Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értenek meg a saját...

Miért nem értenek meg a saját szüleim?

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok dolgozok lakásra gyűjtök ezért lakom még mindig itthon. A szüleim nem értik meg hogy önállóságra vágyom. Amikor mondtam nekik hogy lakásra gyűjtök anyám azt mondta hogy egyedül nem költözhetek be egy lakásba, mit fogok majd kezdeni magammal. Szerezzek új barátokat, mert a legjobb barátnőm Pesten él és ritkán jön haza. Vagy egy pasit szerezzek. Mondtam nekik hogy nem fogok úgy pasit felhozni a lakásba hogy ők is otthon vannak. Volt már olyan hogy felvittem bementünk a szobámba ők meg mintha természetes dolog lenne bejöttek hozzánk és mindenről kifagadták a fiút, és ez nekem volt kínos.
2014. aug. 23. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát, költözz el. Máshogy nem fog megoldódni, az öregek már nem sokat fognak változni.
2014. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Addig, amíg otthon laksz, gyerekként kezelnek, mert nem indult meg a leválási folyamat utolsó szakasza. Ha elköltözöl, akkor se azonnal fog megváltozni minden. Amíg nem bizonyítasz, addig az életképtelen kicsi lányuk maradsz, akkor is, ha amúgy talpraesett vagy, és most is otthon egyedül, de legalábbis nagyrészt te viszed a háztartást anyukád helyett. Nálam is így volt, amíg el nem költöztem, és nem kezdtem magamról gondoskodni, addig valahogy nem csorgott be az infó, hogy felnőtt vagyok, aki képes csekkeket befizetni.


Egy kis tipp: a legtöbb szolgáltatónál létezik az, hogy a számládról vonják le az adott összeget. Állandó megbízatási szerződést kell kötni, és akkor mondjuk az internet, a közös költség, a megtakarításod stb. automatikusan vonódik minden hónapban, nem kell csekkel rohangálni. Ehhez kellene egy független pénzügyi tanácsadó, hogy melyik banknál érdemes számlát nyitni, (újat, hiszen elvileg most is van egy, ha dolgozol), mely szolgáltatókkal érdemes megkötni ezt a szerződést. Ebben nem vagyok otthon, külföldön élek, de nálunk nem jön csekk, vonnak mindent számláról.

2014. aug. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!