Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák apukák nálatok ez...

Anyukák apukák nálatok ez hogy van? Szégyenlőség, fürdés? Intim dolgok megbeszélése?

Figyelt kérdés
Hány éves kortól nem ajánlatos szülő gyerek közös fürdése?tapasztalatok?szülő előtt mesztelenkedés,vagy szülők gyerekek előtt?önkielégitéses rajtakapás?kort nemet irjatok

2014. jún. 23. 14:25
 1/9 anonim válasza:
96%
MeSZtelenkedni egyáltalán nem szoktunk, de ha meztelenül látjuk egymást az még nem gond, elvégre is máshogy nehéz lenne fürdeni és átöltözni. Én úgy gondolom olyan 7-8 éves korig nagyon maximum, amíg még belefér a közös fürdés, utána semmiképpen sem! De ez egyéni dolog természetesen. Én, mint anyuka sosem meztelenkedem szándékosan a gyerekeim előtt, de természetesen láthattak már úgy, pl. fürdőből kijövet, vagy gyorsan melltartót-bugyit cseréltem a hálóban. A lényeg, hogy ezek természetes dolgok legyenek. Önkielégítésen még sosem kaptam rajta egyikőjüket sem, de biztos vagyok benne szoktak legalábbis a nyomokból ítélve. Egyébként sem mennék be a szobájukba sosem, hogy csak úgy benyitok!
2014. jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Én 14 éves vagyok eddig nem volt probléma ha bejöttek anyáék a fürdőszobába, de az utóbbi 1-2 évben zárom az ajtót.

Fehérneműben szinte minden nap látnak, de annál kevesebben nem, mert zavarna.

2014. jún. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Az intim dolgok megbeszélése kölcsönösen erre utaló helyzetekben esedékes. Helyes, ha a gyerek látja mindkét nemű szülőjét meztelenül, mert így természetes módon fogadja el a különbözőséget, sőt a testszőrzet jelenlétét is. Az sem elítélendő, ha a nagyszülőket is látja meztelenül. A szégyenlősség inkább a gyerek részéről indul el, amikor ő kezd szőrösödni ill. a külső szociokulturális hatásokra kezd szégyenlőssé válni. A kevés ruházatot viselő természeti népeknél mindez egészen természetesen alakul és a nemiség nem is kap akkora és annyira kiemelt jelentőséget, mint a "kulturáltnak" tekintett népcsoportoknál.
2014. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Ezt a dolgot mindenki máshogy éli meg, és természetesen más időben.

Talán a jelekre kell figyelni. Ha a gyerek akár 6 évesen kicsit elkezdi takarni magát, akkor már illő őt egyedül hagyni fürdéskor meg öltözéskor.

Ha egyáltalán nem szégyenlős akkor meg nem kell ebből ügyet csinálni.

Az intim dolgokat meg úgy kell megbeszélni, hogy ha a gyerek kérdez akkor a korának megfelelően őszintén kell válaszolni. Akkor amikor ő akar róla beszélni.

Az önkielégítés? Rajtakapás? Abban a korban amikor ez bekövetkezik, már van intim szférája a gyereknek. Nyilván becsukja az ajtaját. Ha az az ajtó csukva van, akkor nyilván szülőként se megyünk be kopogás nélkül, így nem fordulhat elő.

2014. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem a 8 éves lányom nem szégyenlős még. Már néha-néha látszik, hogy zavarja, ha apa ott van, de még nincs ügy belőle. A meztelenkedés természetes dolog nálunk, hiszen a kistesót szoptattam, ő látta, érdeklődött...

2014. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mint apuka olyan 6 éves kora óta nem megyek be a fürdőbe amikor a lányom fürdik. Alsóneműben viszontt minden gond nélkül járkálunk a lakásban egymás előtt. Tehát én is kisgatyában, illetve a lányom is bugyiban és melltartóban. Az anyja előtt bármikor levetkőzik a fürdőben, minden szégyellősködés nélkül. Akkor szégyellősködött egy kicsit az anyja előtt mikor kezte magát szőrteleníteni 14 évesen. De ma már ismét természetes számára. A szobályába viszont soha sem nyitunk be kopogás nélkül.
2014. jún. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A meztelenség nem tabu de már nem fürdünk együtt. Egyedül nevelem a fiamat és egy kis garzonban lakunk így már rajta kaptam hogy önkielégít de nem tiltom neki. 14 éves múlt.
2014. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden szokás kérdése. Hogy nő fel a gyerek, mit lát. Az a természetes neki. Nagyobb baj lesz ha mindenki takargatja körülötte magát. Úgy fogadja el magát és másokat, ahogy van. Láttam olyat ahol a szülők természetesnek vették meztelenséget, de a nagyszülő betegesen tiltott minden ilyesmit.
2014. aug. 12. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én 12 és fél éves fiú vagyok, és nem zavar ha meglátnak meztelenül vagy fürdés közben. Csak az lenne égö ha rajtakapnának önkielégítés közben.
2014. okt. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!