Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan oldjátok meg lakhatást...

Hogyan oldjátok meg lakhatást a szülőkkel, ha már van saját családotok?

Figyelt kérdés
Anyám kiakaszt azzal, hogy tartsam fent tesóm szóbáját, aki persze most készül saját házat venni, de évente 1-2 alkalommal hazalátogat a saját családjával.Sajnos én anyagilag nem tudom megoldani, hogy elköltözzek és valószínűleg itt fogok lakni ha gyerekem lesz akkor is.De anyu nem érti meg, hogy a gyereknek majd gyerekszoba kell, hisz nem férünk el 1 szobában 3 vagy 4-en.Ő azt akarja, hogy építsek hozzá(persze így adóságba verve magamat).Ahelyett, hogy kényelmesen berendezhetném tesóm szobáját gyerekszobának a sajátomat meg a párommal hálószobának.Teljesen kiakadtam.Persze az nem áll, hogy tesóm kifizeti az ő részét és abból vehetnék saját lakást, hisz ő most a sajátot vesz.Teljesen ördögi kőr :-(

2014. aug. 3. 18:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Ha evente 1-2 alkalommal hazalatogat, majd alszanak a nappaliban a kanapen vagy potagyon. Szerintem is hasznald nyugodtan a szobajat.
2014. aug. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy tesód része ha anyukád él, örökség csak halál után keletkezik, az meg jobb esetbe még 30-40 év is lehet.

Költözzetek el, ha ebben nem tudtok megegyezni akkor soha semmiben nem fogtok később sem. Akik egy albérletet nem tudnak fenntartani azoknál meg inkább jobb nem gyerekekről tervezni addig.

2014. aug. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam, de erre az volt, hogy de hisz ez az ő háza is.Tiszta kívételezés.Egyenlőre bebeszélem magamnak, hogy ez az unokák miadt van, de félek, hogy ha nekem lesz gyerekem akkor se látja be, hogy ez így nem mehet ahogyan ő elképzelte.De félek, hogy akkor is kívételezés lesz.
2014. aug. 3. 18:43
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Minek akarsz egyáltalán anyåd nyakåra szülni?? Akkor szülj ha van sajåt lakás vagy albérlet.
2014. aug. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Mikor jon a baba?
2014. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem tudunk elköltözni albérletre meg nem fizetnék, ha itt a "saját ház", amit a szüleim se tudnak fenntartani(nem hiába van tele adóssággal anyukám).Mi még valahogy meg tudnánk oldani, hogy rezsit fizessünk, meg eltarsunk egy gyereket, de minek vegyek fel hitelt és fizessek életem végéig, ha van egy hát ahol simán elférhetnénk, ha szabadon rendelkezhetnék tesóm szobájával.anyagilag ez a legjobb mindenkinek, mert ha én elköltöznék, anyuéknak nagy lenne ez a ház, eladni meg tudják (ki vesz manapság 20-30 millióért házat)
2014. aug. 3. 18:47
 7/23 anonim ***** válasza:
52%
De miért kivételezés. Van két gyereke és minkét gyerekének van egy szobája a lakásában? Én ebbe semmi kivételezést nem láttok. Az, hogy nekik telik külön lakásra meg csak nem az ő hibájuk.
2014. aug. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%
Azért egy háromszobás lakásba 5 ember elég szűkösen fér el. Nem neked nincs saját lakásod a szüleidnek van, ahol te engedélyükkel szívességből lakhatsz.
2014. aug. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
bocsi, eladni nem tudnák.
2014. aug. 3. 18:49
 10/23 A kérdező kommentje:
A nővérem az anyósáéknál lakik 2 gyerekkel, ide évente max ha 3-szor jönnek, bár idén még nem voltak itt.Most akarnak aját házat venni, mert a sógora kifizeti férjét és ő költözik be a szülői házukba.vagyis tesóm tuti nem fog visszaköltözni, én viszont itt lakom és valszeg itt is fogok.Nekm van egy saját szobám, meg tesómnak, amit már több mint 5 éve nem használ csak ha hazalátogat 1-2 napra.
2014. aug. 3. 18:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!