Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezekre a tipikus mondatokra...

Ezekre a tipikus mondatokra mit lehet felelni?

Figyelt kérdés

Sajnos néha elég idegtépő mikor anyám ilyeneket mond nekem, és nem lehet rá frappánsan mégis tisztelettudóan visszaválaszolni. Például:

"Amíg itthon laksz azt csinálod amit én mondok!"

"A zsebpénzedet is tőlem kapod így én döntöm el mit vehetsz és mit nem!"

"Ha nem tartasz rendet elküldelek apádhoz lakni."

"Olyan idióta vagy mint az apád!"

"Vegyél példát a bátyádról!"


Hogy lehet ezekre higgadtan de frappánsan reagálni?



2014. aug. 25. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

"Gyereket akartál anno vagy cselédet?"

"A zsebpénzt arra szokták adni, hogy a gyerek olyan dolgot vegyen rajta, amit ő szeretne, nem olyat, amit megmondanak neki."

"Ilyen sokat jelent neked a gyereked, hogy kiraknád a házból azért, mert nem rak mindig rendet?"

"Mégis szültél neki egy gyereket, szóval annyira idióta apám sem lehet."

"Minek szültél még egy gyereket, ha igazából a bátyámról akartál egy klónt?"

2014. aug. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

"Amíg itthon laksz azt csinálod amit én mondok!"

Megcsinálod amit mond , így elkerülőd ezt a mondatott előre.


"A zsebpénzedet is tőlem kapod így én döntöm el mit vehetsz és mit nem!"

Nem költesz baromságokra amikor nehezen éltek meg.


"Ha nem tartasz rendet elküldelek apádhoz lakni."

Rendet raksz így nem lesz oka mondani.



"Olyan idióta vagy mint az apád!"

Még szerencse, hogy őt te választottad gyerekeid apjának, így ő génjeit is örököltem.


"Vegyél példát a bátyádról!"

Példát veszel és megcsinálod amit kért.

2014. aug. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Nyugtasson az a tudat, hogy ezeket a mondatokat mindenki végighallgatja, túléli, lenyeli, és egyszer majd mindenki elmondja a saját gyerekének. Te is ugyanezeket fogod mondani a gyerekednek és tudod miért? Mert nagyrészt igazak.

Mégis hogy nézne ki, ha nem fogadnál szót a szüleidnek? Talán nekik kéne azt csinálni, amit te mondasz nekik? A családban fellépő konfliktusok, szabályok készítik fel az embert az életre. Mit gondolsz, a főnököd mit fog mondani neked? Ugyanezt. A főnöknek, a kliensnek mindig és minden esetben igaza van. Az élet egy nagy alkalmazkodás.

Valószínű valami olyasmire akarod elkölteni a zsebpénzedet, ami nem fér bele az ő értékrendjükbe, ők fölösleges pénzkidobásnak tartják, ellenzik. Pl ha új mobilt akarsz, csak azért, mert a régid nem elég SMART, lehet nem fognak ugrálni örömükben az új mobil ötletének.

A rendrakás meg ...hát ne is haragudj, de te jól érzed magad a disznóólban? Még tapsoljon is hozzá, hogy trehány vagy?

Sajnos elvált szülők gyerekei sokszor megkapják az olyan vagy mint anyád/apád mondatot....én is megkaptam...na bumm, túléltem. Nem kéne a gyerek fejéhez vágni, de senki nem tökéletes.

Vegyél példát a tesódról, szomszéd gyerekről...ez a mondat se ismeretlen a számomra. De eljön az idő, mikor ők is megkapják ezt a mondatot úgy, hogy téged tüntetnek fel követendőnek. Az egyik gyerek ebben jó, másik abban. A szülő csak próbálja a legtöbbet kihozni a gyerekből, és pozitív példákat hozni fel. Mégsem mondhatja azt, hogy "vegyél példát az alkoholista szomszédról.:D

Nem hiszem, hogy bármit is kéne "vissza beszélni" ezekre a mondatokra.

2014. aug. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha jól sejtem, elvált szülők, apuka letaposott, anyuka pedig egyedül nevel minimum 2 gyermeket.

Nézd, lehetnél kooperatívabb és tisztelettudóbb is anyuddal. Vagy ha nem tetszik a rendszer, költözz apucihoz, hadd élvezze ki ő is az apaság örömeit. Jó lesz, meglásd!

2014. aug. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Kettessel értek egyet. Nem pimaszkodni kéne visszafeleseléssel, hanem érd el, hogy ne kelljen ezeket mondania neked.


Csináld meg, amit kér.

Tanuld meg a zsebpénzed hasznosan költeni

Tarts rendet a szobádban!

Ne viselkedj idiótán

Vegyél példát a testvéredről, oka van, hogy anyukád ezt mondja neked.


Miért kell mindig mindennel szembeszegülni, amit a szülő mond...?

2014. aug. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

"Amíg itthon laksz azt csinálod amit én mondok!"


"Ha nem tartasz rendet elküldelek apádhoz lakni."


Én ezeket rendszeresen megkapom és nem mondok rá semmit, mert nem tudok rájuk észérvekkel hatni. Valahol igazuk van, mert már önállósodhattam volna és nekik is jobb lenne, de ha kicsit támogatnának és támogattak volna lelkileg a sok lebaszás helyett, talán már itt se lennék. Szerintem te se mondj rá semmit, fölösleges. Erre nincs jó válasz.


"A zsebpénzedet is tőlem kapod így én döntöm el mit vehetsz és mit nem!"


Szerencsére nekem ilyet soha nem mondtak. A helyedben törekednék a függetlenségre és keresnék munkát, ha tanulsz még, akkor diákmunka is lehet. Így lesz saját zsebpénzed, abba már nincs joga beleszólni. Ha meg mégis beleszól, akkor csak legyints rá és ne csináld azt, amit mond. Előbb utóbb megszokja.


"Olyan idióta vagy mint az apád!"


Ezt szerintem nagyon aljas. De mivel indulatból jön, észérvek kizárva. Én régen ilyenkor visszakérdeztem, hogy akkor minek házasodtál vele össze, ha ennyire utálod? De ebből csak még nagyobb balhé lett és jól eltávolodtunk egymástól. Annyira, hogy már nem is tudunk erről a témáról beszélni, mert egyből felkapja a vizet és ordít. Úgyhogy erre se mondok már semmit.


"Vegyél példát a bátyádról!"


Nekem nincs testvérem, de régen folyton más gyerekekhez voltam hasonlítva. Igazából erre se lehet mit mondani. Vagy bizonyítasz, de ha az se jön be, akkor itt nem benned van a hiba. Én csak a saját negatív példámból indulok ki. Rendben megy az életem, tanulok, dolgozok, haladok előre, építem a jövőmet, kitakarítok otthon, egy csomó mindent megcsinálok, mert gyorsan megy és nem vesz el túl sok időt, mégis elégedetlenek velem. De ez azért van, mert más utat járok, mint amilyet ők kiszabtak nekem, meg a személyiségemet se szerették igazán soha, úgyhogy én már ezt is letojom. Bár rosszul esik, de beleuntam a magyarázkodásba. Attól még kitakarítok, mert én is utálom a koszt, meg betartom a szabályokat, de ennél többet nem tudok tenni.

2014. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1.-t miért pontoztátok le?!
2014. aug. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Öcsém életében egyszer veszett össze apámmal, mert azelőtt és azután mindig benyalt neki.

Akkor valamiért apám azt mondta neki, hogy neveletlen.

Nem emlékszem, hogy miért, de öcsém frappáns válaszára igen:

"Francia nevelést kaptam [tőled]. Franciakulccsal."

2014. dec. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!