Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem érti meg, hogy én a...

Miért nem érti meg, hogy én a legjobb akarok lenni? Komolyan ebbe kell belekötnie?

Figyelt kérdés

Anya már lassan kikészít. Folyton mondja, hogy nem kell nekem a legjobbnak lenni, túlvállalom magam és semmi baj nincs azzal, ha valaki átlagos. Tudja, hogy azzal borít ki a legjobban, ha azt mondja, hogy valamire nem vagyok képes, mégis mondogatja, hogy semmi gond azzal, ha valami nem sikerül azonnal, vagy esetleg tökéletesre.


Ugyanez van a külsőmmel is. Nem érti, hogy hiába nem látszik rajtam ez a 2-3 kg, engem mégis zavar. Vagy ha kitalálom, hogy milyen legyen a hajam és nem olyan, akkor addig ülök a fodrásznál, még olyan nem lesz.

Ő meg tök hamar felad mindent, beletörődik mindenbe.


Ma elkezdte mondani, hogy alig járok el itthonról, folyton olvasok, tanulok. Más szülő inkább támogatná, ha a lánya ilyen lenne, tőle meg csak azt kapom, hogy "már megint itthon vagyok" és mindenben versenyzek másokkal.

Nem mutatom (sosem mutatom ki az érzelmeimet), de ez igenis rosszul esik.


2014. aug. 19. 19:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
44%
Csak így tovább! Soha, senki miatt ne add fel, ami vagy! Te ez vagy, téged ilyennek kell elfogadni. De egyébként mióta probléma, ha valaki maximalista? Mióta probléma, hogy a tini nem drogozik, iszik és idő előtt szexel, hanem tanul?? Bár én lettem volna ilyen. Unokatesóm volt ilyen: semmi buli, csak a tanulás. 3 nyelven beszél és 3 diplomája van, most bíró.
2014. aug. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
90%
A maximalizmus szerintem sem egészséges.
2014. aug. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
86%

Most tapsoljalak meg, hogy csak két fesztiválon voltál? Én egyen se, még sincsenek ilyen problémáim. Ne aggódj, megy az értő olvasás, de attól még szánalmas vagy. De azért lásd rendes ember vagyok, hát újra elolvastam a kérdésedet, és az eddigi hozzászólásaidat. Két kérdésem volna.

Másold ide azt a részt, ahol konkrétan mondod, hogy jól tanulsz....Mert az oké, hogy otthon vagy tanulsz, de ez nem egyenlő azzal, hogy jól tanulsz.

A másik pedig, hogy ha ennyire fújod a nagybetűs életet, kérlek mondd el, Te mit tudsz felmutatni??

2014. aug. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
95%

Kislány, az utolsó kommented egyenesen nevetséges, ugyanis erősen üti a kérdésedet. A kérdésben azt írod, maximalista vagy, a kommentedből viszont az derül ki, hogy szimplán megfelelési kényszered és krónikus beképzeltséged van.

Iiigen, tudjuk, vagy te, a MISS TÖKÉLETES, meg van a gonosz, csúnya, folyton bulizós-tökrészegre ivós világ, ugye? Szerintem már kezded észrevenni, hogy a világ - a fene megette a gusztusát - mégsem akar rád felnézni, és a maximalizmus istennőjeként imádni, és EZ esik neked rosszul.

Tudod, mi a maximalizmus? Ha egy sportoló az olimpián az aranyéremre hajt, ha egy tudós Nobel-díjat akar nyerni, ha egy anya a munkahelyén kiváló és ugyanakkor a gyermekeit tökéletesen nevelő ember akar lenni, de te, a hajaddal és a súlyproblémáddal röhejes vagy.

2014. aug. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

A kötekedés nagyon megy, azt látom. :D


"én a legjobb akarok lenni"

"nem kell nekem a legjobbnak lenni, túlvállalom magam"

"folyton olvasok, tanulok"


Ha tanulok, annak van eredménye is.

Eddig 2 nyelvvizsgát tudok felmutatni (felső- és középfokú), szeptemberben kezdek el egy 3. idegennyelvet, amiből 2 éven belül középfokúm lesz, ha minden jól megy.

Ezen kívül minden év végén kitűnő voltam, több tantárgyi dicsérettel, versenyeken is eredményesen szerepeltem egész évben.


Nem gondolom, hogy attól bármi probléma lenne valakivel, mert szeret bulizni, szórakozni. Sőt, a legjobb barátnőm is ilyen, mégis tök jól megvagyunk. A barátom is szeret eljárni, mégsem megy emiatt tönkre a kapcsolatunk.


A külsőmet csak egy példának hoztam fel, értsétek már meg. Nem ez a lényeg.

Vagy most ezen fogtok lovagolni? Mert akkor kár is válaszolni a kérdésre.

2014. aug. 19. 20:00
 16/33 anonim ***** válasza:
81%

"De egyébként mióta probléma, ha valaki maximalista? Mióta probléma, hogy a tini nem drogozik, iszik és idő előtt szexel, hanem tanul??"


Egy nagyon jó barátnőm maximalista. Nagyon szeretem, jó barát képzelheted milyen öröm nézni reggel, miután egész éjszaka tanult és koffeinért remeg. Vagy akkor amikor azon van kiakadva, hogy az ötösre sikerült vizsgája miért csak 95% lett.

Ha az embernek van egy elképzelése és azt elakarja érni az jó, de a legapróbb dolgokra is rágörcsölni fárasztó. Lehet most még csak a fodrászát idegesíti, de később ő is belefog fáradni abba, hogy mindenből a legjobbat akarja.

2014. aug. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is van két nyelvvizsgám. Ugyanolyan fellálásba mint neked. Egy közép egy felső. Na és. Attól, hogy ezt elmondtad, nem lettél több. A kiemeléseid is szánalmasak. Most írtad le először, azt hogy te jól tanulsz(aztán ki tudja igaz-e), de elvártad, hogy gondolatolvasóként ezt mi tudjuk.

Hiába pattogsz most már itt, a kérdésed elárulta, hogy milyen ember vagy. Ez alapján válaszolunk.

2014. aug. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
66%-os, ha csak kötekedni tudsz, kérlek, ne válaszolj.
2014. aug. 19. 20:07
 19/33 anonim ***** válasza:
84%

Én inkább meggyőzésnek nevezném. Az, hogy te kötekedésnek fogod fel, arra enged következtetni, hogy nem lehet meggyőzni. Te bajod.

De figyeljél már cicuka. Az, hogy te mindig kitűnő voltál, van két nyelvvizsgád, tervezel egy harmadikat, ez senkit nem fog érdekelni a nagybetűs életben. Max fel tudod használni a nyelvvizsgáidat, ha olyan munkát fogsz vállalni.De itt ki is merült. Semmit nem tudsz, úgyhogy ne pattogj. Éld csak az életed, amiben az a legnagyobb bajod, hogy anyád beleszól a dolgaidba. De ne oktass ki másokat, úgy hogy fingod sincsen alapvető dolgokról.

Tönkre fog ez tenni téged, ha nem vigyázol.

2014. aug. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Az nem meggyőzés, hogy még az élő fába is próbálsz belekötni.

Jó egyetemre szeretnék menni, ahová igenis számít az, hogy milyen az átlagom, van-e nyelvvizsgám.

2014. aug. 19. 20:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!