Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg, hogy én a...

Miért nem érti meg, hogy én a legjobb akarok lenni? Komolyan ebbe kell belekötnie?

Figyelt kérdés

Anya már lassan kikészít. Folyton mondja, hogy nem kell nekem a legjobbnak lenni, túlvállalom magam és semmi baj nincs azzal, ha valaki átlagos. Tudja, hogy azzal borít ki a legjobban, ha azt mondja, hogy valamire nem vagyok képes, mégis mondogatja, hogy semmi gond azzal, ha valami nem sikerül azonnal, vagy esetleg tökéletesre.


Ugyanez van a külsőmmel is. Nem érti, hogy hiába nem látszik rajtam ez a 2-3 kg, engem mégis zavar. Vagy ha kitalálom, hogy milyen legyen a hajam és nem olyan, akkor addig ülök a fodrásznál, még olyan nem lesz.

Ő meg tök hamar felad mindent, beletörődik mindenbe.


Ma elkezdte mondani, hogy alig járok el itthonról, folyton olvasok, tanulok. Más szülő inkább támogatná, ha a lánya ilyen lenne, tőle meg csak azt kapom, hogy "már megint itthon vagyok" és mindenben versenyzek másokkal.

Nem mutatom (sosem mutatom ki az érzelmeimet), de ez igenis rosszul esik.


2014. aug. 19. 19:10
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetsz a legjobb, mert az én vagyok.
2014. aug. 20. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem örülj neki, hogy ilyen vagy... és ne foglalkozz a középszerrel. Valaha én is ilyen voltam, de hagytam magam megtörni... hiába vagyok több mint az átlag, ha azt nézem, mi lehettem volna, egy rakás szarnak érzem magam. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát.
2014. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
0%
Jah, anyád meg azért nem érti, mert az átlagék ezt nem értik. Nem is fogja. Próbáld meg elfogadni a korlátozott képességeivel, és ne dörgöld folyton az orra alá a sajátjaidat. Amint lehet, pattanj le otthonról... neki ugyan nyomorúságos élete lesz utána, de a másik lehetőség, hogy neki ugyanez, meg neked is.
2014. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!