Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom lakást készül venni,...

A lányom lakást készül venni, olyat ami neki tetszik, de szerintünk nem éri meg. Mivel gyôzzük meg?

Figyelt kérdés

Találtunk 2 lakâst, ugyanannyiba kerül és ugyanakkora.

Az egyik 1 éve épült lakóparki DE Csepelen !!

A másik egy 1920-ban épült szeccesiós villa földszintje Rózsadombon.


2014. aug. 12. 09:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ő fizeti? Akkor nem igazán van beleszólásod. Ha elég érett, hogy lakást vegyen akkor ahhoz is, hogy eldöntse, hogy Ő hol akar élni.
2014. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Na igen, kérdés,h ki fizeti, helyileg melyikkel jár jobban - hol dolgozik/tanul, hol vannak barátai, a későbbi rezsiköltségek hogy alakulnak.
2014. aug. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ki lakik majd benne, o, vagy ti?


Mert szerintem az dontse el.

2014. aug. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 kovpet ***** válasza:
100%

"DE Csepelen !!"


Mi bajod van Csepellel? Száz éve élek itt és semmi pénzért nem mennék el innen.

2014. aug. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ő fizeti? akkor az Ő döntése!
2014. aug. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a földszinti lakásról írnék pár gondolatot.


Két előnye van:

- olcsó a költöztetés, bútor szállítás, mert nincs emeletre szállításnak plusz díja

- nyáron kellemesen hűvös, pláne, ha pince is van.


Akkor a hátrányok, amiket személyesen tapasztaltam meg:

- sötét (pár óra van délután, amikor besüt a nap, amúgy villany kell)

- télen nehezebb kifűteni, mert alulról hideg (le van szigetelve, de mégse olyan, mint amikor alulról is fűt a szomszéd)

- régi épületeknél általában gáz fűtés van, amihez kötelező a kéménybélelés, ilyenkor a földszinttől, a padlásig a tulaj dolga megcsinálni (ha cirkót akartok, ott is ugyan ez a helyzet). Az épület szintjétől függ az ára, de százezres nagyságrend, nem pár tízezer forint.

- vizesedésre figyelni kell (talapzatnál a legsűrűbben előforduló), mert azt soha nem tudjátok kiszárítani

- nyílászárók minősége. Általában az eredeti ablakok vannak, amik vetemednek, így nem zár rendesen, ez megdobja a fűtés számlát (ha gáz fűtés van, akkor nem lehet műanyagra, vagy légmentesen záródóra cserélni!)

- nagy belmagasság - télen kifűthetetlen. Ha nincs galéria, akkor horror lesz a fűtés számla


Számoljátok ki, hogy melyiknek lesz jobb a rezsije, és melyikre kell kevesebbet költeni a beköltözésnél.Csepelen is vannak jó környékek.

2014. aug. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi a gond Csepellel? Állandóan hallom a rossz hírét, személyesen még sosem tapasztaltam. A nagymamám húga és a családja a Csillagtelepen laknak már legalább 30 éve, és még semmi bajuk nem történt.


Egyébként meg attól még, hogy nektek a szecessziós villa jobban tetszik, az nem azt jelenti, hogy jó is, és megéri. A régi házakkal sokkal több gond szokott lenni, a nagy belmagasság engem például teljesen elborzaszt, régi az egész ház... semmi pénzért nem laknék olyanban.


Ha annyi idős, hogy már lakást tud venni magának, akkor nem lehet, hogy már el tudja dönteni, mit akar?

2014. aug. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem ezt a ledegradálást, csepelen laktam 20 évig, apukám, öcsém még mindig, nagymamám majd 50 évet élt ott, a barátnőm is, férjhez ment és ugyancsak csepelen vettek lakást.
2014. aug. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok. Én egyébként rózsadombra nem mennék semmi pénzért, én nem szeretem a budai oldalt.
2014. aug. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és csepelen királyerdőben laktam, jó környék :)
2014. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!