Szerintetek alkoholista?

Figyelt kérdés
Apukámról van szó. Naponta minimum 4-5 sört megiszik. Hétvégenként mindig elmegy szórakozni, 10 ezer forintokat rendszeresen elver. Ma is hajnalban jött haza részegen, de még itthon is ivott (hallottam). Aztán ahogy felkelt, rögtön az első dolga volt, hogy sört igyon. Amikor emiatt veszekednek, mindig azt mondja hogy örüljünk, hogy nem vodkát vagy pálinkát iszik. Ez már alkoholistának számít ugye? 15L
2014. aug. 24. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
igen.ez már az. 10 ezer Ft-ból egy család több tagú 2-3 napig jólakik.
2014. aug. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos igen. Elvonóra lenne szüksége, de arra nagyon nehéz rávenni az alkoholistákat. Tagadják, mert miért ne ihatnék, semmi köze senkinek stb. Az én családomban sajnos már ketten áldozatai az alkoholnak (egyik sem él már). Egyikük sem ismerte be, hogy alkoholista, és le kellene állni. Na meg a "haverok"! Ki is nevették volna, pedig nekik sem ártana az elvonó. Létezik bőr alá ültetett gyógyszer, egyik kollégám így él, és nagyon elítéli a régi életét. Van megoldás, csak el kell jutni odáig!
2014. aug. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Aha
2014. aug. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen az,már rabja az alkoholnak.Sajnos a legrosszabb a dologban,hogy a Te életeteket is pokollá teszi.
2014. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Napi 5 sör már egyértelműen az.
2014. aug. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Pont ugyanezt nyomatja amit #2 írt, hogy semmi közünk hozzá. Anyukám el akar válni, de az ő fizetése nagyon kevés lenne ahhoz, hogy elköltözzünk és megéljünk. Sajnos mióta megszülettem ezt látom, kiskoromban napi szinten járt kocsmába úgyhogy nem hiszem, hogy valaha meg fog változni.:(
2014. aug. 24. 14:30
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy viselkedik, mint egy 16-17 éves, aki minden hétvégén bulizik, hétköznap is csak a haverok!

Korai gyerek vagy? Mert, ha igen, akkor szerintem elege van mindenből és most pótolja be az elveszett fiatalságát. Sógornőm is ilyen, nagyon fiatalon szült, mikor a gyerekek önállóak lettek, ő 43 évesen belevetette magát az éjszakába, pedig van férje. Na, össze is jött másik férfival. Szerintem élni akar, elege van a kötöttségekből. Nem helyeslem, de itt szerintem pszichikai probléma is van.

2014. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez már alkoholizmus, ha ez az életmód már hosszabb ideje fennáll. Apukádnak abban igaza van, hogy jobb, ha sört iszik, mint ha rövidet, mert az sokkal hamarabb hazavágja az embert, de a sör is tud robolni, ha valki ilyen mértéktelenül fogyasztja. Az elvonóról csak annyit, hogy gyakorlatilag Magyarországon nincs ilyen, illetve egy-két hely foglalkozik ezzel az országban kevés férőhellyel. Anonim alkoholista klubok vannak, de minden ilyen megoldáshoz komoly elhatározás kell és apukád esetében még ott sem tartunk, hogy egyáltalán le akarna mondani az alkoholról. Ezen mindenképpen változtatni kellene, anyukádnak kell lépni, te nem nagyon tudsz mit tenni, de minél tovább folytatja az ivást, annál nehezebb lesz meggyőzni őt arról, hogy ez nem jó így.
2014. aug. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#7 Pont ellenkezőleg, majdnem 30 éves volt mikor megszülettem. Előtte is elég sokat ivott, szórakozott, úgyhogy még azt se mondhatja, hogy nem volt ideje kiélni magát. Inkább az az érzésem, hogy nem tudja elfogadni, hogy már nem fiatal.
2014. aug. 24. 14:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Szomorú,mert valószínűleg így rövid élete lesz,azért az alkohol rövidíti az életkilátásokat.
2014. aug. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!