Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg vele, hogy...

Hogy értessem meg vele, hogy mi sosem leszünk igazi család? Miért kell ennyire erőltetni ezt?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk be az új házunkba. Anya, az új vőlegénye, az öcsém, a pasi fia és én. De anyáék úgy viselkednek, mintha megőrültek volna.

A srác 17 éves, maga a két lábon járó balhé, mindenkivel bunkó, lekezelő, mindenkit próbál manipulálni és provokálni, semmit nem vesz komolyan. Külföldről, az anyukájától költözött ide, mert csinált valamit, amitől az anyja és a mostohaapja teljesen kiakadt rá. Úgy viselkedik, mintha a világ közepe lenne, túlságosan magabiztos és tudja, hogy bármit elér, amit akar. Most is elment a Szigetre, azzal a szöveggel, hogy muszáj kieresztenie a gőzt, de ő azt teszi 2-3 naponta.

Ráadásul totál rám szállt.


Anya folyamatosan családi programokat szervez, ahol úgy viselkednek, mintha mi egy nagy, boldog család lennénk. Az öcsém azt kérdezgeti, hogy akkor most neki új apukája lesz-e és hogy apa is ideköltözik-e majd és azt hiszi, hogy neki most lett egy bátyja, pedig ez egyáltalán nem így van.

Aztán itt van anya vőlegénye, aki azt hiszi, hogy a drága ajándékokkal és azzal, hogy mindent megengedne nekem, amit anya nem, könnyebben megszeretem majd.


Annyira erőltetik ezt a családosdit, hogy az már fárasztó. Szerintem egyedül az öcsém élvezi ezeket, a srác általában vagy a telefonját piszkálja, vagy engem, esetleg másokkal flörtöl, ha nyilvános helyen vagyunk. Én meg általában imádkozom, hogy megnyíljon alattam a föld.



Hogy mondjam meg anyának, hogy ez túl sok és felesleges is?

Nem szeretném megbántani, de ez így nem jó.



16L



2014. aug. 11. 22:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Azt nem értem ha ennyire ki nem állhatod a srácot akkor mit keresett a barátnőiddel veled egy társaságban, csak nem vontattak oda téged.


Amúgy a srácot nem szokta az apja nevelni vagy csak odalökték neki mint valami liszteszsákot?

2014. aug. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
49%
Tobb erofeszites allandoan hadakozni, es dacolni, mintsem elfogadni a helyzetet.
2014. aug. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
20%

"Van nekem jobb dolgom is, mint hogy vele foglalkozzak."

Nyilván, de valahogy azt látom, hogy minden gondolatod körülötte forog. Nézd vissza, hogy mennyit írtál róla. :)

Na mindegy, nekem nem fontos, de szerintem ideje, hogy őszinte legyél magaddal, és bevalld legalább magadnak, hogy érdekel a srác erősen. Ide írhatod, hogy nem, de magadnak nem kell tagadnod a - szerintem - nyilvánvalót.

2014. aug. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
83%

Jaj istenem hagyjátok már szegény lányt, gondolom túl sok tv sorozatot néztetek és mindenbe ezt akarjátok bele látni. 16 éves, gondolom el tudja dönteni, hogy kit szeret és kit nem, ha ő úgy érzi megveti, hát megveti, maximum később átfordul másba, de most ne kombináljatok már, nem ez volt a kér(d)ése...

Mindenesetre, egyenesnek kell lenned, és elmondanod, hogy ez a helyzet neked nem jó. Nálunk sincs valami jó "igazi" család, bár nálunk elég ritkán erőltetik csak a dolgot, így annyira nem érzem át, de ha körül akarod játszani a problémát ilyenkor nem megy, mindig az egyenesség kell :)

16/L

2014. aug. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
75%
Kedves Kérdező! Én most anyukád szemszögéből próbálom megmutatni neked a dolgokat. Én válófélben vagyok, igaz az én kislányom 5 éves. Alakul egy kapcsolatom, próbálok közös programokat szervezni hármasban. Nagyon nehéz ez egy anyának, mert igazából mindegy mi volt a válás oka, nekem is folyamatos lelkiismeret furdalásom van azért, hogy nem "normális" családban nő fel a gyermekem és azért is hogy új párom lett. Anyukád csak azt szeretné, hogy "normális" családként működjetek. Valóban rossz korban vagy ehhez, én megértelek, hogy nincs kedved mindenhez. De próbálj meg egy kicsit nyitni anyukád párja felé. Ha túl soknak érzed a programokat, szerintem azt megbeszélheted anyukáddal, de egyszer-kétszer belefér hogy részt vegyél rajtuk és próbáld meg jól érezni magad. A mostohatesóddal meg ne foglalkozz.
2014. aug. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
20%

"gondolom túl sok tv sorozatot néztetek és mindenbe ezt akarjátok bele látni."

Vagy TV sorozatok helyett már láttam egy pár valódi embert, hogy hogyan viselkedik akkor, ha vonzódik valakihez, akihez az esze szerint nem akar vonzódni, mert nem felel meg az elvi ideáljainak, de ennek ellenére nem tudja kiverni a fejéből.

2014. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

En sem ertem, miert foglalkoznak a valaszadok azzal, h a kerdezö szerelmes-e vagy nem abba a fiuba? Kit erdekel? Nekem is van egy velemenyem, de megtartom magamnak, mert nem ezt kerdezte!


Visszaterve a kerdezöhöz: ugy ertettem, ezeket mind elmondod. Sztem eleg szalonkepes a megfogalmazas. (Mondom ezt 40 evesen, kisebb gyerekekkel) Nyilvan anyukad ezutan jön az ö erveivel, h "ő nagyon igyekszik és te semmibe veszed ezt". (Ö igy erzi. Ha nem mondja, tudd, h ö igy erzi. Ha ugy mondana, ugy erzem, hogy... - ez mas benyomast keltene rad, kevesebb surlodas, de ö valszleg ezt nem tudja.) Mert a parbeszed abbol all, h a 2 fel allaspontja egymashoz közelit. Tehat ezutan az kellene, h jöjjön, h akkor hogyan lenne jo mind2nknek, mit javasoltok mind a 2-en, es megoldasok.

Pl. arra, h "Régen is megvoltunk ezek nélkül, hogy nem kellett a másik kómás fejét nézni reggelente" - mondhatja, h neki akkor valami hianyzott, es (szerinte) egy csaladban normalisan együtt ülnek az asztalnal, ezt szeretne. Mondjuk, Te hajlassz a kompromisszumra, es belemesz, h a 7 napbol 2-n, csak a hetvegen legyen igy. Pl. megmondod, oke, ennyi kibirhato, masnem majd elröhögsz magadban a pasi fian. (Ezt anyukad is valszleg elfogadja.) Esetleg meg elbeszelgethetsz anyaddal, mit gondol erröl a fiurol, biztos hozzad hasonlo a velemenye, ha ö nem igy nevelt titeket. De ha megoldhato, h biztonsagban tud teged valahol, mig ök wellnesshetvegen vannak (anyukad erzi ezt biztonsagnak!, pl. nagymamanal), akkor javasolhatod, h par ilyen programra keressetek mas megoldast. Pl. a programok szamat hani meghatarozasban lefixalni, ami persze +- valtozhat, de kb... (Nalunk ilyen pl otthon hagyni nem lenne lehetseges, minthogy nem ilyenek a nagyszülök.)

Ezeket meg egyszerüen megmondhatod: "Nincs bajom a pasival se, nem akartam soha, hogy apáca legyen a válás után. De nekem nem kellenek méregdrága dolgot, sem fesztiválbérletek+ az, hogy rábeszéli anyát, hogy engedjen el rájuk. Én tökéletesen megvagyok ezek nélkül." Hozzateve: "kimutathatja az elfogadasat ugy is, hogy........" -ide jönnek a javaslataid. Hogy emberseges, megkerdezi, hogy vagy (csak majd nehogy az zavarjon, ezutan be se leptel az ajton, mindig ezt kerdezi...:)), szoval amit gondolsz. De amit nem tudsz megfogalmazni, ne vardd el senkitöl, mert ez nekik is nehez!!!


Egyebkent mit gondolsz, miert vesz meregdraga dolgokat meg ilyeneket az apa? Mert ezzel azt akarja kimutatni, h elfogadja anyukadat a gyerekeivel együtt, a gyerekeinek az övehez hasonloan mindent megad. Ha azt erezned, a fia megkapja, Te meg nem, az jobb lenne?? Es mi lenne, ha elöallnal az igenyeiddel, h ezt a sok penzt Te erre es erre szeretned megkapni?


Az "ertelmetlen csaladi programok" celja pedig, mint bizonyara tudod, a 2 csalad egymassal megismertetese, összeszoktatasa, ha mar egyszer együtt fogtok elni (a terveik szerint) hosszu tavon. Nyilvan nem lesztek "igazi csalad" olyan ertelemben, mintha ettöl a ferfitöl születtel volna te es az öcsed is, de azert ugy eltek együtt, kellemesse is tehetitek az együttelest. Nyilvan a "gyerekek", mint ahogy irod, a pasi fiarol, dacolnak..., a többiek meg tesznek erte, hat ennyi lenne... :)


6.

2014. aug. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Tetszel a srácnak, nekem meg ez jön le, azért viselkedik így veled ;)

Éretlen az igaz, de akkor miért vigyorgok? :D

2014. aug. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Olvastasd el anyukáddal a névnapi ajándékodat. Tutira nem erőlteti tovább a közös programokban való részvételedet.
2014. aug. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ennyire nehéz elhinni, hogy a kérdező nem szerelmes abba a srácba, hanem csak simán ki nem állhatja? Nem kell egyből kombinálni, ha egy fiú és egy lány kerül a képbe.


Szerintem lehetne rosszabb a helyzet. örülj neki, hogy csak a sráccal van bajod. Taktikázz, érd el, hogy a szüleid kiutálják és akkor talán visszaküldik az anyjához. Anyukád vőlegénye meg tök jófej lehet, szerintem csak barátkozni akar. Okés, hogy meglennél ezek nélkül is, de lehet, hogy csak jót akar. Amit viszont megártek, hogy utálsz, azok a kötelező családi programok, amik lehet, hogy csak a látszatra hajtanak, hogy a külvilág azt lássa, ti milyen boldog család vagytok, amikor lehet, hogy bajok vannak. Nem ez a gond?

2014. aug. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!