Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy 14 eves lanyt...

Szerintetek egy 14 eves lanyt este 9ig elengedni fesztivalra rendben van?

Figyelt kérdés

Dinnye fesztivalrol van szo. Ma akarta meg megnezni a barataival a Hooligans-et de mondtam neki hogy mar ne legyen akkor ott, megyek erte. Nem Medgyesiek vagyunk, reggeltol este 9ig meg egyedul volt a barataival. Csak negyed tiz, kilenc fele mentem erte meg az egyik baratnojeert kocsival.

Majusban tolti a 15ot. Szerintetek is tovabb ott maradhatott volna?


2014. aug. 3. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

ha kolcsonos a bizalom akkor igen.

en is 14 vagyok. le se sz.rnak itthon de nekem magamtol van annyi eszem h hiaba fel 12kor jovok haza..nem csinalok semmi olyat amiert barki neheztelhetne ram vagy megbannam.

2014. aug. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyelőre teljesen jó van ez így, bár te ismered neked kell tudnod h mennyire bízhatsz meg benne, ha nincs belőle semmi konfliktus köztetek akkor szerintem a legnagyobb rendben van
2014. aug. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 KnightBalazs ***** válasza:
13%
Hát én 14 vagyok és 12 ig simán elengednek de fiú vagyok és megtudom védeni magam a testi erőnlétemnek köszönhetően magam. Figyelembe véve hogy ő lány akkor is kevés ez a 9 óra. Ha megbeszélnétek egy pontos időpontot hogy mikor jön haza mivel kivelk stb akkor te is nyugodtabb szivvel elnegeded és neki is jobb. Közben telefonon lehet tartani a kapcsolatot.
2014. aug. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem csinalt soha semmi rosszat, eleg megbizhato.

De nem is tudom..meg olyan kicsi, mi van ha tortenik vele valami? Eleg sok reszeg van ott, nem szeretnem ha baja lenne.

2014. aug. 3. 22:51
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Elengedném, ha én lennék az anyukája.
2014. aug. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 KnightBalazs ***** válasza:
49%
Kedves kérdező tudod mi a legnagyobb baj a mai szülőkkel és felnőttekkel? Nagyon de nagyon lebecsülitek a gyerekeket, én 14 éves vagyok és tavaly édesapám életét mentettem meg de még mai napig sokszor hallom azt hogy csak egy taknyos kölyök vagy stb... Hidd el tud magára vigyázni a lányod. Sokkal de sokkal több mindenre képes mint te gondolod...
2014. aug. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

14 évesen kb. 10 óráig volt kimenőm, hétvégente ha jöttek értem néha éjfélig is (rendszeresen jártam pl. a városi jéghokicsapat meccseire, azok fél 12-ig tartottak). 15 éves koromtól mindegy volt már gyakorlatilag.


Normális, diplomás felnőtt ember lett belőlem, ha erre vagy kíváncsi :)


Ha megbízol a lányodban, normális, eszes, felelősségteljes lány, akkor bármeddig elengedheted. Csak egyszerűen tartsd szemmel a fejlődését, és hogy milyen irányba halad. Nem azért fogják belevinni a jóba vagy a rosszba, mert 1 vagy 2 órával tovább vagy kevesebb ideig marad.

2014. aug. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Te tudod mennyire megbízható (vagy nem az), de abból, hogy feltetted a kérdést és ahogyan feltetted arra következtetek, hogy te is pontosan tudod, hogy tovább is elengedhetted volna :) Megértelek ám... én is anyuka vagyok, 13 éves és egy 21 éves lányom van. amikor a nagyobbik akart 16 évesen éjfélig kimaradni én majd szívrohamot kaptam, mert bennem az volt, hogy amikor én voltam ennyi idős örülhettem annak ha 8-ig a barátnőimmel üldögélhettem a házunktól 200 méterre lévő parkba. De bíztam benne, elengedtem és semmi nem történt. A kisebbik lányom már most pedzegette valamelyik nap, hogy de jó lenne jövőre elmenni a VOLT fesztiválra, nem szóltam rá semmit de már most félek, mert ő arra csak 14 lesz. Hát ez van, változnak az idők és ezt el kell fogadnunk.

A mai világban sok rosszat hallani arról mi minden történhet a gyerekeddel, de azok a dolgok akkor is megtörténhetnek amikor jön haza a suliból vagy fényes nappal átmegy a barátnőjéhez.

2014. aug. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez bőven jó. Azért egy fesztiválra, Hooligans koncertre elengedni a barátaival így is becsületre méltó.


Mindezt úgy mondom,hogy nem vagyok szülő, de nem olyan régen volt,hogy ilyen "fesztiválokra" jártam és szerintem egy 14 évesnek 9 után tényleg semmi keresnivalója ott, csak részegek vannak.

2014. aug. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem engedték volna, de visszagondolva a kiskamasz énemre, hát... Nem voltam megbízható. A húgomat viszont úgy őrzik mint a szent gralt, pedig több esze van, mint a két nővérének együtt volt ennyi idősen. :)

Szóval fene se érti. Ha a lányod megbízható, és nem is volt egyedül, ráadásul érte is tudtál menni (mert nem ott veszélyes, inkább a hazaúton) akkor simán maradhatott volna.

Te nevelted/neveled csak tudod mennyi természetes ész szorult belé.

2014. aug. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!