Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg vele, hogy...

Hogy értessem meg vele, hogy mi sosem leszünk igazi család? Miért kell ennyire erőltetni ezt?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk be az új házunkba. Anya, az új vőlegénye, az öcsém, a pasi fia és én. De anyáék úgy viselkednek, mintha megőrültek volna.

A srác 17 éves, maga a két lábon járó balhé, mindenkivel bunkó, lekezelő, mindenkit próbál manipulálni és provokálni, semmit nem vesz komolyan. Külföldről, az anyukájától költözött ide, mert csinált valamit, amitől az anyja és a mostohaapja teljesen kiakadt rá. Úgy viselkedik, mintha a világ közepe lenne, túlságosan magabiztos és tudja, hogy bármit elér, amit akar. Most is elment a Szigetre, azzal a szöveggel, hogy muszáj kieresztenie a gőzt, de ő azt teszi 2-3 naponta.

Ráadásul totál rám szállt.


Anya folyamatosan családi programokat szervez, ahol úgy viselkednek, mintha mi egy nagy, boldog család lennénk. Az öcsém azt kérdezgeti, hogy akkor most neki új apukája lesz-e és hogy apa is ideköltözik-e majd és azt hiszi, hogy neki most lett egy bátyja, pedig ez egyáltalán nem így van.

Aztán itt van anya vőlegénye, aki azt hiszi, hogy a drága ajándékokkal és azzal, hogy mindent megengedne nekem, amit anya nem, könnyebben megszeretem majd.


Annyira erőltetik ezt a családosdit, hogy az már fárasztó. Szerintem egyedül az öcsém élvezi ezeket, a srác általában vagy a telefonját piszkálja, vagy engem, esetleg másokkal flörtöl, ha nyilvános helyen vagyunk. Én meg általában imádkozom, hogy megnyíljon alattam a föld.



Hogy mondjam meg anyának, hogy ez túl sok és felesleges is?

Nem szeretném megbántani, de ez így nem jó.



16L



2014. aug. 11. 22:44
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Nem tudok taktikázni, jelenleg úgy néz ki, hogy én fogok költözni innen...
2014. aug. 13. 18:00
 22/25 anonim ***** válasza:
De mégis hova?
2014. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Vissza a régi városunkba, vidékre, anya nővéréékhez.

Nem az én ötletem volt. Anya tanácsolta, mert azt hiszi, hogy füvezek és vagdosom magam... De a fű nem az enyém volt, hanem a srácé, a csuklómon a vágásnyomok pedig a legjobb barátnőm 3 kiscicájától vannak.

Azt mondta, hogy talán túl gyors volt nekem ez a váltás, stb.

2014. aug. 14. 12:28
 24/25 anonim ***** válasza:
50%
Azért az cuki, hogy anyukád azt hiszi problémáid vannak és kapásból lepasszol valahova, ahelyett hogy komolyan leülne veled beszélni..
2014. aug. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta kérdező? Nagyon érdekelne.
2021. máj. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!