Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti szülőként mit gondoltok...

Ti szülőként mit gondoltok erről? Ti is hasonlóan gondolkodtok a gyereketekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Hamarosan kezdődik a suli és én az egyik elit lánygimnáziumba járok, ahová tehetős szülők gyerekei járnak. Mi nem vagyunk olyan tehetősek, szüleim kb 300 000-t keresnek havonta. Elegem van abból hogy egész tanévben 2 pulóvert hordtam, mivel egy évben csak egyszer megyünk el bevásárolni, nyár végén, de akkor egész évre kapjuk a cuccokat. Egy héten háromszor vettem fel a zöld pulcsim és 2-szer a pirosat, mivel nem volt más. Elegem van abból hogy minden ruhadarabomból max 2 darab van, mivel anyáékat nem érdekli hogy néznek ki és milyen ruhákat hordanak. Csodálkoznak hogy mindennap ideges vagyok mivel már hónapok óta könyörgök nekik szandálwért, mivel 40 fokokba is cipőbe járunk. Már torkig vagyok ezekkel, és nem elég hogy lenéznek emiatt az osztálytársaim, de hét közepére már büdösek a ruhák is. Nem szeretnék cicababásan öltözni, de szeretnék csinos ruhákba járni. Próbáltam keresni diákmunkát, a környéken mindenhol próbálkoztam de semmi. Így ismét rájuk vagyok utalva. És még hisztis r@binek is gondolnak, mert mindig kérlelem őket ruha ügyben. Nyílván ha lennének rendes cuccaim, nem nyávognék állandóan újakért. Ezen a nyáron húgommal közösen EGY rövidnadrágot használtunk, mivel nincs több. A cigit és a pálinkát naponta veszik, de az öltözködésre semmit nem adnak. Elegem lett. Tudom hogy most tényleg hisztisnek tűnök, de nem ilyen vagyok valójában, csak most nagyon feldúlt vagyok, mivel megint veszekedtem anyával. (És nekem nem márkás cuccok kellenek, jó lenne a kínai is, csak legyen már valami szandál).

Szülők, ti a gyermekeiteknek mennyi ruhát vesztek és milyen gyakran? Mit gondoltok arról, hogy valaki egész télen a sulibanösszesen 2 pulcsit használ és nincs se szandálja se saját rövidnadrága?


Köszönöm azoknak akik végigolvasták, mindenkinek menni fog a zöld. (És elnézést ha követelőzősnek tűnök, most nagyon ideges vagyok)


2014. aug. 8. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem igazán tudsz mit tenni, mint valahogy diákmunkát vállalni. Úgy tűnik, őket nem érdekli, hogy miben jártok. Azt írnám, hogy nagyon nem telik ruhára, de írod, hogy cigire és pálinkára naponta van pénz. Nem értem az ilyen szülőket.

Én örültem, ha a gyerekemnek vehettem egy jó cuccot, aminek ő is örült. Ez nem azt jelenti, hogy túlzásba kell vinni, de engem személy szerint büszkeséggel töltött el, ha csinos a gyermekem. Meg kellene találni a középutat, de ha ezt nem tudod megbeszélni velük, akkor csak saját magadra számíthatsz.

2014. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%

Nos, annyi ruhat veszek neki, amennyit anyagilag meg tudok magamnak engedni. 300e 3 fore nem sok, kicsilany.

16 evesen mar mehetsz diakmunkara. Hajra, akkor lesz penzed extra dolgokra.

Amugy max azt gondolom arrol, akinek keves a ruhaja, hogy a szuleinek nincs penze ra.

2014. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Ez megalázó, hogy a szüleid nem öltöztetnek rendesen. Leginkább a szandál, hiszen egy jól szellőző cipő egészségügyi szempontból is fontos. Sajnálom, hogy nem találsz diákmunkát. Próbálj meg segítséget kérni egy megbízható tanárodtól, aki kapcsolatba tud lépni a szüleiddel és elmagyarázni nekik, miért fontos ez. Felnőtt szakemberre talán jobban fognak hallgatni, mint a gyerekre.
2014. aug. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#2, te elolvastad egyáltalán a kérdést? Ne is válaszolj, mert nyilvánvalóan nem. Diákmunkát keres, de a nem talál, a szülei pedig cigire és alkoholra rendszeresen költenek.
2014. aug. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Menj turizni, pár ezerből szinte egy egész ruhatárat összehozol és nem, nem szakadt ruhákat, hanem tök újakat, ráadásul olyanokat, hogy másnak nem valószínű, hogy lesz, így egyedi ruhatárad lesz.
2014. aug. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval, a turkálókban meglepően jó minőségű ruhákat lehet kapni. Én múltkor 10 topot kukáztam, 200 Ft/db áron, így 2000 Ft-ból egy rakás új cuccom lett.
2014. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szia! Én 13 vagyok, van két testvérem, így a ruhák nagyobb részét inkább öröklöm. Amikor szeretnék valami újat, akkor megmondom anyának, és elmegyünk vásárolni, bár én nem vagyok elkényeztetve. Nem is mindig engedi meg, hogy vegyek egy-egy új ruhadarabot. Van, hogy én csinàlom őket egy régebb pólóból, akár az apáméból. Általában csak levágom az ujját, berojtozom az alját és rajzolok rá valamit, nekem et is megfelel. Amikor elutazunk valahova ( pl. Most így nyáron a Balatonhoz) ilyenkor is veszünk pár új dolgot. Nem nagyon értem hogy neked miért nem vesznek pár ruhát, de ha van egy kis zsebpénzed akkor szerintem elkölthetnéd ruhákra hiszen úgy is szükséged van rá. A cigi stb. Az én apámnak kell, és néha én is ezen gondolkodom, hogy erre van pénz, de amit kérek arra nincs. Remélem javul majd a helyzet!
2014. aug. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
+ismerősöktől is szoktunk kapni pár ruhát, esetleg te is érdeklődhetnél a barátaidnál, és a turkáló is jó ötlet!
2014. aug. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is kérj segítséget a környezetedből normális emberektől. Csak óvatosan, nhogy végül piásan azért veszekedjenek veled, hogy miért mondtad el? Hogy merted?

Amúgy turiból tényleg jókat lehet venni. De ez is attól függ hol laksz és van-e egyáltalán zsebpénzed. Feltételezem nem kapsz gyakran.

Kérdésedre válaszolva a szüleid egoisták, mert csak magukkal foglalkoznak. Igenis kötelességük lenne ruhákat venni neked és szandált is. Én havonta veszek valamit a gyermekeimnek. Néha meglepem őket, de mostanában inkább együtt megyünk vásárolni, mert kialakult a saját stílusuk.

Írj priben. Mik a méreteid, lehet tudunk küldeni valamit a kinőtt cuccokból.

2014. szept. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk szülinapkor, karácsonykor és ünnepektől a rokonoktól kérhetnél egy-egy felsőt, nadrágot stb.-t, vagy ha éppen nincs a közeljövőben ünnep, keres egy pár évvel idősebb barátot/családtagot és kérj tőle, kinőtt már nem gyakran használt holmikat.

(A húgoddal olykor olykor tudsz cserélgetni ruhadarabokat (akár tudta nélkül is), bár szerintem ez nem túl új trükk...:-) )

Azon kívül a neten sok olyan blog van ahol egy nagy méretű apuka által használt ruhából, divatosak lesznek némi olló és kézimunka segítségével. Például: [link]

És a mosás kérdése...? Nos vedd át a szüleidtől ezt a házimunkát, ajánlom a házi készítésű ecetes-mosást amivel sokat tudsz spórolni (több ilyen házi praktikával foglalkozó oldal is van, például: [link] ) . Ameddig ez nem működik reggelente fújd át a dezodoroddal a ruháid, ideiglenes megoldásként.

Remélem tudtam segíteni, és még jobban remélem, hogy sikerül majd jobb belátásra bírnod a szüleidet!

2014. szept. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!