Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normalis az, hogy anyukam 17...

Normalis az, hogy anyukam 17 evesen mindenben korlatol es nem hagy semmit sem?

Figyelt kérdés
Alig enged el a barataimmal a varosba egy kicsit maszkalni, bulizni kb. fel evente, ha elmehetek egyszer, szeretek fözni-sütni, de azt sem hagyja, mert szerinte nem tudom megcsinalni, feküdjek le mar 10-kor mikor en nem szeretnek. Szoval tenyleg mindent eldönt helyettem, de megis allandoan azt hajtja, hogy nem igaz, hogy nem tudok önallo lenni mint mas, meg hogy mas otthon megcsinal mindent. Szerintetek mit tegyek? Legszivesebben elköltöznek itthonrol, de sajnos nincs penzem, amiböl megoldhatnam es ez is nagyon zavar. 17/L

2014. aug. 13. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

xD de ismerős!

nem lesz jobb. amíg otthon laksz. tanulj, menj dolgozni és lépj le. addig meg hajtson a szabadságvágy. vannak emberek akikkel nem lehet együtt élni. fölösleges bármit is vitatkoznod. hagyd rá amit lehet és tudod. sha nem lesz jobb.

2014. aug. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem "normális". Viszont neked ilyen anyuka jutott. És még sok-sok gyereknek is. Megpróbálhatsz beszélni vele, pl, hogy hogyan legyél önálló, ha nem ad rá lehetőséget?

Szépen kibekkeled, amíg önálló életet tudsz magadnak teremteni.

2014. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Tanulj sokat, és menj el egyetemre, egy másik városba.
2014. aug. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nemsokára önállósodhatsz. 17 évesen elég kevesen tudnának elköltözni és önálló életet kezdeni, szóval ez ne zavarjon. :)

Már csak 1-2 év, és mehetsz egyetemre, vagy dolgozni. Lakhatsz koliban, mehetsz albérletbe. Tudom, még távolinak tűnik, de hamar elrepül az a pár év. Addig meg bírd ki, és próbálj minél többet segíteni anyukádnak (házimunka, vásárlás...), hogy lássa, talpraesett vagy.

2014. aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ismerős az érzés, csak nekem apummal van így. Viszont én próbáltam is azt, amit az egyik válaszadó írt, hogy "hogyan legyek önálló, ha nem adsz lehetőséget?", de arra csak megsértődött, és azt mondta, hogyha ennyire nem szeretnék vele élni, akkor beküld intézménybe. (anyum nem él velünk)


Mondjuk szerintem én jobb helyzetben vagyok, mint te, mert egy ideje már, amíg dolgozik (ha akkor csinálnám, mikor itthon van, a szobámba küldene), házimunkát végzek, plusz mindig lefekszek időben. Így most már ő is ad engedményeket, nem szól le, és sok mindenben támogat, amiben régen nem. Bár bulizni biztos nem engedne el meg éjszakai kiruccanásokra, de ezek a dolgok nem érdekelnek már. Ha jobban belegondolok, apának köszönhetem, hogy soha nem ittam alkoholt vagy cigiztem, és ezért hálával tartozom neki.

2014. aug. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
engem is mindenben korlátoltak, ma meg ott tartok hogy nincsenek barátaim és egy jó élményem, amit együtt csináltunk volna
2014. nov. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mi a fene ***** válasza:
Engem se nagyon engedtek barátkozni, kapaszkodj meg, általánosban még könyvtárba se, hogy tanulj ! De dolgozni kellett rendesen nyáron, nem kellett szólni, hogy feküdjünk le időben. Kár, elég élménytelen fiatalságom volt,és érződik felnőtt koromban is. Nem tudok igazi barátságot kialakitani. sajna
2014. nov. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!