat akartál volna akkor nem a saját magad fényezésével lettél volna elfoglalva. Sajnálom, ha megbántottalak.
2014. jan. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

# 6

Azt nem rád írtam, hogy nem tud semmit, hanem anyáról. Azt sem tudja, kik a barátai, milyen táncot táncolok, semmit nem tud.

Lehet, hogy 20 éves vagy, de a felfogásod alapján 50-nek tűnsz.

Visszafogott voltam, nem a legkihívóbb ruháimat vittem, alig sminkeltem, nem kerestem normális éttermeket a környéken és hasonlók.

Arról nem tehetek, hogy a nagyanyámnak a rövid ruha és a magassarkú már kihívó...

Azért beszélgettem telefonon másokkal, mert nem találtam embert, akivel normális beszélgetést folytathattam volna.


# 8

Nem mondtam semmit arról, hogy rosszul vagyok attól, hogy nincs fürdőkád, amiben normálisan lehetne fürdeni, csak zuhanyzó, amiből ha kilépek, 2 lépés választ el a wc-től.

Azt is szó nélkül hagytam, hogy arra ébredtem hajnal 3-kor, hogy a macska a fejem mellett járkál, mert az ajtót nem lehetett normálisan bezárni. Elég sok olyan dolog volt, amitől felállt a hátamon a szőr, de nem szóltam, mert úgy voltam vele, hogy változtatni úgysem tudok rajta, minek.

Nem értem, hogy egy sima, rövid fekete ruha miért lenne kihívó. Nem valami sz.r, kínai miniszoknyában, meg neonzöld felsőben állítottam oda.(Ez volt rajtam, amikor mama elkezdte a szövegelést: [link] és egy sima, fekete magassarkú )


# 9

Semmi gond, elég sokszor megbántottak már, hozzászoktam.

2014. jan. 11. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!