Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljükeg ezt a...

Hogyan beszéljükeg ezt a férjem gyermekeivel anélkül, hogy elmondanánk az igazságot? Azt hiszik, miattam szakítottak a szüleik.

Figyelt kérdés

Az anyuka nem tudott volna hová menni a 2 gyerekkel (7 és 9 évesek), ezért a férjem hagyta, hogy továbbra is a házában éljenek vele együtt. Annak ellenére, hogy a gyerekek közül egyik sem az övé, sokat foglalkozik velük. A nagyról eleve tudta, a kicsiről később derült ki és ezért váltak. A fiúk nem tudják, hogy nem ő az igazi apjuk. Miután mi megismerkedtünk, a gyerekeknek azt mondták, az apjuk vidéken dolgozik és ezért nincs otthon, miközben mi összeköltöztünk a lakásomban. 21 hetes terhes vagyok és a férjem a fejébe vette, hogy szeretné, ha a gyermeke is ott nőne fel, ahhol ő. Az exe hajlandó költözni, csak az a félő, hogy a gyerekek nem viselik majd túl jól a sok változást. Az is sokk volt nekik, hogy megtudták, hogy apu-anyu elváltak, utána én kerültem a képbe és hogy jön a kistesó, ráadásnak most még a költözés is. Mindez fél év leforgása alatt. Ha nem lenne még így is elég nehéz, az anyjuk fél, hogy megtudják, hogy leginkább ő a hunyó és ezért néha még erősíti is benn ük azt a tudatot, hogy én vagyok a rossz. Szerintem még magával is próbálja elhitetni, hogy könnyebb legyen valaki másra haragudni.

Nem tudom, hogy lenne a legjobb mindenkinek. Attól félek, hogy csak egyre jobban belebonyolódunk a hazugságokba és csak egyre rosszabb lesz minden. Mit mondjunk a gyerekeknek? Mivel ártunk kevésbé?


2014. aug. 26. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
A gyerekeket nem kell hülyének nézni el kell nekik mondani hogy nem ő az igazi apjuk. Ez a helyzet ahogy együtt éltek szerintem senkinek nem jó.
2014. aug. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az igazsággal.
2014. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is az igazat mondanám el. Egyszer úgyis kiderül, de ne Te szenvedj hátrányt amiatt, hogy az anya félrement.

El kell mondani a gyerekeknek, hogy ettől függetlenül a párod szereti őket, de az anyjukat már nem.

2014. aug. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek nem hülyék. A saját szintjükön el kell mondani nekik az igazságot, ami előbb-utóbb úgyis kiderül.
2014. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Hát, ez aztán kavarcs, az biztos. Szóval, én először is ezt próbálnám megoldani, mondjuk kezdetben azzal, hogy eltüntetném ezt az anyának nem nevezhető prostituáltat (mi az, hogy felcsináltatja magát valakivel, aztán meg hazugságba kényszeríti az állítólagos szeretetteit?! Én ilyen embert nem engednék a gyerekem közelébe se!) a környezetből. Szóval, vagy vegye magához a párod a gyerekeket, ha már az apjaként szereti őket, és mentse meg őket ettől a senki hazugsággyár nőtől, vagy költözzenek el a gyerekek, meg az ex is (milyen kommuna ez már?), és legyen láthatás. Felnőtt nő, ha ilyen hazugságra, meg aljasságokra volt esze, akkor most oldja is meg az életét!
2014. aug. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyre jobban belebonyolódtok a hazugságba, és az "apjuk" és te leszel a főszemét, hidd el, megkeserítik majd az életeteket, ha nálatok lesznek.

miért nem lehet elmondani nekik az igazat? Mert akkor az anyjukra haragudnának, hogy mekkora egy ri...és nyilván miattuk nincs mellettük apa? Most arra haragudnak, aki szereti őket, a körülmények ellenére is fontosak neki! Ha lelki törést is okoz a dolog, ez elkerülhetetlen, gondolod, hogy sose tudják meg? Az ilyesmi mindig a legrosszabb formában fog kiderülni, de addig is miért ti éljetek kellemetlen érzések között, hazugságban? Főjön emiatt az anyjuk feje, nehogy már a tietek!

2014. aug. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 *Victorique* ***** válasza:
100%

"Attól félek, hogy csak egyre jobban belebonyolódunk a hazugságokba és csak egyre rosszabb lesz minden"


Jól látod, meg kell mondani nekik az igazat, akkor is, ha fáj, különben ők költenek hozzá egy sokkal nyakatekertebb sztorit, amiből senki nem jön ki jól. Ráadásul nem lehet ezt a végtelenségig húzni. Utólag sokkal mérgesebbek lennének a szüleikre.

Azt viszont, hogy az új baba miatt kell költözniük, nem mondanám, helyette valami más reális okot mondanék.

2014. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vágjátok ki a nőt a **csába. Felnőtt ember, oldja meg a saját életét.

Ami a két balkézről született gyereket illeti,van azoknak apja, aki gondoskodjon róla. Több hazugság meg ferdítés ide már nem kell.

Neked sok boldogságot a pároddal és a közös gyermekkel.

2014. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan beszéljükeg ezt a férjem gyermekeivel anélkül, hogy elmondanánk az igazságot?2


SEHOGY!!! A gyerekeknek nem szabad hazugn, mondjátok el az igazat, mert ez az egyetlen módszer, amikor a legkevésbé sérülnek. (Én eleve már ezelött sem hazudtam volna nekik!)

2014. aug. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!