Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerinted is az apukák a hibásak?

Szerinted is az apukák a hibásak?

Figyelt kérdés

Olvasom a neten, hogy a gyerekekkel (0-18 korcsoport) az apjuk egyre kevesebb időt tölt, sőt van hogy az apa részt sem vesz a gyereknevelésben. Emiatt előfordul, hogy a felnőtt férfiak, nők sokkal hajlamosabbak lesznek a promiszkuitásra és arra, hogy megcsalják a partnerüket, valamint, hogy boldoguljanak az életben.


Ti mit gondoltok erről?

Valóban kevés apuka figyel oda úgy a gyerekeire, mint az anyukák?



2014. aug. 15. 15:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Általánosítás, persze, általános dolgokról van szó, nem a te ismerőseidről. Ismerek én is hasonló sztorit, de általában az anyák jobban részt vesznek a gyerekük életében, mint az apák.
2014. aug. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Mi azt tanultuk, nem Csernustól, hanem neves profoktól annak idején a suliban, hogy az anya és apa kapcsolata nagyban meghatározza, hogy hogyan viselkedünk későbbi kapcsolatainkban. Sőt, csak ez határozza meg. Ahogyan Csernus is írja egyébként, a férfi vészhelyzetben az ellesett családi mintához nyúl, hiába akar jobb lenni, mint az apja. Nem tudod uralni mindig a rögzült dolgaidat.


Amióta világ a világ, az apák kevésbé figyeltek oda a gyerekeikre, hiszen anyu nem dolgozott, apa meg igen. Vagy, azokban az országokban (tehát MINDENHOL), ahol nincs 3 évig otthon a gyerekkel az anya, ott mi a helyzet? Ott jobbak az emberek, vagy rosszabbak?


Az apakép nagyon fontos mind egy kislány mind egy kisfiú számára, de anélkül is lehet azért élni.

2014. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
22%

"Amióta világ a világ, az apák kevésbé figyeltek oda a gyerekeikre, hiszen anyu nem dolgozott, apa meg igen."


Ezzel vitatkoznék, nemigen fordult elő tömegesen egy ismert történelmi korban sem, hogy az anyák nem dolgoztak.

2014. aug. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Amikor megszületik a gyerek, apának nehezebb időszak következik. Eddig ő volt a kedvenc, s változott a helyzet.

Később az anyának be kell vonnia, mert a végén tényleg az lesz,hogy nem vesznek részt a nevelésben.

A megcsalás az egy más kérdés, szerintem ehhez semmi köze nincs.

2014. aug. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
13: vitatkozhatsz:)
2014. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%

Másként élték meg régen az apaságot.

Az apát családfőnek tekintették. Ha a gyerek valami helytelent tett, akkor este "megmondták apának" aki kiosztotta a büntit érte.

Volt elképzelésük a szülőknek mire neveljék a gyerekeiket: becsület, tisztesség, szorgalom.

Nem kerestek kibújót ez alól a saját életükben sem.

Ha egy apa becsülettel dolgozott, nem ivott, nem kártyázott, nem csalta az asszonyt, akkor az mindenki szemében tisztességes ember volt.

Ugyanígy egy asszonynak "elég volt" tiszta ruhában járatni a gyerekét, rendben tartani a lakást és főzni, meg a pénzt beosztani.

Akkor már rendes asszony volt.

Az együtt töltött idő is többnyire a munkáról szólt.

Most?

A házimunkát gépekkel végezzük,nincs benne sok kisgyereknek való feladat. A szórakozásunk nem esti beszélgetés vagy közös játék, hanem bambulás egy képernyőre.

Szerintem régen se volt több idejük az embereknek a gyerekeikre, de sokat lehettek mellettük,látták apát dolgozni(mezőgazdaság, kisipar).Anyát is : háztartás. Most hány apa veheti maga mellé a nagyobbacska gyerekét, hogy láthassa mit dolgozik?

Nagyon észnél kell lenni a mai szülőknek.

2014. aug. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"13: vitatkozhatsz:)"


Vitatkoznék, de errefelé nem nagyon van vitakultúra sajnos.

2014. aug. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

az apuka a hibas h havi 300 orat le kell huznia, 2 meloban...

sajnos ettol meg nem jo igy, de ez nem az apa hibaja es akkor meg nem is beszeltem, az apa kin dolgozikrol, az az igazan csalad bomlaszto.

2014. aug. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
szerintem így nem lehet kijelenteni, hogy egyértelműen az apák kevesebbet foglalkoznak velük, mert ahány család annyi szokás. Az apák is foglalkoznak a gyerekeikkel, csak másképpen. Mivel ők apák ezért is másképpen foglalkoznak velük, és ezért is van a gyereknek szüksége mindkét szülőre, mert mást tanul meg az anyától és mást az apától. Nem szabad igazságtalannak lenni, apák is foglalkoznak velük, sőt van ahol az apa többet van a gyerekkel mint az anya, például amikor ő van otthon gyesen.
2014. aug. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19: Persze kivételek vannak, ismerek én is gyed-en lévő apukát aki példaértékűen foglalkozott a gyerekeivel, de általánosságban sajnos több az olyan, aki nem foglalkozik a gyerekeivel. Nem másként, hanem sehogy. Sajnos a volt férjem is ilyen volt, pedig előtte nem ilyennek ismertem. Tök jó kijött a kicsikkel. Csak épp más egy órát jópofizni az unokaöcsinek és más a saját gyerek.


Nálunk már olyan volt, hogy mind a ketten dolgoztunk (tehát nem a családjáért dolgozó munkában megfáradt apucit nem hagytam békén, hanem én is lehúztam a magam munkaidejét), este ő leült gépezni, én meg szétszakadtam a házimunkában meg a gyerekek ellátásában.

A gyerekkel való foglalkozás kimerült abban, hogy ő a gépen irtotta az ellenséget a két gyerek meg két oldaltól nézte.

Sajnos sok ilyet ismerek a környezetemben.

2014. aug. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!