Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósjelölt. Olyan tipikus...

Anyósjelölt. Olyan tipikus idegesítő "mindenbe belekötök" anyósjelölt. Ez mindig ilyen lesz? Törődjek bele?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi, de hosszú lesz, köszönöm annak aki megtisztel azzal hogy elolvassa :)

(bunkó válaszolók kíméljenek, inkább lapozz ha nem tudsz értelmesen hozzászólni)


20 éves lány vagyok, a barátommal (28) több mint másfél éve vagyunk együtt. Anyagi okokból az édesanyjával él még, egészen addig marad ez így ameddig nem sikerül összeköltöznünk (még idén szeretnénk).

Anyuka az elején egész jó fej volt, aztán szép lassan megismertem és rájöttem hogy nagyon kétszínű egy némber...

Kezdem azzal, hogy beteg, de nem annyira amennyire bemeséli magának. Túl van két szívrohamon, és érszűkület van a lábában, emiatt nem mozdul ki otthonról, szinte soha. Az orvosa szerint pont hogy sétálnia kellene, de nem, ő meg van győződve róla hogy az csak ártana neki. Ül a szobájában, rejtvényt fejt, tévézik, és mindent jobban tud másnál.

A fiával nemigen beszélget, mert a barátom nem éppen az a toleráns típus, nem képes arra hogy elbeszélgessen órákon át valakivel a semmiről, ezért az anyja állandóan b*szogatja, hogy olyan flegma, meg bunkón válaszol mindenre, pedig igazából csak annyiról van szó, hogy hülyeségeket kérdez, vagy teljesen köztudott tényeket közöl... (meg persze a hátam mögött mondja hogy ennek én vagyok az oka, mert mióta összejöttünk, a fia azóta ilyen).

Reggelente, ha a fia 5 perccel később ér haza a kenyérrel a pékségből, akkor már hisztizik, hogy nincs ideje megcsinálni a szendvicseket... 2 darab szendvics, egyenként 2 kerek percet vesznek igénybe, de anyósjelöltnek pontosan fél óra kell hozzá.

Nemrég azt hallottam vissza a barátomtól, hogy anyós szerint ő(mármint a barátom) miattam nem úgy áll hozzá a politikához, ahogy eddig. (Szavazáskor megkérdezte hogy szavazok-e, mondtam hogy nem, mert hidegen hagy az egész politika, a barátom meg időközben kiábrándult a Fideszből).

Szóval szép lassan jön az elkerülhetetlen "mindennek én vagyok Ő oka" szindróma... persze ezt sosem mondja a szemembe, és idegesít hogy a hátam mögött hordd el minden szarnak. Mindenről tudni akar, a fiától szinte minden pénzét elveszi, mégis mindig azt hallgatjuk, hogy a barátom csak költi az ő (az anyja) pénzét (mintha a barátom fizetése nem is a barátomé lenne), és hogy mennyire szarban vannak anyagilag. Bevásárolni, amit persze mi csinálunk, fél méter hosszú listával megyünk aminek a háromnegyede édesség és nassolnivaló, meg csupa teljesen felesleges holmi, pár dolog kivételével. Nem főz, csak hétvégén, mégis annyi cuccot vásároltat, hogy egy séf megirigyelné. Hétközben rendelt kaját esznek (ami színvonalon aluli, de "azt kell venni, mert az olcsó". Folyamatosan raktároz, a fagyasztója tele (teljesen, dugig tele) van hússal ami évek óta bent van, mert mindig frisset vetet. Rengeteg étel van amihez nem szabad hozzányúlnunk, mert "eláll", helyette megint csak másikat vetet, majd a tudta nélkül dobáljuk ki a hónapokkal ezelőtt lejárt ételeket.

Ha a szomszéd reggel mos, az a baj. Ha este mos, az a baj. Ha rántottát sütök a konyhában büdös lesz, ne csináljam, mert nem szellőzik ki a konyha. Ha kinyitom az ablakot, baj. Ha nem nyitom ki, meg az a baj. Ha reggel nem teszem fel az ágytakarót a barátom ágyára, mert sietek és elfelejtem, trehány vagyok... és még sorolhatnám.

Nagyon igyekszem a kedvére tenni, mindig barátságos vagyok vele, mindig mosolygok, általában ő is, aztán meg ilyeneket hallok vissza amit fent is említettem.

A barátom már alig várja hogy lelépjünk...


Ez az első kapcsolatom, hosszútávra tervezünk, nem volt még anyósjelöltem, ezért írom ki a kérdést. Ez mindenhol ilyen? Törődjek bele, jó pofizzak akárhányszor a páromnál vagyok?

Már látom előre, hogy anyós akkor is irányítani akar majd mikor már nem lesz közünk hozzá....

Jöhetnek az "irigylem a problémáidat" kommentek, de ha másfél éve hallgatja a z ember, akkor azért már unalmas a dolog. Gondolom megértitek :)


2014. jún. 10. 15:01
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
"mindennek Ő az oka", bocsi a hibáért :)
2014. jún. 10. 15:04
 2/46 anonim ***** válasza:
80%

Valószínüleg ilyen marad mindig, az egyetlen megoldás, ha elég messze költöztök és aránylag kevés kapcsolatot tartotok vele.


Azt a kis idöd bírjátok ki, amíg el tudtok költözni, utána meg ne foglalkozzatok vele.

2014. jún. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
92%
Igen, törődj bele. Állj ki magadért, de törődj bele. Mi is otthon élünk még, párom apja 3 éve gyűlöl. Ő kiáll mellettem, én igyekszem letojni, és így úgy-ahogy nyugi van. Ráadásul lassan elköltöztök.. plusz, a párod is gáznak tartja...akkor mi a gond? Hidd el nekem, ennél durvább anyós-após storyt is hallottam már...
2014. jún. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

3-as, persze, tudom, hogy ennél vannak sokkal rosszabbak is, csak nem értem hogy ha az ember normálisan, a legjobb indulatával közeledik az emberhez, akkor miért kell ilyen lehetetlennek lennie a másik személynek :/

2014. jún. 10. 15:19
 5/46 anonim ***** válasza:
85%
Nekem most egy tündér az anyós jelöltem! Hát remélem ilyen marad a kapcsolatom vele! De volt olyan nő is aki megvolt győződve arról hogy én teszem tönkre a kedves fiát! Eljegyzésnél nagyon örült majd mikor a fia megcsalt közölte hogy ezt érdemlem és biztos én kergettem másik nő karjába
2014. jún. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem mindenhol ilyen, vannak normális, dolgozni akaró és tudó, szeretetteljes anyósok is.

NEm valószínű, hogy ő meg fog változni, szerintem így marad. Költözzetek el, aztán nem kell vele foglalkozni.

2014. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben nem tojhatjuk le a költözés után sem, mert mégiscsak beteg, még ha nem is olyan durván. Beteg, és öreg, segítenünk kell neki. Meg persze a páromtól sem várhatom majd el hogy ne törődjön az anyjával...

Az a probléma, hogy ő ezt kihasználja, és kinézem belőle, hogy ránk telepszik ha hagyjuk (persze nem fogjuk hagyni).

2014. jún. 10. 15:21
 8/46 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem aki ilyen, az nem változik.


De egy valamit nem értek. Ha ti vásároltok neki a ti pénzetekből, akkor a fél méteres bevásárlólistáról miért nem húzzátok ki a felesleges cuccokat. A barátod meg miért adja neki a fizetését? Fizesse be a rezsit vagy egy részét, vásároljon be szükséges dolgokból, a többit pedig tegye félre, hogy költözni tudjatok.


A kérdésedre a válasz, hogy mindenhol ilyen-e, nem. Nálunk egyáltalán nem ilyen. Ha ilyen lenne, szerintem a szülők tájára sem mennénk.

2014. jún. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
6-os, örülök hogy ilyen szépen (el)megítéltél, csillagos ötös. Most menj és bunkózz még pár kérdésnél, hátha őket érdekled, meg talán közben megtanulsz szöveget is értelmezni.
2014. jún. 10. 15:24
 10/46 A kérdező kommentje:
9-es, ha a listából valamit nem viszünk, abból volt már hogy szinte a harmadik világháború tört ki. Például egyszer nem volt piros tartós tej a boltban, vettünk kéket, hogy mégiscsak vigyünk haza valamit. Anyóstól megkaptuk, hogy ez a tej milyen szar, olyan mint a víz, meg sem lehet inni, inkább ne is hozzunk semmit legközelebb.
2014. jún. 10. 15:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!