Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Én ezt már így...

Mit csináljak? Én ezt már így nem bírom.

Figyelt kérdés
Előre is bocsánat a hosszú szövegért, de már nem tudok hova fordulni. 20 éves lány vagyok, és már nem bírom ezt, amiben élek. A szüleimmel kapcsolatban írok. Kezdjük az apámmal...Kis korom óta nem érdekli mi van velem. Volt olyan eset, hogy nem tudta hanyadikba járok, hány éves vagyok éppen, most felvételiztem, nem tudta mire jelentkezek, érettségiről haza érkezve képes volt megkérdezve hogy hol voltam... más szülő ilyet nem csinál. Bármit mondanék neki, nem figyel rám, mert ha rá fél órára megkérdezem tőle mit mondtam, már nem emlékszik... De ha nem mondok neki el valamit, akkor meg van sértődve miért hagyom ki dolgokból. Egyszerűen semmit nem tud rólam, s nem is érdekli. Aztán anyukám... Kis koromban engem vertek a szüleim, minden hülyeségért. De nem tudtam mit tenni. Aztán egy idő után abba hagyták, én megbocsájtottam nekik, de mindig is fájni fog. Általános iskolás koromban és közép iskolában, nagyon jó viszonyom volt anyuval. mindent tudtunk egymásról. De az utóbbi időben őt sem érdeklem. Folyton bánt, szavakkal, ott tipor belém, ahol tud. És ezt mondja is. Hogy ott fog bántani, ahol tudja hogy fáj nekem. Ő sem tudta hova jelentkeztem suliba, ő sem tudta mi volt az érettségin... más szülő még azt is tudja mit húzott a gyereke. Van egy öcsém, borzasztó rossz társaságban van. Bele folyik minden rosszba, még a fűvel is kapcsolatba került. Pedig csak 15 éves. Én pedig szín ötös tanuló vagyok mindenből, ott segítek ahol tudok, és mégis a szemembe mondja minden héten anya, hogy ne pedálozzak, tudom jól hogy öcsi a kedvence... És már nem tudok mit csinálni. Egy időbe volt hogy nem is beszélgettem velük, inkább itt a szobámban egyedül, itt legalább nem bántanak. És ez sem volt jó, mert hogy miért flegmázok. Szóval minden rossz... Mit tegyek? Meg most is például... Ez az eset verte ki a biztosítékot. Elkellene mennem fogorvoshoz, de 10.000Ft-ért tömné be a doki a fogam. Közölte anya, hogy ő nem fogja kifizetni. Csináltassam amalgámmal. Az a gond, hogy elöl kellene tömni, ráadásul kívül, és mondtam hogy fehérrel szeretném, mert csúnya lenne ha mosolygok. Erre közölte hogy ne mosolyogjak... Ez mi már? Nem bírom :(
2014. aug. 4. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Keress valami átmeneti munkát és költözz el. 20 éves vagy, ideje a saját lábadra állni.
2014. aug. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Úgy volt hogy most költözök a párommal. De ez sem tetszett nekik, mert hogy csak tanuljak még...
2014. aug. 4. 18:10
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

És még adsz a véleményükre?

Nézd, ha annyira rossz a helyzet, akkor gondolkodás nélkül lelépsz az első adandó alkalommal.

Ha félsz az élttől, akkor meg maradsz otthon mindenki lábtörlőjének, és végül olyanná válsz, mint ők.

Csak rajtad áll.

2014. aug. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mentem volna én. Csak most úgy néz ki szakítottunk. De próbálom helyre hozni a kapcsolatomat, de ha ki is békülünk, akkor sem lesz mostanában költözés
2014. aug. 4. 18:16
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne hallgass már rájuk, magadra kéne!
2014. aug. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem hallgatok. Nem ez a lényeg. De a költözés még nem megy. Az a kérdés, hogy hogy bírjam ki...
2014. aug. 4. 18:18
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor úgy, mint eddig.
2014. aug. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Van egy ceg ahol adnak rövid lejeratu kölcsönt, csak jo sok kamatot szamolnak ra, de ha nincs mas az is egy megoldal. Bar szerintem egy 10-est barmely rokonod tudna adni, lehet meg az öcsed is adna neked.
2014. aug. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az öcsémtől nekem semmi nem kell. Nem is beszélünk egymással. Olyan csúnyán beszél velem, mint egy darab sz*al... És vissza él a helyzetével, hogy anya így érez iránta. Ő ezt kihasználja, ami nagyon látszik.
2014. aug. 4. 18:36
 10/14 A kérdező kommentje:
Meg a 15 éves öcsém honnan adna annyit?
2014. aug. 4. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!