Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleimnek...

Mit csináljak, ha a szüleimnek a névváltoztatás miatt nem tetszik a párom?

Figyelt kérdés
Kulfoldon élek. Itt ismertem meg a páromat. Róla annyit kell tudni, hogy számomra o a tokéletes férfi. Gyengéd, odaadó, segítokész. Viszont muszlim. Fontos számára a vallása, de nem erolteti másra. Tiszteletben tartja az én szokásaimat is. Így unnepeltunk kozosen karácsonyt és húsvétot is. Mondjuk én nem vagyok túlzottan vallásos így számomra ez a két unnep a családról és a hagyományokról szól, tehát páromra sem a vallásos részét eroltettem. Fél év múlva tervezzuk az eskuvonket. Szeretném megváltoztatni a nevem. Családnévként felenném a párom családnevét és az egyémet elhagynám. Ennek 3 oka van. Elso, hogy a saját nevem egy harmadik ország (tehát nem Mo és nem ahol most élunk) tipikus keresztneve. Viszont semmi kozom az adott országhoz, de mikor mondom a nevem, mindenki azt hiszi, hogy onnan jottem. Második indok, hogy nem szeretnék hosszú nevet, viszont párom nevét mindenkepp felvenném. Utolsó indok, hogy párom családneve egész jól hangzik, rovid, nem bonyolult és illik a keresztnevemhez. Páromnak jól esett mikor mondtam neki. O nem kényszerített, mondta, hogy orulne, de az én dontésem. Ráadásul az o országában nem is szokás a nonek felvenni a férfi nevét, így még a családja sem furcsálta volna, ha nem veszem fel. Viszont ma mondtam a szuleimnek, akik teljesen kiakadtak. Páromat személyesen még nem látták. Volt kozos videózás, ahol én tolmácsoltam. Szuleim is úgy gondolják, hogy egy nagyon jó ember. Erre ma mikor mondom nekik a névváltoztatási szándékomat, teljesen kiakadtak. Szerintuk azzal, ha elhagyom a családnevem, azzal elfelejtem oket is és biztosak benne, hogy a párom kényszerített erre a dontésre.

2014. máj. 17. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Mit csinálj? Semmit. te döntésed, majd megszokják.
2014. máj. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem ezzel van a bajuk, hanem, hogy MUSZLIM. Te jó ég... Nem tanultok semmiből?
2014. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

de a névváltozás szinte minden házassághoz hozzátartozik


na most vagy szégyenlik hogy kiderül a vezetéknévből hogy kihez mentél hozzá, vagy olyan szinten ragaszkodnak hozzád mintha még mindig öt éves lennél


egyik sem helyes hozzáállás

2014. máj. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Amit írtál, majd olvasd el másfél év múlva. Most el van homályosodva az agyad és se nem látsz, se nem hallsz. Ahogy írták is, semmiből sem okulsz.
2014. máj. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Őszödi Ferenc ***** válasza:
45%
mindeni úgy ba***a el az életét, ahogy akarja
2014. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Kérdezd meg tőlük, hogy akkor is ennyire harcosan ellenkeznének, ha pl Kis Józsefnére akarnád az esküvő után változtatni a neved? Akkor is azt gondolnák, hogy az a rohadt szemét férj rádkényszerítette a nevét?! Anyukádnak mi a neve? Talán ő meghagyta a lánykori nevét? Na álljon már meg a menet!! Az lesz a neved, amit akarsz, senkinek semmi köze hozzá!

Nekem muszlim férjem van 11 éve és nem vettem fel a nevét (nagyon szép vezetéknevem van), de ha felvettem volna se lenne köze hozzá senkinek.

2014. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Istenem, kérdező (bocsánat, Allahom kérdező, ahogy majd a megkövezésedkor fogják mondani:D), csak aggódnak érted.


Gondolj bele, hogy a lányuk, akit szerettek, iskoláztattak, neveltek, egy muszlimhoz akar hozzámenni? Feladni édesapád nevét, aki pelenkázott egy olyan nevéért, aki majd beás téged a földbe a házasságotok után.


Tudod, mit érezhetnek? Gondolj bele csak egy percre higgadtan. Te mit éreznél? Tudod, hogy hogy aggódhatnak ők érted? Mivel a szüleid biztosan láttak már híradót, és olvastak már könyveket, így tudják, hogy mi lesz a sorsod.


Én is azt hinném, hogy a "párod" kényszerít erre, én megőrülnék azért, hogy visszahozzam a gyermekemet a családomba, akár kényszerrel is, mielőtt...nos...mielőtt szörnyű dolgok történnek. Mert fognak. Nem most, de fognak. Semmiképp ne szülj!

2014. máj. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Hát, hajrá, de ezt mentsd le és pár év múlva olvasd újra.


Féltenek, és tök jogosan - én sem örülnék, ha a lányom egy muszlimmal lenne együtt, mert lehet, az életben nem látom többet, vagy bántani fogják.


Tudod, az ilyen pasik nagy része a házasságig mindent megtesz a párjának, utána pedig kimutatja a foga fehérjét, csak akkor már késő lesz, mert sehová sem tudsz menni - szó szerint.

2014. máj. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Hű, mennyi rasszista van itt - kár ilyen kérdést kiírni a gyakorira, mert mindig ez a hozzáállás. Csodálkozom, hogy még senki nem írta a Lányom nélkül soha c. könyvet/filmet, mert egyből azzal szoktak dobálózni :D Mindenki annyira tapasztalt és sok muszlimot ismer személyesen, hogy nyugodtan mer tanácsot adni.


Nekem volt magyar párom, aki napi szinten ordított velem, agresszív volt és még azt is előírta, hogy mit vegyek fel, festhetem-e magam vagy nem, hova tegyem a papucsomat (!) stb. A muszlim arab párom (11 éve férjem) soha nem emelne rám kezet és a mai napig minden nap érezteti, hogy szeret és csak én vagyok neki. Nem hordok kendőt, nem vagyok muszlim, szeretem a családját, ők is engem, az én családom is elfogadta és szereti őt.


Nincs olyan, hogy minden muszlim szar ember, minden magyar meg csodás jóravaló. Ember van. Jó ember és rossz ember. Majd a kérdező eldönti, hogy akar-e vele élni, vagy nem, nem a mi feladatunk.

2014. máj. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Érdekes ez a sok fröcsögés... Bezzeg amikor Horváth Mária és Kovács József összeházasodnak, és a feleség úgy veszi fel a férje nevét, hogy Kovács Mária lesz, akkor az a világ legtermészetesebb dolga...

Kérdező! Ne törődj a szüleiddel, majd megbékélnek. Viszont tényleg vigyázz magadra. És még esküvő előtt nézd meg a Lányom nélkül soha! cimű filmet. Vagy olvasd el a könyvet, amiből a film készült (ugyanez a cime). De tényleg!

2014. máj. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!