Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hány éves korban...

Szülők! Hány éves korban engednétek meg a lányotoknak hogy elveszítse a szüzességét?

Figyelt kérdés
Mármint hány éves korban javasolnátok neki? Mindenkinek menni fog a zöld.
2014. aug. 24. 14:45
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
ez nem korhoz kötött. mindenkinek egyéni a lelki, fizikai, és szexuális fejlődése is, és épp ezért akkor fog megtörténni, ha ő arra készen áll. ha 15-16 évesen, akkor abban a korban (én 16 voltam), ha 22 évesen, akkor meg akkor. ilyen egyszerű. az a sok "link, leszarom stílusú szülő", ugye, gyakran jobban ismeri a gyerekét, mint a "18 éves korodig fiúval meg ne lássalak!" típusú, emrt képesek ráhangolódni a gyermekükre, tudják segíteni a lelki érését, és egy olyan szülői támaszt adnak a gyermeküknek, és olyan viszony alakul ki köztük, amiért sokan ölni tudnának. az sok ilyen "bezzegszülő" meg majd csodálkozik, hogy miért csak bájvigyor van közte a gyerekével. a becsúszú baba... na kérem az bármikor becsúszhat. az egy dolog, hogy kinek szüli. de ha már kialakult valakiben a szex utáni vágy, és talált hozzá egy megfelelő partnert, úgyis fog szexelni, és pont az ilyen "bezzeganyukának" nem fogja majd elmondani a lánya, hogy mi történt. éljen a csodás szülő-gyermek kapcsolat. hű de le fognak pontozni ezért. egyébként az én liberális nevelési elvű anyámnak (akivel akárt még egy pohár bor mellett le lehet ülni akár szexuális tapasztalatokat is megbeszélni, és lehet egy jót vihogni - mielőtt bárki belekötne, nagykorú vagyok) volt egy ilyen szigorú, korlátozó, kisajátító kolléganője, az eredmény: mindkettő, 14 év alatti!!! lányát iskola után a suli melletti bokorban ejtették teherbe. hajrá. lehet követni a példáját. inkább beszéljen valaki őszintén a gyerekével, és a gyakran sznob, hazug társadalmi elvárásokkal szemben a saját gyereke érdekeit és fejlődését nézze és vegye számításba. szerencsére itt és az életben is egyre több olyan anyával találkozom, aki képes és hajlandó a gyerekére hangolódni, nem pedig sokszor értelmetlen korlátok közé szorítani. az ember nem tudja meghatárzni, hogy pl mikor lesz szerelmes. a gyereke bizalmát és szeretetét tudja valaki elérni.
2014. aug. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
19%
18 -ig várhatna.
2014. aug. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem se engedély kérdése, de remélem én is olyan leszek majd a gyerekemmel mint velem a szüleim. Bíztak bennem, tudták hogy amikor 16 évesen egy barátnőmnél aludtam a barátom is ott aludt, mégis elengedtek. 16 voltam és azóta is vele járok (6 éve). Hétvégenként nálunk is aludhatott. Ha tiltották volna akkor is találunk alkalmat a szexre, nyilván.


Barátot engednék 14 évesen is, olyan szinten hogy értük megyek a mozihoz. Akkor még szó sincs együtt alvásról, azt szerintem gimnázium második felétől engedném hogyha normális a barátja/barátnője és komolynak tűnnek.

2014. aug. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét szülőm pedagógus volt. Magamat későn érőnek mondanám így utólag, talán 14 évesen kezdett jobban érdekelni a téma a plátói rajongáson túl.

A szüleim is kissé a konzervatív nevelés felé hajlottak.

Mégis, én lepődtem meg a legjobban, amikor apám 13 éves koromban mondta, hogy ha esetleg úgy alakul és lesz barátom, nyugodtan vigyem haza és ott is alhat, ők ebben nem akarnak fegyőrt játszani.

Akkor még az első csók közelében sem jártam, így eléggé meglepett. Aztán többet nem is jött fel a téma.


15 voltam, mire úgy alakult, de inkább szemérmességből nem beszéltem meg otthon. Gondolom valamikor az évek során rájöttek, hogy már túl lehetek rajta. Az első hivatalos barátom 17 évesen volt, akkor is érdeklődően álltak hozzá, nem volt vájkálás a nemi életemben.


A lányom még csecsemő, így messze az aktualitás, de úgy szeretném nevelni, hogy korához képest minél önállóbb, mérlegelésre képes ember legyen. A szellemi képességeiről a kora miatt még nem tudok nyilatkozni, de remélem, hogy nem lesz kuka.

Ha pedig kellően önálló és tájékozott, én bízni fogok benne, hogy akármikor is lesz helyzetben, megbízhatóan tud döntést hozni.


Ebben az a felelősségem, hogy amikor bármilyen módon érdeklődik a téma iránt, akkor nem lesz elzárkózás, feszengés. Ha 4 évesen esetleg megkérdezi, hogy hogyan készülnek a kisbabák, akkor nem ha nem is anatómiai illusztrációkkal, de korának megfelelően korrektül elmesélem neki - vagy az apja, amelyikünk megnyeri épp a kérdést :)


Nálam egy félrecsúszott szülői túlféltés volt, de inkább vicces anekdota kategória: szüleimtől 80 km-re jártam gimnáziumba egy üdülővárosban. Egyszer ott nyaraltak, így esténként találkoztunk. 14-15 lehettem, este épp készültem egy barátunk szülinapi bulijára.Előtte meghívtak a szüleim vacsorázni egy étterembe.

Attól félve, hogy hátha épp életem első nagy berúgása előtt állok, kissé megtömtek kajával, mondván legyen ami felszívja az alkoholt. Annyira túlettem magam, hogy fél órával később, az üdvözlő koccintásnál megittam két korty pezsgőt, aztán elnézést kértem, felálltam és összerókáztam a WC-t.


A régi osztálytársak azóta emlegetik, hogy nem láttak még embert, aki képest volt kb negyed deci pezsgőtől sugárban rókázni :)

2014. aug. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Háh :D milyen kérdés ez? Velem soha nem volt hajlandó az anyám ilyesmiről beszélni, ezért úgy gondoltam, hogy a legkevésbé sincs semmi köze hozzá hogy van e barátom vagy nincs, szexelek-e vagy sem. Ha nem engedte volna meg, hogy elveszítsem a szüzességem, akkor is elvesztettem volna minden lelkiismeret furdalás nélkül. De amúgy is, ha máshogy nevel, akkor sem megyek oda hozzá, hogy "anya figyi, elveszthetem a szüzességem?" :D :D Bár lehet, hogy valakinél ez a normális dolog, de engem sz_rul neveltek. Ez van. Amúgy 15 voltam, nem újságoltam el utána, nem is érdekelt, hogy megtudja e vagy sem, viszont nem éreztem magam abszolút rosszvérűnek.
2014. aug. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!