Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert nem engednek sehova a...

Miert nem engednek sehova a szuleim?

Figyelt kérdés
Nem sminkelhetem magam nem hordhatok kivagott folsot sem es nem jarhatok bulizni.Az ossze baratnomet engedik a szulei. Szuleim szerint tul fiatal vagyok es annyira elegem van mar, hogy suli utan egybol haza lecket irni, es ellenorzik!! 4esnél nem lehet rosszabb jegyem, bezzeg aki bukik azt nem piszkaljak a szulei. Hanyingerem van mar a gondolattol, hogy kezdodik a suli. Mar arra is gondolotam, hogy elszokok. Mi tegyek???
2014. aug. 10. 14:01
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
14L
2014. aug. 10. 14:02
 2/31 anonim ***** válasza:
42%

Ha elszöksz, a szüleid hazahozatnak a rendőrséggel - ezzel aztán jó sokat elérsz!


Először inkább nézzél magadba, mielőtt szegény szüleidet bántod, akiknek annyi a "bűne", hogy szeretnének normális felnőtté nevelni téged, és nem akarják, hogy olyan torz értékrend szerint élj, amilyen szerint jelenleg akarsz. Magadtól legyen inkább hányingered, hogy 14 évesen kivágott felsőket akarsz hordani és bulizni akarsz járni! Egyelőre a tanulás az egyetlen dolgod, ha arra sem vagy képes, hogy mindenből 4-es legyél, akkor nagyon szégyelld el magad! Na jó, nincs erőm több mindent írni, úgysem fogod felfogni a 14 éves nagyon érett agyacskáddal, mindenesetre sajnálom a szüleidet, mert ebben a korban már a józanító pofon sem segít.

2014. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
64%

14 vagy, mit vársz?!


Kivágott felső meg smink? Kislánynak? Ugyan már!


A szüleidnek meg minden tiszteletem. Normális emberek.

Talán, ha egyszer felnősz, és addig nem térsz le az általuk mutatott útról, megérted.

Tudod, bármennyire is ezt látod mindenhol, az

2014. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
*az nem vezet semmi jóra, ha 14 évesen úgy nézel ki, hogy a qrvák irigyelnek...
2014. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Huhh...moderálnom kellett azt, amit először akartam válaszként elküldeni. 14 éves vagy. 14. Nem sminkelhetsz? Most mi lesz? A végén még belehalsz, hogy nem tudod másnak mutatni az arcod, mint amilyen. Nem hordjatsz kivágott felsőt? Mi a fenét akarsz mutogatni? Nem járhatsz bulizni? Még gyerek vagy! Hova mennél ,,bulizni"? Miért kell mindig a többieket majmolni? Nem lehet rosszabb jegyed, mint négyes?

Nekem akkoriban ötösnél sem lehetett rosszabb. Szerinted mire fogja vinni az életben, aki állandóan megbukik és csak bulizni jár? Lehet, hogy pár évig ,,menő" lesz, de szerinted hogy fogja végezni? Gondolkodj egy kicsit... 18/L

2014. aug. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem is nagyon fiatal vagy meg :o Ilyen korban meg engem sem emgedtek be meg a varos kozepere se csak 2 utcaval arrebb mehettem :/ persze mar 17 eves vagyok es mar engednek sokfele bar bulizni nem de en nem is szeretnek xD suli diszkoba 13-14 eves koromba pl elengedtek. na mindegy en azt ajanlom varj egy poppet nalam 15 eves koromban lettek engedekenyebbek es akkor mar mehettem pestre szegedre tobb napra szoval kitartas :) tegyel meg nekik mindent legyel veluk kedves ne keresd a bajt es ha latjak hogy okos vagy bizti elfognak engedni bulizni :) meg azt is megengedik hogy fesd magad stb :)
2014. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen tényleg korai a bulizás. Pontozz le nyugodtan, de én sem jártam bulizni ennyi idősen, pedig nem vagyok annyival idősebb nálad. Mit akarnál ott csinálni? Inni, cigizni, pasikkal kavarni? Azt ugye tudod, hogy egy részeg 17-18 éves srác nem beszélgetni akar? Talán ha nem akarnál bulizni és jóval idősebbnek tűnni, akkor engednék hogy sminkelj és eldöntsd mit akarsz fölvenni. 7. osztályos voltál? Mert ha igen, akkor egy 4-es átlagot nem olyan nehéz tartani. Ne akarj már általánosban bukni, az miért jó? Kinek jó? Gondolkodj már kicsit, mert most fogod el****ni a jövődet.
2014. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
82%
utolsó vagyok: 16/L
2014. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
....hat nem egeszenilyen valaszokra vartam de midegy....eleg cicki az oszalyban mindenki a nyomikor kivul ugy oldotzik ahogy akar csak en jarok farmerban es poloban...egesz nyaron egyszer voltam egy baratnomnek aludni, nagyon el akartam menni szigetre de termeszetes nem engednek, pedig montam hogy megkeresem az arat
2014. aug. 10. 14:16
 10/31 anonim ***** válasza:
43%

Az az igazság, hogy gyk-n mindenki álszent a valóságban meg ők is tomboltak, mert 14 évesen nem tehették (részben) azt amit akartak. Azért egy 14 éves az már nem kislány, 14 évesen én is hordtam kivágott felsőket (najó nem qrvásat, de nem is az a szigorú környak hogy még a nyakad se látszon ki....) néha ki húztam a szememet mert tetszett a dolog, bulizni ugyan nem jártam sokat, most se, de nem mondom, hogy kimarad az életemből... éééés normális vagyok. Teljesen normális. Ha a szülei eddig jól nevelték, akkor bízniuk kellene abban, hogy megvan az alap értékrend amit nem lép át.


Kedves kérdező!

Hasonló helyzetben voltam mint te. Suli után egyből haza, lecke, mindig ugyanaz a sztori, egy újjabb unalmas nap. Ja én a sulit is utáltam mert 30-ból egy emberrel jöttem ki...

Viszont volt egy pont ahol nem bírtam tovább. Én is el akartam szökni xDD hálistennek gyáva voltam hozzá xD nem érdemes egyébként. Beszélned kell a szüleiddel, hogy nem vagy már 7 éves, egyetértek azzal, hogy ne öltözz qrvaként ne legyen rajtad 5 kiló smink és ne idd le magad a sárga földig minden bulin, de van átmenet eközött és a teljes elszigeteltség között. Ez kell neked. Feltételezem értelmes szüleid vannak, akik bíznak benned. Vagy legalább is mindig ezt mondják. Akkor mutassák meg, hogy bíznak benned. Az nagyon nem jó, ha 18 éves koráig a négy fal közt tartanak valakit, mert utána nem tud mit kezdeni magával, meg benne van az a sok felgyülemlett szar amit más tinikorba kitombol így vagy úgy...

Én is szomorú voltam minden nap, mikor suli után sétáltam haza, és tudtam hogy ez is csak egy unalmas délután lesz, és semmi nem változik, és amikor az az egy szem barátom elhívott valahova azt hazudtam neki, hogy nem engednek, de egy pont után már meg se kérdeztem mert tudtam a választ. De ez nem végleges állapot. Beszéltem nagyon sokat a szüleimmel sokszor sokat, fárasztó volt nehéz volt, de meglett az eredménye. És nem lettem se qrva, se rongy ember se semmi. Épp olyan vagyok amilyennek szerettek volna nevelni, csak gyakorlatiasabb, és ez nem hátrány. Neked is ezt kell tenned. Bocsi a monológért, bízom benne, hogy segített.

Sokan le fognak pontozni, de ez nem azt jelenti, hogy rossz a válaszom.

Ha bármi kérdésed van írj bátran privátba, előbb-utóbb válaszolok, mikor látom.

2014. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!