Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti szüleitek hogyan állnának...

A ti szüleitek hogyan állnának ahhoz ha elveszítenétek a munkátokat?

Figyelt kérdés

Otthon lakom egyébként.

Apáék azt mondták nincs gond, amíg nekik van munkájuk addig nekem gondom se legyen, de én mégsem akarok otthon ülni mint egy eltartott munkanélküli. Nagyon szeretnék dolgozni ezekután is de a kilátások elég negatívak.

Hiába adom be most be az önéletrajzom bárhova, a jelenlegi határozottat előbb nem hagynám itt semmikép..


De nem tudok belegondolni és nem is szeretnék, hogy mi lesz ha nem lesz munkám. Fiatal vagyok, önállósodnom kéne, lassan elköltözni, élni, ehelyett üljek otthon mint egy munkanélküli? Munkalehetőség nulla sajnos


2014. aug. 27. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Nem értem, hogy miért akar minden fiatal elköltözni otthonról? Felesleges pénzkidobás az albérlet, a külön rezsi, külön háztartás.

Otthon is lehet önálló életed, ha a szülőkkel meg tudod beszélni.

2014. aug. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem meg ez a normális, mivel van párom is, és már dolgozom, meddig kéne otthon laknom?
2014. aug. 27. 10:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt olyan, hogy hónapokig nem dolgoztam, mikor otthon laktam, de én közbe jártam egyetemre, szóval azt se lehet mondani, hogy csak loptam a napot. Ilyenkor próbáltam meghúzni magam, amennyire lehetett nem kértem pénzt, csak a legszükségesebbekre( bérlet, cipő). A szüleim elfogadták, hogy akkor a tanulás fontosabb volt, sőt, nem is nagyon szerették, mikor dolgoztam és valahol igazuk volt, mert nem tudtam úgy bejárni órákra meg tanulni akkoriban, aminek most iszom a levét, mikor már a szakmámban dolgozom, de érzem, hogy kimaradt ez-az. Szóval szerintem fontos, hogy ne azt lássák, hogy bepunyulsz, keress munkát, tanulj nyelvet, vagy kezdj el tanulni valamit, ha esetleg van munkanélküliek számára ingyen képzés, érdeklődj utána. A lényeg, hogy lássák, hogy nem akarsz ezentúl ölbetett kézzel ülni otthon. És olyat ne mondj, hogy nincs munkalehetőség, valami biztos van, még ha kell is ingázz érte!
2014. aug. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"és már dolgozom"


Bocs de már nem. Addig maradsz otthon amíg nem okoz megoldhatatlan konfliktust és jól érzi magát mindenki meghagyva a személyes teret. Azért mert nem illik ki nem tolja le már ne haragudj. Ne légy bolond és ne nélkülözz azért mert mások ezt várják el. Ha lesz normális lehetőséged akkor elköltözöl nyugi.

2014. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, úgy értettem hogy nincs munkád jelenleg. Akkor mi is a gond?
2014. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A szüleim sehogy, mert nincsenek, de párom szerencsére türelmes, már fél éve. Azt nem tudom, mi lesz, ha előbb veszíti el a türelmét, mint én munkát kapok...
2014. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem laktam otthon mikor felmondtam, de mivel borzasztó volt a munkahelyem ezért kivétel nélkül mindenki támogatott. Utána 4 hónapot nem dolgoztam és már ott tartottam, hogy inkább visszamegyek az előző helyre, mert elfogyott a tartalékom is, de szerencsére akkor találtam munkát. addig anyagilag is támogattak ha nagyon megszorultam.
2014. aug. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyanígy állnának hozzá, szerencsére nagyon jó család vagyunk.
2014. aug. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Még kb 2-3 hónapig van munkám. Utána fognak elküldeni.

Volt már egy hasonló munkamentes időszakom amikor végeztem a sulival és nem sikerült munkát találni, és abszolút nem punnyadtam be, napközben végig én vittem otthon a háztartást, meg sem álltam egész nap (takarítás, főzés stb).

De akkor is úgy érzem, hogy szeretnék dolgozni és vinni is közben valamire, nem otthon lenni egyedül a konyhában :(

2014. aug. 27. 10:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor kezdj el már most melót keresni, pályázni. Ha szerencséd van, akkor nem kell otthon ülnöd. Sajna ez egy elég szar helyzet, mert hiába van párod a közös háztartáshoz manapság szükség van mindkét keresetre. Múltkor számoltuk a párommal, hogy elmennénk albiba, akkor alsó hangon 60-70 ezer lenne a bérleti díj + rezsi, és akkor már egyikünk keresete rá is ment és nem ettünk, nem tisztálkodtunk, nem mentünk munkába stb.

Örülj neki, hogy otthon maradhatsz, ha lesz határozatlan idejű melóhelyed és túl vagy a próbaidőn akkor érdemes a különmenetelen gondolkozni, különben meg hiába mész külön, ha kb nyomorognotok kell, hogy megéljetek.

2014. aug. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!