Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleménytek erről a...

Mi a véleménytek erről a ``nevelésről``?

Figyelt kérdés
sziasztok!14éves lány vagyokAnyukám 21:30tól se tévét,se netet nem enged(még nyáron se!!!).A testvérem(fiú,7éves)mindent megkap csak azért mert kicsi.pedig igy lesz beleneveve hogy neki mindent szabad...Hozzá bármikor eljöhetnek a barátai,nekem meg 1honapot kell konyorogni hogy eljöhessenek.ottalvás már szoba se johet.Mindig engem küld el hozzájuk.de nekem ez igy már ciki hogy èn mindig megyek ők meg sose jöhetnek el hozzám!A tesom nagyon csunyan beszél velem(ri*anc,ge*i,kur*a,majom stb..)es anya csak jot rohog ahelyett hogy raszolna.es a tesom ezt mind az utcan mondja nekem HANGOSAN!Apa mar nem is mer beleszolni a ``nevelesembe``.Ha valami szamomra kedvelt zene megy a radioba direkt lehalkitja,ha a tesom szereti akkor felhangositja.ha merek enekelni,leszol,de neki persze szabad!Alandoan piszkal a jegyeim miatt is.pedig 4es,5os tanulo vagyok!azt mondogatja hogy majd behuznak a bokorba amilyen vagyok stb..de en nemvagyok kur*a!csak szempillaspiralt hasznalok,meg szajfenyt.nem dekoltasos ruhat visele,se mini szoknyat.Allandoan kiparodizal!egysz megakartam lepni es csinaltam neki sutit erre o tisztara kiakadt!elmondott mindennek.akkor mit csinjak hogy yzeressen.erdekes mert szulinapomra kapok ajandekot es kb 2havonta egyszer tokre normalis de utana visszater a regi onmaga aki csak a tesomat szereti.mit csinaljak?mar annyiszor sirtam miatta!!!

2014. aug. 23. 21:29
 1/7 anonim válasza:
76%
Ez bizony egy rossz nevelés...a lehető legrosszabb. Ha van 2 testvér, akkor nem lehet különbséget tenni közöttük! Vagy mindegyikőtök megkap valamit vagy egyik se. Vagy mindkettőtökhöz jöhetnek barátok vagy egyikőtökhöz se..Szerintem erről apukáddal beszélni kellene, hátha ő megértőbb, és anyukádat helyes irányba terelhetné. Mert így az lesz, hogy egymásnak esik a 2 testvér idővel, és nemhogy összetartóak lesztek, hanem később már le se ...-játok egymást, a bajban sem számíthattok majd egymásra. És ehhez nagyban hozzá fog járulni ez a nevelés..Mert minden nevelés kérdése. Ezt a helyzetet mihamarabb helyre kéne hozni és a helyes irányba terelni, mert ebből semmi jó nem fog kisülni...
2014. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Ez elég nagy baj, nem szabadna az egyik gyereket látványosan jobban szeretni a másiknál. Szerintem is beszélj apuddal. Nagyon megértelek, hogy ez neked fáj, de szeretetet sajnos sem kiérdemelni, sem kierőszakolni nem lehet. Ha anyád ilyen, akkor nincs az a süti vagy bármi, amiért megváltozna. Tényleg beszélj erről apukáddal.
2014. aug. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Hát nem tudom, milyen tanuló vagy, de az írásod alapján kétlem a 4-5-öt :)



Féltenek. A tesód kicsi gyerek, te meg mész át a serdülőkorba.


SZép kis családod lehet, ha így beszélnek veled, főleg utcán, de ez tök mindegy, mert otthon, 4 fal között sem lehetne így beszélni.


Sajnos nem mindenki születik normális családba. Erre nem tudok mit mondani. Kitartás.

2014. aug. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Azt gondolom,hogy anyukádnak komoly lelki problémái vannak,valószinű,hogy viszi tovább azt a nevelési mintát amit ő otthon kapott.

Menj el a szociális központba és ott meséld el ezt a problémád,valamilyen módot fognak rá találni,hogy orvosolják ezt a dolgot.Ha ez az állapot tartósan fenn fog állni,akkor lelki szinten súlyosan károsodhatsz.Anyudnak szakemberre lenne szüksége,de ha nem változik semmi akkor neked is hamarosan.

2014. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Inkább anyukáddal kéne beszélni, legalább érezze át, hogy mit érzel, és próbáljon valami indokot adni.
2014. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
28%
Ez a lehető legjobb nevelés neked..a tesódnak pedig rossz..te megtanulhatod.. hogy az élet nem igazságos de ne törödj bele igyekezz és meglátod meglesz az eredménye de sirni semmiképpen ne sirj.:) egyszer minden más lesz..9
2014. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sajnos kedves kerdezo vannak szulok akiknek az egyik gyerek a kedves a masik soha nem lesz az tehet barmit. eld az eletedet es probald meg tudomasul venni hogy anyad sziveben neked nincs helyed. en elmultam 60 eves az anyam szuletesem pillanatatol gyulolt. azert szult meg mert abban az idoben Mo on tilos volt az abortusz, es ezt meg is mondta. Ha a nagyim nem nevelt volna fel intezetbe adott volna. es meg szerencsem is volt hogy esetleg nem fojtott volna bele a WC be. Pedig aszuleim ertelmisegiek nem cig .. ok vagy ocska lumpenek. akedves kislany a szeretetet nemlehet megvenni, es az anyad nem is erdemli meg hogy te ezert harcolj. Minel elobb leszel onallo annal jobb. en nem beszelek az anyammal az apammal egyszer talalkoztam mert elvaltak. O is kozolte hogy nem akar tudni rolam es ne zaklassam. Hat nem is tettem. Nem erdemes bankodnod mert ez soha nem lesz maskent. Apukaddal milyen a viszonyod?MOst latom ez a topic mar nagyon regi regen felnottel mar.
2022. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!