Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Okkal haragszom édesanyámra,...

Okkal haragszom édesanyámra, vagy felfújom a dolgot?

Figyelt kérdés
Nemrég nagyvetélésem volt. Nagyon nehezen dolgozom fel. Tudtam, hogy a testvéremék is babát akarnak. Kértem édesanyámat ha megtudja - mert nyilván előttem tudja meg - hogy a testvéreméknek összejött, szóljon, hogy lelkileg fel tudjak készülni arra a pillanatra amikor a testvérem elém áll és elmondja a maga örömét. (Nem túl jó a kapcsolatom a testvéremmel, anyukámmal ellenben úgy gondolom bizalmas /volt/). Mint utóbb kiderült anyunak erre egy egész hete lett volna mégsem tette meg. Haragszom édesanyámra mert úgy érzem, egyáltalán nem érdekelte, hogy én hogyan fogom érezni magam... A testvérem a nyakamba borulva örömködött... nagyon nem hiányzott. Én érzem csak ezt valamilyen formában "árulásnak" vagy bolhából elefántot csinálok?
2014. aug. 17. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Szia. Részvétem először is Neked. :( Nekem is volt vetélésem 8.hetes volt, a 10. héten volt a missed ab. borzasztó nehezen tettem túl magam rajta.


Amíg Édesanyád okait nem tudod, addig nem érdemes rá haragudni. Lehetett rá több oka is. (te tudod mi volt az?) Pld. ő se tudta... vagy: azt akarta, hogy elinduljon köztetek (a két testvér között) valami jó dolog, hogy ne legyetek rosszban egymással... vagy nem tudta hogyan mondja el... vagy túlságosan is érdekelte hogy fogod magad érezni, ezért nem merte elmondani... ezeket érdemes tisztázni... de én egyik okért sem haragudnék rá.

2014. aug. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az utóbbi pár évben sajnos többször voltak olyan apró de engem nagyon zavaró megnyilvánulásai amiből azt vontam le hogy nem mér minket azonos mérleggel, a testvéremnek ad igazat, vagy neki kedvez. Sokkal közvetlenebb viszonynak gondoltam a kapcsolatunkat, hiszen tudja, hogy milyen nehezen élem meg a napjaimat, tudja, hogy sajnos jelenleg még az is rosszul esik ha terhes nőt látok. Mindezt tudja és nem próbált meg egy kicsikét sem megóvni attól a kegyetlen sz@r érzéstől ami így volt az egész. Ez esik rosszul, hogy meg sem próbálta.
2014. aug. 17. 23:51
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Értem amit írsz. Édesanyádnak volt vetélése? Ezt csak azért kérdezem, mert akinek nem volt, szerintem nem tudja azt érezni amit mi... :( Mikor a barátnőmnek volt, hát persze, szomorú voltam miatta, meg vígasztaltam, de fogalamam sem volt mit érezhetett.. nagyon nem! Mígnem én is átéltem...
2014. aug. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Ja és megkérdezted tőle, miért nem szólt? És mi volt a válasza?
2014. aug. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, volt. Nem kérdeztem, hívott ma telefonon én meg enyhén szólva tüskés voltam vele. Kérdezgette is, hogy mi a baj én meg nem mondtam el - azért van olyan "intelligens" hogy rájöhetett - de bepipulva a hangnemen, ami inkább volt részemről lemondó mint mérges, megsértődve elköszönt és letette a telefont. Mivel viszont én dühös vagyok rá valahogy szeretném ha ezúttal sikerülne olvasni a gesztusaimban. Ha nem kértem volna Tőle kifejezetten amit kértem....
2014. aug. 17. 23:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jött rá.... :(

Pár nap múlva úgyis tisztázni fogjátok, de emiatt ne hagyd, hogy elharapózzon kettőtök között a feszültség. Az ember a családjára számíthat leginkább.

2014. aug. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Mondd meg neki, ha zavar. Én se mindig jövök rá, hogy mi a baj.
2014. aug. 18. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!