Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám alkoholista, nem...

Az apám alkoholista, nem hajlandó elmenni, állandóan vitát szít, mindannyiunkat tönkretesz lelkileg. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Elég régóta iszik, a gyerekkoromat is megkeserítette ezzel. Ha iszik, teljesen más ember, agresszív és kötözködik, és szerintem már kezd is leépülni az alkoholtól, mert már józanul sem az az ember, aki régen volt.

Már reggel is piával indul a munkahelyére (ezt egyébként nem értem, hogy tudja megcsinálni), nap végére teljesen szétcsapja magát. Lelkileg szinte terrorizál bennünket, tettlegességre is volt már példa, ekkor a rendõrséget is kihívtuk, de kapott egy ejnye-bejnyét és ennyi...

Anyu próbálta elküldeni, szépen és durván is, de nem hajlandó elköltözni. Egyszerûen nem lehet vele beszélni, mert egybõl támad, ordítozik-vagdalózik, mi pedig az anyagi helyzetünk miatt nem tudunk elköltözni (a lakáson is hitel van, amit fizetni kell).

Mit lehet ilyenkor tenni? Kérlek segítsetek, mert nagyon el vagyok keseredve, senkitõl nem tudok segítséget kérni.

18/L


2014. aug. 4. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Együtt kell vele élni.
2014. aug. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1 Ez aztán hasznos válasz volt.


Rokonok segítségét nem tudjátok kérni?

2014. aug. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Kis helyen életek? Mások is tudnak róla, hogy milyen az apád? Mert ha tudják ők is tanúsíthatják. Mikor vergődik kihívhatjátok a rendőrséget. Vagy kérhettek távoltartási végzést. Lehet hogy ez nem jelentene sokat de addig átgondhatnátok a jövőt nyugodtabban
2014. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Vagy ha ne adj isten..de újra tettlegességre kerül a sor,és annak nyoma is marad, az orvosnál látleletet kell vetetni, apádat fel kell jelenteni...és a bíróságon minden bizonyítékot be kell vetni.

Mondjuk a tárgyalások sokáig húzódhatnak, és őszintén szólva nem hiszem hogy túl nagy büntetést kapna.

Nem mondom hogy tudom milyen, de barátnőmnek ilyen az apja csak ő még durvább minden téren, azt hiszem most börtönben van...

Kitartást hozzá! :-)

2014. aug. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A rokonaink sajnos több, mint 400 km-re élnek, engem még köt a tanulás, anyum sem nagyon akar elmenni, mert már felépítette itt az életét, igaz, az apám rendesen megkeseríti.

Távoltartási végzést próbáltunk kérni, de apámnak nem itt van a bejelentett állandó lakcíme, így nem lehet...

Szívem szerint beköltöznék kollégiumba, de nagyon féltem anyumat. Ha apám gyenge pontját találja el, anyumnak is könnyen elborul az agya, és félek, hogy egymásnak esnek.

2014. aug. 4. 23:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ő nevén van a lakás? Ha nem, és - amint mondtad - nincs bejelentve sem, akkor slussz, ki lehet rakni. Jogilag.
2014. aug. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs is bejelentve oda, simán kirakhatjátok.

Rakjátok a cuccait az ajtó elé, és cseréljetek zárat.

Ha betöri az ajtót elviszi a rendőrség, mivel semmilyen jogcíme nincs a lakáshoz.

2014. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!