Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hány éves korban...

Szülők! Hány éves korban engednétek meg a lányotoknak hogy elveszítse a szüzességét?

Figyelt kérdés
Mármint hány éves korban javasolnátok neki? Mindenkinek menni fog a zöld.
2014. aug. 24. 14:45
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
87%
Nem kéne az engedélyem. Akkor tegye meg, amikor ő jónak látja. Én 16 voltam, hiába papolnék neki arról, hogy töltse be a 18-at, addig ne is nézzen férfiakra, sőt, utána se nagyon, majd csak ha már gyereket akar és házas - ahogy ezt sokan teszik - meghazudtolnám önmagam. Ha ő 15 évesen szexelni akar, úgyis fog, ha csak az ágyához nem kötöm, amint hazahozom az iskolából. Egy tinédzser, akiben tombolnak a hormonok, megtalálja a megoldást. Ha nem alhat a barátjánál, szexelnek délután - de akkor is, ha együtt alhatnak. Ha nem mehet el a barátjához, szexelnek a parkban, mikor azt hazudja, hogy a barátnőjével fagyizik, stb. Inkább otthon legyen, jó helyen, normális körülmények között, ha már csinálni akarja, és ne attól kelljen rettegnie, hogy mit szólnak hozzá a szülei, vagy mikor kap egy istenes pofont, szobafogságot, eltiltást, zsebpénzmegvonást amiatt, mert szerelmes, és szexelni akar. Én ilyen szülő akarok lenni, és a saját szüleim példája lebeg a szemem előtt, akiktől a fogamzásgátlás terén is kérhettem tanácsot anno, és nem kellett éveken át titkolnom, hogy már nem vagyok szűz.
2014. aug. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
86%

Akkora felhajtás van a szüzesség elvesztése körül, hogy az már nevetséges. Semmi extra nincsen benne. Olyan, mint az első repülés. Izgi előtte, meg minden, de amikor túl vagy rajta rájössz, hogy csak pár óra volt az életedből.


Nem arra kell lelkileg érettnek lennie egy lánynak, hogy átessen az első alkalmon, hanem arra, hogy rendszeres szexuális életet éljen. Hogy felfogja, hogy miről szól. De ezek a kis tinik... hát még testileg sincsenek kifejlődve. De a törvény engedi 12 éves kortól. A törvény szerint a szex már nem árt neki, de egy lottót nem adhat fel 18 éves kora előtt.

2014. aug. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
89%

nekem az elso baratom 14 evesen volt.. annyibol allt hogy puszi es kezenfogas.. eljartunk moziba,setalni ilyesmi..

16 evesen lett egy komoly baratom,2 evig tartott.. en szakitottam hosszu hogy miert,de vele volt meg az elso.. 16 evesen.azota volegenyem van o a masodik... 19 leszek nemsoka :) 1 eve vagyunk egyutt..

2014. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
95%

Aki azt hiszi, hogy ez az ő engedélyén fog múlni, az nagyon-nagyon naiv. Hiába mondod te azt, hogy 17-18 éves kora előtt nem engeded neki, ha ő 15 évesen szexelni akar, meg fogja találni a módját, és a hátad mögött csinálja majd. Egy osztálytársamat 20 éves koráig nem akarták engedni fiúk közelébe, sehova se mehetett egyedül, nehogy fiúzzon. Nos, 16 évesen a neten megismerkedett egy sráccal, és a suliból lógott el szexelni délelőtt. Megoldják a tinik, ha tényleg akarják, a szülőnek az égvilágon semmi beleszólása nincs, bármennyire is szeretné.

Én 16 voltam, nem kértem engedélyt, fél éve voltam a barátommal, megtettük, majd elmondtam anyunak. Most 26 vagyok, nem bántam meg, a mai napig úgy gondolom, érett voltam már rá, és jó volt úgy. A sráccal még 5 évig jártunk utána, mindketten az elsők voltunk egymásnak. Nem érzem, hogy túl hamar lett volna.

2014. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14 évesen volt először barátom, 15 évesen vele vesztettem el a szüzességem, 3 évig voltunk együtt. A szüleim példáját fogom én is követni (20 hetes terhes vagyok), a szex gyerekkorom óta nyílt téma nálunk, nincsenek tabuk. Az első után is leültem és elmeséltem, egyáltalán nem éreztem kínosnak. Védekezést is megbeszéltük, érdekes mód nem estem teherbe egyszer sem a következő 10 évben... Normális szexuális kultúrám alakult ki, mert nem kellett attól rettegnem, hogy mi lesz ha megtudják, ha lebukunk,stb... Lehet itt mondani, hogy még 17 évesen is gyerek. Nyilván ha nincs rá felkészülve, akkor nem is fog lefeküdni senkivel. De valaki sokkal hamarabb érik, azzal meg a szülő csak azt tudja tenni, hogy felvilágosítja és addigra olyan viszonyt alakít ki vele, hogy azt érezze a gyerek, hogy hozzá bmikor tud fordulni. Ha nem fordul a szülőhöz, akkor az nem a gyerek hibája, hanem a szülő eddigi munkáját minősíti.
2014. aug. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Kétlem, hogy engedélyt kér erre alárki is.

Ha valami ilyet tiltanak, akkor annál jobban csinálja a gyerek, vagy csak minden el fog titkolni.

Nem kötném korhoz a javaslatot sem.

Én majdnem 19 voltam, ekkor voltam rá kész, viszont ha valakinek már16 évesen van egy tartősabb kapcsolata, tehát nem az aznapi bulin összeszedett csávója, akkor az is teljesen normális..

Ha rendesen neveltem, akkor ha lenne is barátja 14 évesen, akkoe sem szexelne azeribtem, hanme még az élet megfelelő szakaszában járna, nehát kézfogás, csók..ennyi...

2014. aug. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
59%
Nem engedélyhez kötött, 16-17 éves korában már rendben lennék a dologgal, 14-15 éves korában azért még igencsak rácsodálkoznék.
2014. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
24%

Komoly kapcsolat: 15-16 éves kortól

szex: 16-17

2014. aug. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

A szüzessége elvesztése az ő dolga, mert az ő teste, az ő lelke, az ő élete.


Időben fel kell világosítani a szexualitásról és a nem kívánt terhesség és nemi betegségek elleni védekezésről és utána a szüzességét addig őrizgeti, amíg akarja, vagy akkor adja oda annak a nagy ő-nek, amikor akarja.

2014. aug. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
32%
16 év fölött javasolnám a szüzesség elvesztését és a barátot is.
2014. aug. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!